Bláznivý zápas pro sebe v závěru získala Kometa

• pondělí 10. ledna 2005
  • Jaroslav Šindelář

O p a v a - Ani vedení 2:0 nestačilo Slezanu k vítězství, hosté totiž na začátku druhé třetiny během dvou minut obrátili skóre na 3:2, ale do třetí třetiny nastupovali domácí v mnohem lepším rozpoložení, z čehož plynulo vyrovnání. Deset minut před koncem udělali Slezané chybu v obranném pásmu a hostující kapitán Nohel znovu převážil misky vah na stranu svého týmu. Domácí hráli v závěru přesilovku a k tomu s prázdnou brankou, ale hosté ujeli ve dvou a střelou do prázdné branky rozhodli o vítězství Brna. Opavu tak může mrzet neproměněné trestné střílení ve druhé třetině i několik přesilovek včetně 2 minuty trvající dvojnásobné přesilovky, a tak musí bodovat minimálně v jednom zápase z příštích tří na ledě soupeřů.

38. kolo, pondělí 10. 1. 2005

3:5 (2:0, 0:3, 1:2)

HC Kometa Brno

Branky: 5. Langhammer (Boháč), 19. Tomáš Lhotský (Harazim), 45. Procházka (Boháč) - 23. Baranyk (A. Staněk, Sloboda), 23. Černý (Brančík), 25. Baranyk (Moskal, Sloboda), 49. Nohel (Meluzín, Appel), 60. Appel (Nohel, Sloboda). Rozhodčí: Fraňo - Škach, Mana. Vyloučení: 9:10. Využití: 1:0. Diváci: 450. Střely na branku: 27:28.

Šlupina - Horák, Kramný, Procházka, Balcar (30. Bršlica), Přibyla, Sadloň - T.Lhotský, Harazim, Adamčík - Kříž, Boháč, L. Lhotský - Langhammer, Kašík, Smékal - Suchánek, Kapsa, Martiník.

Rech - Mikel, Vyrůbalík, Elsner, Strýček, P. Staněk, Sloboda - Navrátil, Brančík, Černý - Nohel, Meluzín, Appel - A. Staněk, Baranyk, Moskal.

Zpoza střídačky...

Nejlepší hráči: 1. Langhammer, 2. T.Lhotský, 3. Šlupina

Celý zápas právě přesilovky provázely jako červená nit, hned v úvodní minutě musel za katr Harazim a Šlupinovu pozornost tečí prověřili Staněk a Sedláček. Hned po jejím skončení ujel obráncům Adamčík, ale svou kličku do forhendu zakončil pouze do Rechovy masky. V 5. minutě putovali na trestnou dva Brňané a Opavanům se 105 sekund dlouhou přesilovku podařilo využít. Procházka tvrdě vystřelil od modré, Boháč si našel odražený puk, nabídl jej jako na podnose Langhammerovi a ten se do prázdné brány nemýlil. Za minutu se stejná situace opakovala znovu stím rozdílem, že na trestné lavici seděli hned tři hostující hráči. Opava se za celé dvě minuty nedostala ke střele, nebezpečná byl naopak únik dvojice Vyrůbalík - Meluzín, ale Šlupina byl na místě.

V 11. minutě se znovu vylučovalo, odpočinout si šla nová opavská posila Robert Horák ze Vsetína. I tentokrát málem padl gól v oslabení. Harazim našel na levém křídle rozjetého T. Lhotského, ale ten tváří v tvář Rechovi neuspěl. V 15. minutě udeřilo málem na druhé straně. Sloboda nahodil puk před bránu a Adamčík jej nešikovně tečoval do brankoviště, ale Šlupina se vyznamenal rychlým reflexem. V další přesilovce hostí dvakrát pálil od modré exopavský kapitán Richard Brančík, ale puk bránu těsně minul, Staněk mířil z levého křídla do prázdné brány, ale Šlupina se včas přemístil a puk zachytil mezi betony. V 19. minutě si vybruslil Nohel před ležícího brankáře, svou šanci ovšem trestuhodně zahodil, odraženého puku se chopil Harazim, vyslal puk na útočnou modrou znovu svému dvojčeti T. Lhotskému a ten svůj reparát zakončil střelou pod břevno.

