Dobrý vstup do utkání Opava neudržela, z Valmezu si odváží debakl

• středa 30. září 2009

V pátém kole čekal na Opavu mimořádně těžký soupeř. Letošní forma Bobrů z Valašského Meziříčí je vskutku famózní. Přesvědčil se o tom i Slezan, který sice zásluhou Černého od 9. minuty vedl, avšak domácí v následujících dvou třetinách zabrali a dokázali zvrátit stav ve svůj prospěch. Skóre se nakonec vyšplhalo do výše 6:1, hattrickem se blýskl domácí Matějný. Valmezu po této výhře patří vedoucí příčka tabulky, Opava se krčí na místě devátém.

5. kolo, středa 30. 9. 2009

6:1 (0:1, 3:0, 3:0)

Branky: 23. Dvořák P. (Růčka), 24. Šebesta (Varga D., Sochorek), 31. Sochorek (Šebesta, Vašut), 44. Matějný, 46. Matějný (Dvořák P., Lhotský), 54. Matějný (TS) - 9. Černý (Polok). Diváci: 700. Vyloučení: 5:5, bez využití. Průběh utkání: 0:1, 6:1.

Krumpoch - Dvořák O., Hruškovský, Mikel, Mlynář, Vnenk, Vašut - Bokroš, Brunec, Dědek, Dvořák P., Lhotský, Matějný, Růčka, Sochorek, Šebesta, Vaněček, Varga M., Varga D.

Iláš - Kukol, Schreier, Plachký, Tichý, Plánovský, Měkýš - Černý, Polok, Kocián - Glabazňa, Chalupa, Kovalovský - Tůma, Kříž, Wolf

V první třetině se opavským dařio na ledě favorita držet puk co nejdále od vlastní branky a vyrážet do rychlých brejků, dvakrát unikali na jednoho obránce Polok s Kociánem. Velmi dobrá defenziva poděpřená brankářem Ilášem brzdila domácí útočné choutky a když v deváté minutě zapadla za překvapeného domácího gólmana bekhendová střela Černého, vkradla se na hokejky valašských borců nervozita. Ta vyvrcholila v téměř dvě minuty trvající dvojnásobné výhodě, při které Bobří Iláše téměř neohrozili.

Do druhé části čistě hraného duelu nasoupili naopak v přesilovce Opavští, ale sehráli ji vlažně a stejně pak přistoupili ke bránění domácíh hráčů. Nejprve využil volného prostoru na pravém křídle Petr Dvořák a střelou nad Ilášovo rameno srovnal, za necelou minutu využil chaosu v opavském pásmu Šebesta a zvrátil vedení na domácí stranu. Dvě rychlé branky posadili domácí do sedla, přesto měl na holi vyrovnání Kříž, kterého vychytal Krumpoch. Poté přišla chvíle domácího Sochorka, který potvrdil svou hokejovou chytrost a přesnou střelou z mezikruží trefil horní růžek Ilášovy branky.

V závěru druhé třetiny stálo při domácích štěstí. Slezané se oklepali z domácího náporu a po dvou akcích na pravém křídle zvonila dvakrát po sobě horní tyčka, za hlavu se drželi Kovalovský a Wolf.

Třetí třetina začala velmi podobně jako druhá. Domácí měli více ze hry, hosté hrozili z brejků. Ve 44. minutě ale přidali domácí čtvrtou branku, když se z otočky trefil útočník Jan Matějný, a definitivně ovládli zápas. O dvě minuty později ten samý hráč vstřílí další branku domácích, kdy mu kotouč poslal přes brankoviště Petr Dvořák a pro Matějného již nebyl problém puk zvednout přes ležícího Iláše. Poté v přesilovce domácích se k velké šanci prokličkoval obránce Vnenk, který však neprostrčil kotouč skrz Ilášovy betony. Skóre se naposledy měnilo v 54. minutě zápasu, kdy domácí měli možnost ve vlastním oslabení zahrávat trestné střílení. K puku se postavil opět do té doby dvoubrankový Matějný a střelou pod břevno nedal Ilášovi šanci a uzavřel skore zápasu na konečných 6:1.

Karel Suchánek (Opava): V první třetině se nám dařilo hrát co jsme chtěli, hlídat si obranu a vyrážed to brejků, bohužel jsme dali jen jednu branku. Druhou třetinu jsme začali vlažně, nabídli jsme soupeři šance a zkušení hráči jako Šebesta a Sochorek je využili, my jsme se naopak vrátili k chaotické hře v obraně. Potom jsme v závěru druhé druhé třetiny dvakrát dali břevno, což byl moment, ve kterém jsme se mohli vrátit do zápasu, ale dál už byli naši útočníci neoroduktivní, naopak domácí hráli vyborně a navyšovali skóre.

Roman Sedlák (Valašské Meziříčí): Úvodní třetina byla trochu rozpačitá, dostali jsme první gól, trochu nás to přibrzdilo, chtěli jsme to poté otočit. Ve druhé třetině jsme dali rychlé góly, zvedli jsme si tímto sebevědomí, byly tam však ještě nějaké slabé místa ke konci druhé třetiny. Měli jsme i trochu štěstí, protože tam soupeř nastřelil dvě tyčky. Věřím, že jsme se teď chytli. Teď nás čeká těžký zápas v Novém Jičíně, který nás překvapuje svými výsledky. Je to derby, věřím, že přijde hodně lidí a a dobře se na zápas připravíme.