Dorostenci letos poprvé vyhráli, odnesl to Havířov

• neděle 28. ledna 2007
  • Jaroslav Šindelář

O p a v a - Čtyři zápasy v tomto roce opavští dorostenci prohráli, v pátém si to však vynahradili. Do Opavy přijel třetí Havířov, kterému Slezané hned dokázali, kdo je doma pánem. Během osmi minut první třetiny se třikrát trefil Lukáš Žalčik, a do kabin se odcházelo za stavu 4:1. To ale nebylo všechno. Do 32 minuty Slezan přidal další čtyři góly, a bylo po zápase. V poslední třetině ještě Opava završila skóre na 9:1, čímž dosáhla nejvyššího vítězstí v sezóně. Navíc po dlouhé době jen jednou inkasovala, na čemž se podepsal nový brankář Adam Trenčan. Opava tak zvýšila náskok na poslední Olomouc, příští zápas sehraje na ledě brněnské Komety.

38. kolo, čtvrtek 25. 1. 2007

9:1 (4:1, 4:0, 1:0)

Branky: 3. Džemla (Baďura, Koschatzký), 11. Žalčik (Chvostek), 14. Žalčik (Machovič), 19. Žalčik (Machovič), 21. Gulda (Vítek, Urban), 23. Vítek, 29. Slanina (Koschatzký), 32. Džemla (Slanina, Žalčik), 56. Fišara (Baďura) - 10. Pechanec (Šurin). Rozhodčí: Mikula - Turzal, Račák. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 130. Střely na branku: 33:30.

Trenčan - Dohnal, Chvostek, Faksa, Koryčanský, Kukla, Kysela, Žídek - Baďura, Bolacký, Džemla, Fišara, Gulda, Koschatský, Machovič, Musial, Slanina, Urban, Vítek, Žalčík

Matoušek (32. Strmeň) - Grigel, Hanzel, Kocurek, Pilch, Pinka, Porzer, Šurin - David, Dočkal, Duda, Fábry, Haas, Křivohlávek, Mach, Pechanec, Sagitarius, Slavík, Vyčesaný