Blansko si z Opavy odváží tři body

• středa 10. října 2007
  • Vladimír Muller

Hokejisté Slezanu Opava nedokázali najít protizbraň na blanenskou obranu a kvalitní výkon brankáře Ondřeje Jirkův, jenž nakonec vychytal čisté konto. Opavané v prvních dvou třetinách prakticky nestříleli a bez střelby se nevyhrává. V příštím kole zajíždí Slezan na led vedoucího Zubru Přerov, kde se pokusí Slezané zastavit unikátní sérii útočníka Antonína Sprušila, jenž zatím skóroval ve všech šest letošních druholigových kolech.

6. kolo, středa 10. 10. 2007

0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

VSK Technika Blansko

Branky: 22. Mifek (Strýček, Laga), 34. Tesař (Látal , Hladký). Vyloučení: 9:6. Využití: 0:2. Diváci: 300.

Iláš - Vrábel, Podešva, J. Tichý, Kukol, Fišera, Mičola - Kříž, Měch, Polok, Tůma, Kocián, Weiss, Tejkl, Černý, R. Tichý, Suchánek, Kovalovský

Jirkův - J.Horáček, Buďa, Sedláček, P.Horáček, Strýček, Laga, Beran, Raška - Dubec, Látal, Mífek, Pazdera, Otoupalík, Hrůza, Šlapanský, Provazník, Jakubec, Hladký, Odehnal, Tesař

První třetina zápasu nabídla vyrovnanou partii. Domácí začali zápas aktivněji, jenže vyloženou šanci si vypracovat nedokázali a ostatní střelecké pokusy Jirkův kryl. Hra se vyrovnala a také Blansko se osmělilo, pokus Pazdery kryl domácí Iláš. V 11. minutě se puk po přihrávce Černého dostal před bránu k Polokovi, s jeho pokusem si brankář hostí ale poradil. V 16. minutě dostal na útočné modré puk do jízdy hostující Hladký, jeho backhandová střela šla nad bránu. V téže minutě ještě před Ilášem šikovně tečoval střelu od modré Látal, ale i jeho snaha zkončila nad domácí brankou.

Na začátku druhé části dostali hosté po faulech Fišera a Tůmy možnost dvojnásobné početní převahy. Tu hokejisté Blanska dokázali po 11. sekundách využít, když kombinaci Lagy se Strýčkem zakončil Mifek. Hosté byli po vstřelené brance aktivnější a domácím se nedařilo vyvinout tlak ani v přesilovkách. Právě přesilovky se ukázaly jako rozhodující moment zápasu. V 34. minutě v jedné z početních výhod se puk dostal za branku k Látaloví, kterému před bránu najel nehlídaný Tesař a ten střelou mezi betony nedal Ilášovi šanci. V druhé třetině se tedy hosté dvěma brankami od Opavy odpoutali.

V poslední třetině zápasu si už hosté dvoubrankové vedení hlídali. Domácí celek prakticky k ničemu kloudnému nepustili. Naopak své vedení mohli ještě zvýšit. Hrůza to zkoušel napřed z levé strany z prostorů kruhů zápěstím a pak z bezprostřední blízkosti domácí branky, v obou případech Iláš šance zlikvidoval. Do úniku 2 na 1 se pak dostali hosté, Hladký, našel na druhé tyči přesnou přihrávkou Látala, Iláš se však přemístil včas. Závěr zápasu pak okořenil opavský Fišera s hostujícím Raškou boxerskou vložkou. V ní byl úspěšnější domácí obránce. Oba pak dostali trest na 5 minut plus do konce utkání. Na výsledku se už nic neměnilo a tak si tři body vezou z Opavy zaslouženě hosté z Blanska.

Fotografie ze zápasu

Karel Suchánek (Opava): Dneska nám chyběl pohyb a vůbec útočná aktivita. Jestliže máme za první třetinu 4 střely a za druhou jednu střelu, tak nemůžeme vyhrát. Blansko využilo přesilovky, naopak při našich přesilovkách nás k ničemu nepustili. Musíme hrát mnohem aktivněji.