Dorost opět prohrál, poslední příčku si upevnil prohrou v Brně

• pondělí 18. září 2006
  • Jaroslav Šindelář

O p a v a - Potřetí v řadě opavští dorostenci neuspěli, když tentokrát nestačili na mladíky z Komety Brno. Přestože svého soupeře přestříleli, znovu odjeli s prázdnou. Čestný úspěch si připsal v závěru pouze Lukáš Koryčanský. Další zápas odehraje Opava ve čtvrtek od 17:30 hodin, když doma přivítá Vítkovice. Kromě toho, že v ostravském dresu hraje řada opavských odchovanců, bude se hrát o dost. Vítkovicím se start také nepovedl a s pěti body mají na v tabulce poslední Opavu náskok dvou bodů.

5. kolo, pondělí 18. 9. 2006

HC Kometa Brno

Branky: 10. Pospíšil (Pláněk), 26. Šidák (Čelechovský), 33. Gregorovič (Stehlík), 44. Brzobohatý (Pospíšil, Stehlík) - 58. Koryčanský (Žídek, Musial). Rozhodčí: Jeřábek - Boháček, Černík. Vyloučení: 12:13. Využití: 2:1. Diváci: 80. Střely na branku: 30:35.

Čiliak – Kousalík, Vozdecký, Hemala, Lysoň, Pláněk, Pospíšil, Hájek, Kořínek – Štěpánek, Popolanský, Brzobohatý – Komínek, Zemánek, Jarůšek – Bednář, Šidák, Čelechovský – Stehlík, Blahota, Gregorovič.

Kroček – Žídek, Koryčanský, Kukla, Zacpálek, Chvostek, Dohnal – Musial, Vítek, Baďura – Gulda, Koschatzký, Džemla – Machovič, Bolacký, Fišara – Slanina.

Ivo Dostál - Po dvoubodovém úspěchu v Havířově měli za úkol brněnští dorostenci potvrdit své kvality v souboji s Opavou. A do souboje vstupovali jako favorité, neboť Slezané patří prozatím k bodově nejchudším celkům.

První třetina zápasu nepřinesla moc pohledného hokeje. Ono ani nebylo kde ho hledat, neboť od samého počátku se neustále vylučovalo a nepřetržitě se hrálo se sníženým počtem hráčů na některé (příp. obou) z bojujících stran. Festival vyloučení začal vzájemný trest brněnského Štěpánka a hostujícího Žídka už ve 30. sekundě hry. První vážnější šanci v zápase zaznamenala Opava ve 3. minutě, když během brněnské přesilovky 4 na 3 ujel hostující Vítek – stíhající obránce Hájek ho však dokázal čistě zastavit jako zkušený mazák. V 9. minutě putovali za katr krátce po sobě dva hokejisté Slezanu a Kometě se naskytla 97sekundová převaha 5 na 3. Hned zkraje domácí hosty zatlačili, vytvořili si šance a zanedlouho dokázali vyjádřit svou převahu i gólově. Na časomíře svítil čas 9:30, když se od modré napřáhl František Pospíšil a po anglicku s odrazem od tyčky putoval puk poprvé za Kročekova záda – 1:0. Zanedlouho se musela Kometa bránit v oslabení, ale obrana Slezanu neuhlídala Stehlíka, jehož pokus o kličku však gólman vystihl. Na druhé straně zazvonilo v 16. minutě po ráně Zacpálka břevno brněnské branky. V závěru třetiny dostali hosté možnost dvouminutové výhody o dva hráče v poli, ale po 20 sekundách se sami o ni faulem připravili. Těsně před sirénou mohl za hosty srovnat jejich nejagilnější útočník – Vítek. Tváří tvář před Čiliakem nedokázal na brněnského gólmana vyzrát.

Po nástupu do druhé třetiny se začalo hrát chvílemi také pět na pět a bez neustálého přerušování vylučováním, což prospělo i kvalitě hry. Ta se přelévala od jedné branky ke druhé a potili se brankáři na obou stranách. Úspěšnější byl brněnský Čiliak, který si smlsl na Musialovi. Méně štěstí už stálo při Kročekovi – pod víko jeho branky si našla cestu střela Matěje Šidáka - 2:0. Kometa začala postupně získávat územní převahu a soupeře přehrávala. To potvrdila ve 33. minutě když na 3:0 upravil David Gregorovič. Hned vzápětí mohl zvýšit Jarůšek, jenže Kroček jeho střelu viděl a zneškodnil. I ve zbylé části prostřední třetiny měla Kometa více ze hry a Opava jen sporadicky ohrožovala brněnskou branku.

I začátek třetí třetiny se nesl ve znamení vylučování. Jednu z přesilovek 4 na 3 dokázal domácí Michal Brzobohatý přetavit ve zvýšení 4:0. 48. minuta zase přinesla velké chvíle brankáře Čiliaka, který dvakrát krátce po sobě zneškodnil nebezpečné pokusy útočníka Slaniny. Pátou branku do opavské sítě mohl vstřelit Stehlík, jenže po jeho ráně se rozezvučela pouze tyč. V závěru již Brňané se snažili pouze kontrolovat situaci, což umožnilo hostům, aby chvílemi přebírali iniciativu. Přesto největší šance závěru utkání zase patřila bělomodrým barvám. Hned dvakrát se během 56. minuty řítil na opavskou branku sám útočník Komínek, avšak ani jednou při něm štěstí nestálo. To se totiž přiklonilo na stanu hostů, neboť přesilovková rána Lukáše Koryčanského sebrala 131 sekund před koncem zápasu čisté konto brněnskému gólmanu Čiliakovi.