Dorostenci doma opět vítězně

• čtvrtek 21. prosince 2006
  • Tomáš Kubánek

O p a v a - Už počtvrté za sebou nepoznali opavští dorostenci na svém ledě pachuť ztráty bodu, tentokráte odjela z Opavy s prázdnou Kometa Brno. Slezan byl skoro po celý zápas aktivnějším a lepším celkem, což rezultovalo jak v téměř 70 střel, tak i ve čtyři branky. Na všech se asistencemi podílel Tomáš Musial.

32. kolo, čtvrtek 21. 12. 2006

4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

HC Kometa Brno

Branky: 9. Koryčanský (Musial, Ondričko), 32. Zacpálek (Musial, Koryčanský), 41. Vítek (Musial, Ondričko), 53. Vítek (Musial) - 37. Komínek (Jarůšek, Kořínek). Rozhodčí: Smeták - Řezáč, Macoun. Vyloučení: 7:10. Využití: 3:1. Diváci: 60. Střely na branku: 69:25.

Kroček - Zacpálek, Dohnal, Chvostek, Koryčanský, Žídek, Kukla, - Seidler, Ondričko, Žalčík, Slanina, Vítek, Musial, Švajda, Machovič, Baďura.

Čiliak - Kousalík, Lysoň, Hradil, Kořínek, Tesař, Hemala, Hájek - Šidák, Bednář, Komínek, Brzobohatý, Popolanský, Touška, Jarůšek, Březa, Novák, Máša, Čelechovský.

Oba týmy začaly opatrně, a tak spíše než šance se rodila vyloučení. Díky nim postupně získávali převahu Opavští, která přinesla v 9. minutě úvodní branku. V přesilovce otevřel skóre Koryčanský. Kometa se snažila kontrovat Šidákovou střelou zblízka, ale Kroček skvěle zasáhl vyrážečkou. Zvýšit se domácí pokoušeli například Baďurou, jenže jeho najetí před branku Čiliak kryl, nebo duem Slanina-Seidler, ale druhý jmenovaný ideální přihrávku v přečíslení nezužitkoval. Další tvrdou ránu z malé vzdálenosti inkasoval Kroček tentokrát od Bednáře. Do přestávky si obě mužstva vypracovala ještě po jedné šanci, ale protože ani Vítek ani Březa své příležitosti neproměnili, odcházeli do kabin spokojenější domácí.

Zkraje druhé třetiny rozezvučel konstrukci Kročkovy svatyně Březa, ale to byla na dlouhé časy jediná zajímavá situace. Hokejky hráčů ovládla nervozita a nepřesnost, a tak už zavezení kotouče do útočného pásma představovalo nadlidský úkol. Hokeji pomohla až dvojnásobná přesilovka Komety ve 28. minutě, ve které trefil Brzobohatý břevno. Při návratu z trestné lavice se kotouč dostal k Zacpálkovi, který však v blafákovém zakončení postrádal větší dávku klidu a rozhodnosti. A najednou se šancí rodilo přehršle. Machovič zblízka napálil Čiliaka do masky, ve dvojnásobné početní převaze tvdrě vypálil od modré Koryčanský, ale ani jeho ránu ani dorážku Vítka za sebe gólman Komety nepustil. Co se Zacpálkovi nepovedlo při sólovém úniku, to napravil střelou ze střední vzdálenosti - trefil se přesně mezi tělo a ruku Čiliaka. Také třetí gól utkání padl při nestejném počtu hráčů. Ve 37. minutě projel Jarůšek až před brankoviště, kde posunul puk doleva ještě lépe postavenému Komínkovi, pto kterého již nebyl problém snížit.

Do poslední části vlétli Opavští ve velkém stylu. Už po třinácti sekundách doklepl Vítek u pravé tyčky Musialovu příhru - 3:1. Slezan se nadále snažil zápas co nejdříve rozhodnout, proti byla ve dvou po sobě jdoucích šancích blesková Čiliakova lapačka. Krátký však už byl na Vítkovu akci z 53. minuty. Po vyhraném buly si opavský forvard vybruslil mezi kruhy, nepříjemně vystřelil a vyražený kotouč sám také za bezmocného Čiliaka uklidil. V té chvíli si i Brněnští uvědomili, že o osudu tří bodů z toho utkání je už rozhodnuto, a tak se už zápas spíše dohrával. Poslední šanci nezužitkoval Touška, když nastřelil jen tyč.

Michal Piskoř (HC Slezan Opava): "Jsem rád, že jsme to zvládli. Je to vlastně poslední zápas před Vánocemi a také v tomto roce. Teď musíme dobře potrénovat, ať jsme připraveni na závěr sezony."