Další vítězství Slezanu, po samostatných nájezdech v Břeclavi

• sobota 04. října 2008
  • Daniel Bartonec

Slezanu se nepodařil úvod první třetiny podle představ. Brzy inkasoval dvě branky, na které se mu podařilo rychle odpovědět. V závěru této dvacetiminutovky se podařilo domácím znovu dostat do vedení. Ve druhé se vedení Břeclavi opět zvýšilo. Opět na rozdíl dvou branek zvyšoval břeclavský Balát. Opavě se podařilo v závěru třetí třetiny brankami Poloka a Suchého dovést zápas do prodloužení. V něm se oběma týmům gól vstřelit nepodařilo, proto vítěze musely určit až samostatné nájezdy. Rozhodující nájezd proměnil hráč Slezanu Suchý a zajistil tak pro Opavu dva body.

7. kolo, sobota 4. 10. 2008

HC Břeclav

4:5sn (3:2, 1:0, 0:2 - 0:0)

Branky: 3. Kárný (Nohel), 6. Nohel (Kárný), 19. Balát (Nohel, Kárný), 27. Balát (Kárný, Nohel) - 7. Černý (Měch, Měkýš), 18. Černý (Tichý, Měch), 49. Polok (Kocián), 56. Suchý (Grofek), rozhodující samostatný nájezd Suchý. Vyloučení: 4:4, navíc Chalupa 10 min, Ondrušek 5+DKU. Využití: 2:2. Oslabení: 0:1. Diváci: 385.

Žurek - Raška, Koš, Laga, Novák, Šimeček, Pazdera - Karný, Balát, Nohel - Hrůza, Látal, Barák - Otoupalík, Čikl, Veselský - Kroupa

Masný - Měkýš, Tichý, Čavrk, Bednárek, Ondrušek - Grofek, Měch, Černý - Kocián, Polok, Kovalovský - Suchý, Chalupa, Tůma - Weiss, Wolf

Břeclav na svého soupeře vlétla bez respektu a hned ve 3. minutě Tomáš Kárný potrestal vyloučení opavského Čavrka. Netrvalo dlouho a domácí své vedení zvýšili na 2:0 díky skákavé střele Nohela od modré. V čase 6:13 se ale Opavě podařilo snížit, kombinaci Měkýše a Měcha za Žurkova záda uklidil Lukáš Černý. V 10. minutě zastavilo střelu Kovalovského až břevno Žurkovy klece. Opavské hráče kontaktní gól „nakopl“, navíc Laga fauloval a nabídl tak hostům přesilovku. Tu v samém závěru využil po asistenci Měcha Josef Tichý a rázem bylo srovnáno. Lvi se ale dokázali ještě do konce třetiny vrátit do vedení. Stejně jako soupeř využili v čase 18:18 přesilovku, jmenovitě to byl Balát, který překonal Masného ranou ze střelecky nevýhodného úhlu.

I do druhé třetiny vkročili lépe domácí a svou převahu zúročili ve 26. minutě, kdy se znovu dostali do dvoubrankového vedení. První šanci dvojice Nohel – Kárný stačil Radek Masný ještě pokrýt, při dorážce mu ale trestuhodně osamocené duo už nedalo šanci – 4:2. Zbytek třetiny měli břeclavští pod kontrolou. V poslední minutě sice hosté zabojovali, dojem z pokažené druhé části to ale rozhodně nenapravilo.

Začátek třetí dvacetiminutovky napovídal, že by to konečně mohlo vypadat na první domácí vítězství - břeclavský tlak, navíc vyloučení Chalupy. Opavští ale zmobilizovali své síly a v čase 48:28 znovu snížili kombinací podobnou té předchozí. Na jejím konci byl ale tentokrát Polok a hosté se tedy znovu dotáhli na rozdíl jediné branky. Jistotu do řad Břeclavi mohl dostat Jakub Barák, jeho pokus ale akrobatickým zákrokem Masný zlikvidoval. V 53. minutě odjel na trestnou lavici opavský Ondrušek, kde si měl odpykat pětiminutový trest za nesportovní chování. Místo toho, aby si domácí hlídali těsné vedení, přišlo vyrovnání. Čtyři minuty před koncem překonal Žurka z blízkosti Suchý a poslal tak zápas do prodloužení. To však bylo příliš krátké na to, aby jeden z týmů rozhodl a ke slovu přišly samostatné nájezdy, které se nesly v duchu nastřelených tyčí. V první sérii to byl Kárný, kdo mířil pouze do brankové konstrukce, následně měl stejné “štěstí“ i Čikl a na druhé straně Polok. Zápas rozhodl hned první hráč opavských – Suchý rozvlnil síť za zády Žurka a zajistil tak Slezanu bod navíc.