Dorost v dohrávce překvapil v Brně

• úterý 29. listopadu 2005
  • Jiří Filip

B r n o - Dorost Komety Brno po infekčním onemocnění dohrává v náročném programu 9 odložených utkání a v pondělí na domácím ledě haly Úvoz přivítal Slezan Opava. Slezanům vyšla první polovina utkání, po které se dostali do vedení 3:1, mladí hráči Komety ale zápas dokázali srovnat. I přes obrovský tlak Brna dokázala ve třetí třetině opavská branka odolala a byl to naopak opavský kapitán Michal Mlýnek, který svou druhou brankou v zápase čtyři minuty před koncem rozhodl o výhře Slezanu.

10. kolo, pondělí 28. 11. 2005

HC Kometa Brno

3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 16. Kožár (Skočovský), 29. Kožár (Hrstka, Skočovský), 52. Vopálka (Vincour, Chládek) - 2. Hudečka (Vítek, Szewczyk), 21. Halasz (Mlýnek), 25. Mlýnek (Halasz), 56. Mlýnek (Herman, Gulda). Rozhodčí: Přibyl - Čech, Olšan. Vyloučení: 7:8 navíc Čermák (OPA) 5 minut a do konce. Využití: 0:2. Diváci: 61. Střely na branku: 40:22.

Čiliak - Kinzel, Reschowský, Plzák, Skočovský, Zítka, Korvas, Vozdecký, Hájek, Kořínek - Chládek, Vincour, Vopálka - Skácel, Hrstka, Kožár - Mikule, Brzobohatý, Vala

Kučera - Plánovský, Čermák Petr, Gulda, Kukla, Žídek, Mrkva, Čermák Vít, Gorčák - Halasz, Mlýnek, Herman - Hudečka, Vítek, Szewczyk - Hegedüš, Kotala, Koschatzký - Dietrich, Baďura

Už ve druhé minutě zápasu domácí špatně střídali, hosté se dostali do přečíslení 3 na 1 a souhru celé útočné formace Opavy zakončil Hudečka0:1. Ve 4. minutě hráli domácí přesilovku, ale mohlo být znovu zle. Obrana totiž nechala zcela volného Vítka, ten ujížděl sám na brankáře, který vystihl jeho kličku a s pomocí hole zabránil nejhoršímu. Za chvíli se chyby dopustil i Skočovský, gólman i tentokrát svůj tým podržel. Celé dvě minuty drželi Opavští v přesilovce Brno pod zámkem. Puk z pásma vyvezl až v plném počtu Vincour, ale jeho pokus mířil vedle. Po další hrubé chybě obránců šli na branku Plánovský s Mlýnkem, druhý jmenovaný přihrávku od spoluhráče netrefil.

V 16. minutě přišlo vyrovnání. Odražený puk se dostal ke Kožárovi a ten ho tvrdou střelou bez přípravy poslal nekompromisně pod víko – 1:1. Na konci třetiny hráli domácí ještě přesilovku. V ní střílel Plzák, Skácel se snažil jeho pokus dorazit, ale gólman puk včas přikryl. Neuspěl proti němu ani Mikule.

Opava si svoji přesilovou hru přenesla do úvodu druhé třetiny. Po 56 vteřinách už znovu vedli, když Halasz využil prostor, který mu před brankou nechali domácí hráči a nadvakrát dotlačil puk za Čiliakova záda – 1:2. Ve 25. minutě už to bylo o dva góly. Přes děravou obranu se tentokrát dostal Mlýnek a i on si mohl připsat další čárku do kolonky gólů – 1:3. Chvíli nato nabil Chládek Skácelovi, jeho tvrdou střelu vyrazil gólman nad. Den otevřených dveří brněnské obrany pokračoval. V další vyložené šanci se před Čiliakem zjevil Halasz, tentokrát se však radoval strážce domácí klece. A udeřilo i na druhé straně. Na dostřel přiblížil Kometu svojí druhou brankou Kožár, kterému přihrával Hrstka2:3.

Při signalizované přesilové hře se po spolupráci s Vopálkem dostal do dobré šance Chládek, ale mířil jen do Kučerovy výstroje. Semafor domácího brankáře zastavil pokus Hudečky. V šanci na druhé straně byl znovu Kožár, ale ani on na „muže v masce“ nevyzrál.

Hned první minuta poslední části přinesla obrovskou šanci Brna. Hrstka střílel, Kožár dorážel. Kučera puk zastavil vleže koncem svojí hole. Za chvíli nahrál Vopálka znovu Kožárovi, ten zřejmě překvapen, že stojí před úplně prázdnou brankou, zůstal bez hnutí a obránci ho o puk připravili. Tlak Komety byl drtivý, hrálo se pouze v obranném pásmu Opavy. Domácí měli k dispozici i přesilové hry. Zřejmě klíčový okamžik přišel ve 46. minutě, to Čermák dostal trest na pět minut a do konce utkání a Brno hrálo 1:35 v 5 proti 3, jenže Opavští dlouhé oslabení ustáli, držel je především brankář Kučera, na kterého šla jedna střela za druhou. Až v 52. minutě odčaroval jeho kouzlo Vopálka, který z bezprostřední blízkosti vyrovnal – 3:3. Jenže vyrovnané skóre vydrželo jen pár minut. V 56. šli hosté znovu do vedení, k vítězství ji svojí druhou brankou nasměroval Mlýnek3:4. V závěru se stav mohl měnit ještě dvakrát, domácí Skácel, ani opavský Mlýnek však při svých šancích úspěšní nebyli a Opava si tedy veze na sever dva body za vítězství 4:3.

Martin Dufek (trenér HC Kometa Brno): „Po dobrém výkonu s Kladnem, jsme měli dohrávku s Opavou. Do zápasu jsme šli s jediným cílem a to vyhrát. Mužstvo ale k zápasu přistoupilo tím nejhorším způsobem, jaký jsme v této sezoně viděl. Hlavně hra obránců byla katastrofální, snad jediná výjimka byl Plzák. Ale na lídry v obraně Reschowského a Skočovského se nedá v poslední době vůbec spolehnout! Opava hrála z obrany, čekali na brejky které dokázali využít. A to navíc ještě náš gólman několik vyložených šancí chytil. Budeme z toho muset vyvodit patřičné důsledky. Nezbývá než dál bojovat a ztracené doby se pokusit uhrát s jiným týmem.“

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava): „ Přijeli jsme s tím, že budeme vycházet ze zabezpečené obrany, protože program je náročný, zápasů je hodně a nemůžeme plýtvat silami nějakým přehnaným útočením. Čekali jsme s čím přijde soupeř, měli jsme dostatek šancí, nakonec se k nám v závěru přiklonilo sportovní štěstí. Musím ale smeknout před výkonem domácích ve třetí třetině, kdy měli velký tlak. Pro Brno to není zrovna lehké období, mají hodně odložených zápasů, hrají 3x týdně, na to tihle kluci ještě nejsou stavění. Každopádně přeji Brnu, aby se v soutěži zachránilo.“