Dorostenci v prvním zápase ve Vítkovicích neuspěli

• středa 27. února 2008
  • Michal Berg

Neproměňování šancí zejména ve druhé třetině stálo opavské dorostence vítězství v prvím zápase osmifinále play-off ve Vítkovicích. Po gólech Vítka a Kysely Opava vedla 2:1, domácí ale zápas otočili a v sérii na dvě vítězství vedou 1:0 na zápasy.

OF, středa 27. 2. 2008

HC Vítkovice

3:2 (1:1, 0:1, 2:0)

Branky: 1. Kucsera, 51. Kolouch (Stránský, Slovák), 57. Slovák (Prokop) - 7. Vítek (Koschatzký), 26. Kysela (Vítek, Džemla). Rozhodčí: Mrkva - Vengřín, Poruba. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 39:34. Diváků: 160.

Mrázek - Prokop, Hruzík, Pastor, Žvatora, Kovář, Koziol - Slovák, Kucsera, Kolouch - Starmann, Šebesta, Řehák - Mareček, Němec, Stránský - Celner.

Machovský - Kysela, Chvostek, Žídek, Dohnal, Faksa, Roupec - Vítek, Koschatzký, Džemla - Baďura, Vaněk, Piskoř - Kinkor, Mach, Novák - Trčka, Zona, Wittek.

Domácí šli do vedení hned v první minutě, po samostatné akci skóroval Kucsera. Opava ale dokázala na nástup domácích reagovat a při vlastním oslabení srovnal Vítek, když předtím neuspěl Džemla. V první třetině byli dorostenci Slezanu aktivnější, domáí aopak hrozili z brejků. Po jendom z nich jen těsně minul Kolouch. Na konci ptřní třetiny mohl poslat Slezan do vedení Koschatzký, ale domácí brankář Mrázek jej vychytal.

Opava šla do vedení ve 26. minutě, kdy tvrdou ranou od modré skóroval Daniel Kysela. Po faulu na Koschatzkého a trestném střílení Vítka to mohlo být už 3:1, ale opavský kanonýr trefil bohužel jen horní tyč. Brankou neskočnila ani střela Macha ke konci třetiny.

V poslední třetině se štestěna ještě víc obrátila k domácím. V 51. minutě dorazil Kolouch Stránského nahození a bylo to 2:2. Tři minuty před koncem pak nenápadnou střelu Slováka opavský gólman Machovský neviděl a Vítkovice otočili průběh zápasu. Slezan se už na vyrovnání nezmohl a pokud bude chtít přes soupeře přejít do dalšího kola, bude muset vyhrát dva zápasy na opavském ledě.