Boj o záchranu zkomplikoval gól z předposlední minuty

• čtvrtek 27. ledna 2005
  • Jaroslav Šindelář

O p a v a - Zápas téměř bez šancí zapříčinily včerejší zápasy obou týmů. Největší si vypracovali hráči při přesilových hrách, ale i tehdy byli oba brankáři pozorní. Zápas směřoval k závěru, když Horčička překvapil zpoza branky rychlým objezdem zkoprnělého Šlupinu. V závěru si domácí ztížili situaci vyloučením, a tak při hře bez brankaře ještě inkasovali na 0:2. Zkomplikovali si tak boj o záchranu, navíc teď je čeká dvojice zápasů na ledě soupeře. Prvním z nich je pondělní derby v Havířově.

45. kolo, čtvrtek 27. 1. 2005

0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

HC Berounští Medvědi

Branky: 59. Horčička (Slížek, Novotný), 60. Novotný (Slížek). Rozhodčí: Stolín - Tuizal, Záviský. Vyloučení: 6:6, bez využití. Diváci: 300. Střely na branku: 21:23.

Šlupina - Kramný, Wantulok, Procházka, Sadloň, Přibyla, Vnenk - Adamčík, Harazim, T.Lhotský - Martiník, Boháč, Kříž - L.Lhotský, Kašík, Suchánek.

Kopřiva - Kasík, Veber, Pulpán, Filip, Černý - Besser, Šinágl, Kukla - Pabiška, Křesťan, Eiselt - Horčička, Slížek, Novotný - Toma, Jech, Kubišta.

Zpoza střídačky...

Nejlepší hráči: 1. Martiník, 2. Šlupina, 3. Wantulok.

Už v 1. minutě se na brankáře Medvědů Kopřivu řítil Tomáš Lhotský, ale jeho střela z kruhů skončila nad břevnem. V první přesilovce Opavy, nejdříve Boháč s pukem na dlouhé holi nepřehodil ležícího Kopřivu, vzápětí Harazim trestuhodně přestřelil z bezprostřední blízkosti. Další gólovou pozici v 8. minutě připravil Adamčíkovi, který tečí do protipohybu gólmana těsně minul levou tyč. Z protiútoku poprvé zahrozili hosté, když Kukla zpoza brány našel volného Bessera, ten však nechal vyniknout Šlupinův beton. V 15. minutě se objevil na levém kruhu osamocený Eiselt, tentokrát zareagoval opavský brankář semaforem. Do druhé třetiny nastoupily oba celky obezřetněji, nejspíš čekaly na výhodu přesilové hry. Ta však nevedla ve 26. minutě hosty k úspěchu, naopak musel po Suchánkově střele z mezikruží reagovat Kopřiva. Ve 30. minutě dostali domácí dokonce dvojnásobnou přesilu hráčů v poli, ale za celých 70 sekund nebyli schopni vystřelit na bránu.

Ohrozit Kopřivu se povedlo znovu v oslabení, když Adamčík prohodil puk mezi bruslemi jednoho z beků, mířil sám na bránu, ale vypíchnutí puku brankářem mu blafák překazilo. Ve 39. minutě zavezl puk do pásma Pulpán, jenž našel mezi kruhy volného Šinágla, ten ovšem puk nadzvedl příliš. Do třetí třetiny nastoupili ofenzivněji naladěni hosté, nejdříve se Kukla v přesilovce ocitl sám u levé tyče opavské brány, ale Šlupinovými betony puk neprocedil. Ve 47. minutě střílel stejný hráč z levého kruhu po přečíslení 2 na 1 těsně nad bránu. Poté se oba týmy nadlouho přetahovaly o střední pásmo, a tak se k další střele odhodlal až v 58. minutě Novotný, jehož střelu mezi nohy Šlupina ztlumil. Po vhazování se dostal za bránou k puku Horčička a z nevinně vyhlížející akce se zrodil rozhodující gól zápasu. Šlupina ztratil puk z dohledu, čehož berounský útočník využil zasunutím puku mezi tyč a golmanův beton. Domácí se bezradně útočili, což navíc znemožnil faul jednoho z hráčů. Po odvolání Šlupiny z branky se tak hrálo v poli 5 proti 5, čehož využil gólem do prázdné brány Novotný.

Petr Novák (Beroun): Jeli jsme sem na dva zápasy venku s přáním získat 4 body. Máme šest, i když dneska jsme se už postupně smiřovali s tím, že to bude remíza. Chtěli jsme dobře bránit a hrát na protiútoky, jeden se nám v závěru povedl. Domácí na nás dobře nastoupili a kdyby dali gól, bylo by to horší. Na obou týmech se podepsala únava, rozlosování sezóny je šílené, my navíc hrajeme s pěti obránci, protože prostě víc nemáme.

Pavel Hulva (Opava): Zápas rozhodla jedna hrubá chyba v obraně, bod za remízu by pro nás byl v naší situaci zlatý.