Dorostenci se se sezonou rozloučili blamáží

• sobota 25. února 2006
  • Tomáš Kubánek

O p a v a - V první přestávce se opavští trenéři dozvěděli šokující novinku, podle níž se zápas se Vsetínem kontumoval ve prospěch Slezanu, a tudíž Opavským zbývala v případě výhry ještě šance na play-off. Jenže zpráva dorazila až poté, co už dorostenecké opory odcestovaly s juniory k zápasu do Vsetína. A tak ani zvýšená snaha nepřinesla slušný výsledek, natož vítězství.

47. kolo, sobota 25. 2. 2006

1:7 (0:1, 0:3, 1:3)

HC Olomouc

Branky: 47. Vítek (Řezáč) - 12. Luňák (Frieb), 23. Venkrbec, 26. Coufal (Frieb, Ryšánek), 37. Luňák (Ryšánek), 51. Frieb (Luňák), 58. Prášek, 60. Zeman (Malý, Venkrbec). Rozhodčí: Kusý - Tuzial, Hlavatý. Vyloučení: 10:10, navíc Kotala 5 + DKU. Využití: 0:3. V oslabení: 1:1. Diváci: 50.

Kučera - Mrkva, Koryčanský, Kukla, Žídek, Gorčák, Michálek - Kotala, Vítek, Řezáč, Koschatzký, Szewczyk, Vlček, Džemla, Kalina, Halász.

Slovák (30. Binar) - Ustrnul, Janáček, Štenko, Brázda, Roman, Ryšánek, Jedlička, Spurný - Zeman, Luňák, Frieb, Skácel, Coufal, Přikryl, Venkrbec, Čopák, Malý, Prášek, Dostál, Vencel.

Opavští trenéři si v zápase s Olomoucí museli vystačit pouze s torzem sestavy, protože opory (např. Blaga, Mlýnek, Plánovský,...) odjeli pomoci zraněními zdecimované juniorce do Vsetína. Tento fakt dodával utkání ráz hned od prvních sekund, když už v té osmnácté se Hanáci radovali ze skórování. To však přišlo až po hvizdu rozhodčího, takže bezbrankový stav se zatím neměnil. Aktivní napadání Olomoučanů dělalo domácím obrovské problémy při rozehrávce, a tak se k úvodnímu ohrožení branky dostali až ve 4. minutě. Moravané nepřestali na útočení myslet ani ve vlastním oslabení, kdy ujel Malý, ale jeho forhendový blafák souboj s Kučerovou lapačkou prohrál. O chvíli později zabránila ve skórování stejnému hráči tyčka. A protože Slezané nebrali varování vážně, v další šanci si již hosté servítky nebrali. Opět v oslabení se Luňák prohnal v útočném kruhu kolem Mrkvy a chladnokrevně zavěsil. Vstřelený gól Hanáky ještě více povzbudil, a tak svého soka vůbec nešetřili. Scházelo pouze brankové vyjádření.

O přestávce se mužstvo dozvědělo neoficiální rozhodnutí o kontumaci měsíc starého utkání se Vsetínem, a tak do druhé části dostali hráči jasný pokyn - nebát se převahy soupeře a zkusit zápas vyhrát. Jako první se pokusil úkol splnit Halász, ale mířil jen do Slováka. Bodová vize se však brzy zahalila do neviditelné mlhy, když se nejprve trefil Venkrbec, a poté nechali domácí obránci v poklidu proháčkovat Coufala až před Kučeru, který byl opět bez šance. V dalších dvou kličkovaných skrz opavskou obranu byli hosté úspěšní z poloviny, a tak výsledek narostl v 37. minutě na hrozivých 0:4. Hokejistům Slezanu se nedařilo prakticky nic, jejich snaha působila neuměle a chaoticky.

Čestného úspěchu se Opavští dočkali až ve 47. minutě, když rozhodčí Vítkovu pěknou akci v oslabení uznal v gólovou až po konzultaci se svými čárovými kolegy. Jasná převaha Hanáků však pokračovala i nadále. Domácí, místo aby se pokusili o slušné dohrání zápasu, chovali se k soupeři agresivně až zákeřně, což vedlo k častému vylučování a dalším brankám v Kučerově síti.

Josef Doboš: "Nastoupili jsme bez řady opor, navíc už v 5. minutě se zranil Szewczyk, a tak jsme povolali pár kluků z deváté a osmé třídy, aby si také vyzkoušeli atmosféru dorosteneckého zápasu. Bylo vidět, že se musí ještě hodně učit. Zpráva o kontumaci zápasu se Vsetínem bohužel přišla pozdě, jinak by samozřejmě klíčoví hráči s juniorkou neodjeli."