Doma za tři body, k výhře nad Novým Jičínem přispěl dvěma body Vítek

• středa 08. února 2017
  • Soňa Molatová | FOTO: Petr Luba

Tak tohle byla paráda! Opava ve středečním utkání nenechala nic náhodě a už ve 3. minutě utkání měla ve svých rukou dvoubrankové vedení. Hostům se sice povedlo v první třetině ještě snížit ve vlastním oslabení na rozdíl jediného gólu, ve druhé periodě ovšem Opavští přidali další branku a v závěru využili nestřežené soupeřovy brány, do které zasadil kotouč Jakub Vítek, který tak potvrdil vítězství domácího mužstva 4:1.

40. kolo, středa 8. 2. 2017

4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. L. Černý (Mosler, Herman), 3. Kilnar (Vítek), 22. Sellingr (Holík), 60. Vítek (Polok) – 13. Sonnek (Zdeněk). Rozhodčí: Held – Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 4:4, navíc Běhal (NJI) 10 min OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

Wanecki – Galvas, Černý T., Slavík, Holík, Mosler, Šindelář – Štindl, Wolf, Polok, Sellingr, Klinar, Chalupa, Vítek, Herman, Pavelek, Černý L., Sysala, Rousek

Slovák – Běhal, Hruška, Bahounek, Vašut, Metelka, Cabák, Gebauer, Málek, Zdeněk, Chvostek, Kocián, Sonnek, Kratochvíl, Irgl, Novotný, Uhlár, Kysučan

Opavští zaznamenali fantastický vstup do zápasu. Po necelých třech minutách se dostali do dvoubrankového vedení, o což se prve zasadil Lukáš Černý a krátce po něm zvýšil náskok na soupeře Aleš Kilnar, který v dresu Opavy skóroval s výjimkou jednoho zápasu ve všech utkáních, do kterých nastoupil. O něco později se před Waneckého dostal Kratochvíl, jehož šanci ale opavský gólman zlikvidoval. Krátce po něm se kotouče zmocnil Herman, jenž vyhledával s pukem Lukáše Černého, který se zrovna nacházel před novojičínskou bránou. Puk mu ale nesedl na hokejku a tak i šance domácího celku nebyla proměněna v gól. Ve vlastním oslabení však záhy dokázal vsítit branku hostující tým zásluhou Jana Sonnka. Sotva radost na novojičínské střídačce utichla, nastal opět důvod k obavám. Do puku práskl na útočné modré David Galvas, jehož ránu ovšem Slovák vyrazil. K dorážce se ještě dostal Selingr, ale jeho střela nebyla přesná a minula prázdnou bránu.

Hostům se poté vymstila jejich nedisciplinovanost. Před první pauzou odešel na trestnou lavici Kratochvíl, po návratu z přestávky si k němu přisedl ještě Sonnek a přesilovou hru pět na tři využil Pavel Selingr. O snížení se pak mohl postarat Málek, který se sám dostal před domácího strážce svatyně, ale nedokázal opavskou bránu trefit. Následně novojičínská obrana zablokovala slibný pokus Sysaly, který pak ještě po druhé přestávce přihrával před bránu Aleši Kilnarovi. Jeho střela ovšem míjela hostující svatyni jen o milimetry.

Zahrozit se devět minut před koncem základní hrací doby povedlo také Patriku Moslerovi, jehož ránu Slovák vyrazil. Osamoceného puku se poté zmocnil Tomáš Polok, jenž ale kasu hostů minul. Hosté se v závěru snažili s výsledkem ještě něco udělat a pustili se do hry v šesti mužích v poli, zato s odkrytou bránou. Snížit se jim ale nepovedlo, namísto toho využil Slovákovy absence v bráně Jakub Vítek a definitivně tak rozhodl o vítězí středečního klání.