Nemalá skupinka brněnských fanoušků ještě věřící ve zvrat se nevěřila vlastním očím. Ve 23. minutě Sloboda vystřelil a Baranyk důrazně dorazil puk za Šlupinova záda, vzápětí předložil Brančík do jízdy Černému, který se trefil přesně nad brankářovo rameno, a zkázu Opavy dovršil znovu Baranyk, který se zjevil po skrumáži zcela sám mezi kruhy, a hosté se po střele do odkryté brány mohli radovat potřetí. Domácí trenéři reagovali oddechovým časem, ale hned po rozehrání se řítil na Šlupinu opět Baranyk, blafák do bekendu mu však překazila hokejka opavského brankáře.

Ve 31. minutě se zjevil před brankou domácích Meluzín, jehož pokus rozklekem zmařil znovu dnes výborný Šlupina. Na opačné straně ujel T. Lhotský a nájezd dvou na jednoho řešil střelou těsně vedle levé Rechovy tyče. Stejnou možnost měli i hosté, Mikelovu dorážku rychlým přesunem zpacifikoval opavský fantom. Ve 38. minutě hosté v přesilovce zapomněli na bývalého spoluhráče Kašíka, ten Rechovi udělal kličku, jenž reagoval vyhozením hokejky a rozhodčí nic jiného než trestné střílení nemohl nařídit. Trenéři vsadili na přesnou střelu Roberta Procházky, jeho střelu na vyrážečku však Rech vyrazil. Vzápětí odešli na trestnou lavici dva Slezané, ale ani hosté dvouminutovou přesilovku nevyužili.

Domácí vstoupili do třetí třetiny s odhodláním vyrovnat, což se nepovedlo Adamčíkovi, který z bezprostřední blízkosti trestuhodně minul. Udeřilo v minutě 46., když Boháč vrátil na modrou a Procházka bombou odčinil své zaváhání. Ještě ve stejné minutě v přesilovce vypálil Přibyla a Rech vyrazil tečovaný puk až na brankové čáře. Ve 49. minutě nejdříve neuspěli nájezdem Navrátil s Brančíkem, ale po průniku Appela před Šlupinu stál na správném místě Nohel, který dorazil do prázdné brány. Poté už se hráli pouze přesilovky, ale oba celky už se ke střelám nedostali, a tak rozhodl až risk Slezanů se hrou bez brankáře, když Appel uzavřel skóre na 5:3.

Svatopluk Číhal (Brno): Naši hráči vstoupili do zápasu laxně, mysleli si že se Opava porazí sama a zaslouženě jsme po první třetině prohrávali, mohli to být i horší. V první přestávce jsem jim musel připomenout, že pouze stoprocentní výkon vede k výsledkům a to se vyplatilo, rychle jsme zápas otočili. Rozhodující bylo neproměněné trestné střílení domácích, a v situaci, kdy domácí srovnali, bych byl rád i za bod, naštěstí jsme dokázali utkání vyhrát. Dělali jsme ale mnoho chyb, možná pod vlivem toho, že jsme čtyřikrát po sobe vyhráli, tak hráči nehráli úplně zodpovědně. Velmi dobře zachytali oba brankáři, náš Rech dobře zastoupil Maláče.

Josef Doboš (Opava): Měli jsme utkání dobře rozehrané, hrálo se ve vysokém tempu, ale nevyšel nám vstup do druhé třetiny. Třikrát jsme dostali branku po dorážce zblízka a náš mladý tým byl potom hodně psychicky dole. I když se podařilo vybojovat vyrovnávací gól, tak nás nakonec další chyba o body připravila, dneska jsme si za výkon zasloužili alespoň bod, mrzí nás to dvojnásob, protože naši soupeři nebodovali a dnes jsme na dobrý výsledek určitě měli.