Dorost vyhrál v Ostravě

• neděle 09. října 2005
  • Lukáš Bajgar

O s t r a v a - Dorost Sarezy Ostrava po vysoké porážce s Vítkovicemi nepotvrdil své kvality ani proti opavským hokejistům. Přestože dokázal vymazat a následně i otočit jednobrankové manko, rozhodl utkání dvěma brankami v závěrečné části nejmladší hráč na hřišti Jakub Vítek a zařídil Opavě cenné vítězství 3:2.

12. kolo, sobota 8. 10. 2005

HC VOKD Poruba

2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Branky: 38. Tomis (Jach), 41. Kopáč (Tomis, Šiška) - 34. Mlýnek, 48. Vítek (Szewczyk), 59. Vítek (Szewczyk, Mlýnek). Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 70.

Gleich – Zapletal, Tomis, Lazecký, Pindur, Šiška, Voráček – Barčák (od 29. Jach), Kopáč, Klimša – Jelšík, Hlinka, Uherek – Vajda, Mikula, Hanzl

Kroček – Plánovský, Gulda, Žídek, Kukla, Michálek, Čermák – Hudečka, Koschatzký, Kotala, Vítek, Hegedüš, Szewczyk, Fišara, Mlýnek, Baďura, Janda, Blaga, Bolacký, Dietrich

Derby mezi domácí Ostravou a hostující Opavou započali hráči Sarezy aktivní hrou, přesto to byl právě domácí gólman Gleich, který si poprvé oddechl, když vykryl nebezpečnou ránu Kukly od modré čáry. V 6. minutě si pro změnu domácí Mikula pozdě všiml kotouče v brankovišti Kročka, jenž o něm neměl ani tušení, ale pohotová obrana zabránila nejhoršímu. Úvodní minuty se hrály v ostrém tempu a úniky na obou stranách se to jen hemžilo. Hostující Gulda nastartoval k sólu, ale jeho střele chyběla přesnost, a Gleichovi chvíli poté pomohla nesouhra Hegedüše s Kotalou, neboť druhý jmenovaný při přečíslení 2 na 1 kotouč spoluhráče neočekával. V 16. minutě nechal Klimša vyniknout opavského gólmana poté, co jej ani přes bekhendovou dorážku nedokázal překonat. A když své šance nezužitkovali jak domácí Uherek s Jelšíkem tak opavští Blaga s Mlýnkem, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

I druhou část načala Sareza aktivnější hrou, ale dlouhodobé usazování se v útočném pásmu Opavy svědčilo spíše rychlonohým soupeřům. Svůj pres vystupňovala Sareza Vajdovým průrazem a Klimšovým výpadem, ale v obou případech byl Kroček pozorný. Ve 26. minutě nešťastně upadl u hrazení ostravský Barčák a zápas pro něj skončil. Domácím v polovině zápasu jakoby došly síly. Na blafák Hudečky, který projel obrannou třetinou Sarezy přes Lazeckého jako nůž máslem, si Gleich včas povyjel a betony kryl. Na chvíli dal slabší tříminutovce zapomenout Vajda průbojnou hrou, ale Opavané pokryli domácího brankáře sprškou střel, až si v čase 33.45 pro vyražený kotouč dojel Michal Mlýnek a neměl problém jej dopravit do odkryté brány – 0:1. Kdo by čekal, že branka hosty nabudí, musel být zklamán. Ostrava zabrala. Vajda, jehož před bránou nalezl Mikula, ještě nemá potřebné štěstí a kotouč v pádu nekontroluje. Zato Petr Tomis spíše nahozením od modré využívá skrumáže před Kročkem stoprocentně a posílá kotouč mezi betony do opavské brány – 1:1. V závěru ještě stačí sudí vyloučit tři hráče a do poslední části dává domácím možnost hry čtyř proti třem.

Neuběhlo ani 30 vteřin a Ostrava se v dohrávané přesilové hře z druhé třetiny dočkává vedení. Jaroslav Kopáč si zprava najíždí k bráně a střelou mezi tyč a betony gólmana na chvíli vykouzlil trenéru Stránskému úsměv na tváři. V čase 46.18 se mohli domácí radovat ještě více, kdyby sudí neusoudil, že Kroček lovil kotouč zpoza svých zad po fotbalové akci, na jejímž počátku stáli Jelšík s Uherkem. A tak udeřila Opava. Ve 48. minutě se na Gleicha řítí jako tank Szewczyk, aby se nakonec puku zmocnil Jakub Vítek, který nekompromisně srovnal. Gólman Gleich jen smutně kroutil hlavou, za branku určitě nemohl. Hra se přiostřovala. Oba týmy si chtěly připsat body tři a ne jen jeden. A mezi ty, kdo chtěli tři body nejvíce, patřil bezesporu Jakub Vítek, který si v čase 59.00 načechral vyražený kotouč po Mlýnkově střele a technickou střelou rozvlnil naposledy v utkání síť – 2:3. Sareza Ostrava musela podruhé za sebou spolknout hořkou pilulku v podobě porážky.