Dorost podlehl Přerovu 2:5

• neděle 18. října 2009
  • Jan Šimek

V zápase 11. kola Ligy staršího dorostu, nestačili mladíci Slezanu, na ty z Přerova a po nemastném, neslaném výkonu prohráli o tři branky. Velkou vinu na tom nesou zejména částá vyloučení¨domácích borců, kdy do dvou třetin vstupovali v početní nevýhodě, v jedné z nich dokonce pouze ve třech hráčích. To mladým nadějím opavského hokeje určitě ubralo dost sil i proto tak zápas skončil celkem jasně ve prospěch Přerova, 2:5.

11. kolo, neděle 18. 10. 2009

2:5 (1:2,1:3, 0:0)

HC ZUBR Přerov

Branky a nahrávky: 7. Trčka (Jelen), 27. Vaněk (Trčka) - 3. Hlídek, 15. Bachánek, 25. Stoklásek (Šťastný), 32. Klimecký (Kocan), 38. Klimecký (Koupal). Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 50. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:5.

Kober (38. Kirshner) - Bendík, Vaněk, Svoboda, Trčka, Tábor, Hájek, Ježek, Jelen, Březina, Gulda, Matušinský, Harazim, Chvěja, Lichý, Havlíček

Sovják (Kalivoda) - Bachánek, Hlídek, Kostiha, Vávra, Jordán, Klusal, Koupal, Kocan, Klimecký, Fazda, Chovanec, Žůrek, Šťastný, Javora, Stoklásek, Malínek, Řezáč, Vodák

Střetnutí nezačalo pro Slezan dobře, ve třetí minutě totiž inkasoval z hole Hlídka. I přesto, že se domácí dorostenci hodně tlačili do vyrovnání, zůstala síť hostující branky nedotčena. Opavě pomohla až přesilové hra, kterou rychle využil Trčka a vyrovnal. Chvíli poté, dostal možnost přesilovky také Přerov, v té si sice vytvořil několik slibných šancí, ale ani jedna z nich nepředstavovala gól v opavské síti. Po jejím konci však zůstali hosté u puku a po několika odrazech se kotouč dostal až k hokejce Bachánka, který rozvnil síť domácích podruhé v utkání. Do konce třetiny se pak nic důležitého nestalo, až na dva vyloučené opavské mladíky.

Do druhé fáze zápasu tak Slezan vstoupil pouze ve třech hráčích, Přerov ale touto nabídkou na gól pohrdl. Co však nestihl v početní výhodě, to stihnul po ní, když zásluhou Stokláska zvýšil své vedení na dvě branky. O dvě minuty později Slezan snížil, když se po pěkné akci trefil pod horní tyč branky Vaněk. Poté následovala tři vyloučení domácích dorostenců a Přerov tentokrát šanci na skórování neprováhal, když se po hezkém průniku a střelou k tyči prosadil Klimecký. O několik minut později se ten samý hráč mohl opět radovat z branky, když důrazně usměrnil střelu Koupala za záda zkoprnělého Kobera a upravil na 2:5.

V poslední fázi utkání měl převahu domácí Slezan, který vrhnul všechny své síly do útoku a snažil se vyrovnat, či alespoň zmírnit stav utkání. V přesilovce 5 na 3 si vytvořil tři šance volající po gólu, ale neproměnil je, zbytek utkání se pak hrál bojovný hokej, bez větších šancí a k vidění bylo více strkanic než střel na bránu. Přerovští tak zaslouženě vyhráli a domů si vezou všechny tři body.