Dorostenci srovnali stav semifinálové serie na 1:1

• čtvrtek 13. března 2008
  • Vladimír Müller

V druhém zápase semifinále dorostenecké extraligy přivítal domácí Slezan tým Zlína. Hosté začali zápas velkým náporem v první části toho moc domácím nedovolili, ale v brance Slezanu stál skvělý Machovský. V druhé části se domácím podařilo hru aspoň trochu vyrovnat a jejich snaha jim přinesla i vedení. Družstvo Zlína v poslední třetině otočílo vývoj zápasu, ale vedení neudrželo a tak zápas rozhodl az v prodloužení domácí Filip Chvostek. Rozhodující zápase se hraje v sobotu ve Zlíně.

SF, čtvrtek 13. 3. 2008

3:2p (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)

Berani Zlín

Branky: 31. Džemla (Koschatzký), 55. Vítek (Džemla), 64. Chvostek F. (Kysela) - 41. Kundera (Honejsek), 54. Holík (Šoula). Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 300. Střely na branku: 22:34

Machovský - Faksa, Roupec, Kysela, Rýpar, Chvostek F., Dohnal - Vaněk, Piskoř, Wittek, Novák, Vítek, Zona, Trčka, Mach, Džemla, Koschatzký, Kinkor, Baďura, Chvostek M.

Kašík - Zábojník, Matějíček, Šenkeřík, Zámorský, Valenta, Řezníček, Haloda, Sadil, Horák - Sedlář, Laciga, Kundera, Honejsek, Herman, Šoula, Vodný, Merta, Kopún, Holík, Klhůfek.

Aktivněji začali zápas hosté ze Zlína. Už v první minutě se do první příležitosti se dostál Vodný kterého jen pár centimetrů k přesnému zakončení. Tentýž hráč se o pár minut později prezentoval pěknou střelou z prostoru mezi kruhy, kterou však Machovský kryl. Domácí na druhé straně hrozili z brejků. Jako první se osmělil Roupec, jeho pokus skončil na tyči hostující branky. O chvíli později zachytil vyhozený puk na modré Trčka, ten našel přesně hůl rozjetého Kinkora, který měl volnou cestu k hostující brance, svůj nájezd ale nedokázal přesně zakončit. Zlínští pak na delší dobu převzali iniciativu na své hokejky a usadili se v útočném pásmu domácích. Jejich pokusy veškeré pokusy však končili na Machovském. Do největší šance se dostal hostující Šenkeřík, ani on však tváří v tvář Machovskému neuspěl. První třetina tak i přes velký tlak hostů branku nepřinesla.

Na začátku druhé části měl velkou příležitost k otevření skore domácí Džemla, ten se ocitl sám před brankářem hostů Kašíkem, ale jeho střela pouze trefila brankaře hostů do hrudi. V druhé části se hrál vyrovnaný hokej bez větších příležitostí. Starosti nadělala Kašíkovi tečovaná střela Koschatzkého, jenž se do střelecké příležitosti proháčkoval přes hostující obránce. V 30. minutě hrál Slezan přesilovku po faulu Holíka. Před brankou se puk dostal ke Koschatzkému ten našel hokejku Džemly, který střelou do odkryté části branky otevřel skóre zápasu 1:0. Hosté se snažili vyrovnat, vypracovali si tlak, jenže bez větší šance. V 37. minutě opět v přesilovce zahrozil domácí Vítek, ten neuspěchal zakončení počkal si na vhodný moment a jeho střela zápěstím skončila na břevnu Kašíkovi branky. Domácí tak šli do druhé přestávky s jednogólovým vedením.

Hosté měli skvělý vstup do třetí třetiny. Už po 17. vteřinách po střele Honejska dorážel před Machovským Kundera a vyrovnal 1:1. Obě mužstva se pak soustředila na to neudělat chybu a hra se tak stala opatrnou bez nějakých velkých šancí. V 54. minutě zápasu se po střele Holíka ujali hosté vedení 1:2. S toho se ale neradovali příliš dlouho. Ani ne za minutu našel Džemla před brankou Vítka a ten srovnal 2:2. Do konce třetiny byli hosté aktivnější vytvořili si několik závarů před brankou, ale Machovský už jim skórovat nedovolil. Po 60. minutách byl stav nerozhodný 2:2.

Do prodloužení vlétli opět důrazněji hosté. Zamkli domácí hráče v jejich vlastní třetině, v zakončení však úspěšní nebyli. V 63. minutě postupoval jeden ze Zlínských hráčů sám na Machovského byl však při svém nájezdu podražen a rozhodčí se nerozpakoval nařídit trestné střílení. K němu se rozjel Šoula, ale nedokázal svůj blafák usměrnit za záda domácího brankaře. Rozhodující okamžik přišel v 64. minutě to Chvostek nahazoval za modrou čárou puk na branku a ten k překvapení všech proklouzl nešťastnému Kašíkovi mezi betony do brány. Domácí tak srovnali stav semifinálové serie na 1:1 a v sobotu je čeká ve Zlíně bitva o postup do finále.

Kamil Konečný (Opava): Smekám před hráči, jak po propadáku ve Zlíně, který byl částečně způsoben i zdravotními problémy, se dokázali oklepat a jak slíbili, vydali se ze všech sil. Zlín je velmi těžký soupeř, na konci zápasu mohl několikrát rozhodnout, ale kromě dobrého výkonu jsme měli i štěstí a zápas jsme vyhráli. Ale jak se říká, štěstí přeje připraveným, takže jsme byli dobře připraveni.

V průběhu zápasu se samozřejmě objevily nejrůznější chyby, což je ale normální. Důležité je, že to nikdo ani na moment neošidil, to je hlavní. Myslím, že jsme pro úspěch udělali víc, kluci víc bojovali, to byl možná rozdíl mezi oběma týmy. Individuálně je Zlín určitě ale lepší.

Jako jediní jsme Zlínu v play-off dali tři branky, to se zatím nikou nepovedlo. I když se štěstím, ale vyšlo to. Zlín je určitě doma silnější, ale pokud přežijeme tlak na začátku, tak jim určitě můžeme zabrnkat na nervy a máme šanci. moc bych si to přál. Tito kluci měli celou sezónu představu o tom, že si zahrajou play-off. To že budou třetí nikoho nenapadlo, ale není to mužstvo, které by se teď s třetím místem spokojilo. Podle mě udělají všechno pro to, aby vyhráli.