Dorostenci získali stříbrné medaile

• čtvrtek 20. března 2008
  • Martin Kubánek

Odvetné utkání finále play-off hrané v Opavě vyšlo lépe opět Lasselsbergeru. Jeho hráči se tak mohli radovat z celkového prvenství v soutěži! Opava začala dobře, ujala se vedení v polovině utkání, ale soupeř dokázal dvěma góly ve třetí třetině zápas otočit a přetavit výsledek na svou stranu. I když se Slezanu nepodařilo vrátit sérii opět do Plzně, tak i druhé místo je obrovským úspěchem pro celý opavský hokej. Gratulujeme!!!

FIN, čtvrtek 20. 3. 2008

1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

HC Plzeň 1929

Branky a nahrávky: 31. Novák (Kysela) - 49. Straka (Hájek), 53. Hájek (Růžička). Rozhodčí: Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 800.

Machovský - Faksa, Roupec, Rýpar, Chvostek F., Dohnal - Piskoř, Wittek, Novák, Vítek, Trčka, Mach, Džemla, Koschatzký, Kinkor, Baďura.

Mazanec - Ruprecht, Růžička, Karpíšek, Hrbas, Jeřábek, Blumentrit - Petruška, Štrunc, Strnad, Mainer, Hošťálek, Baxa, Culek, Matějka, Mrázek, Pacanda, Hájek, Jonák, Straka, Herm.

Samotné utkání před výtečnou diváckou kulisou začalo úvodním náporem domácího celku. Hned v první minutě musel Mazanec v brance Plzně likvidovat střely Rýpara od modré čáry. O chvíli později měli Slezané další příležitost, ale domácím útočníkům se nepodařilo propasírovat kotouč za ležícího brankáře. Hra se postupně vyrovnávala a Plzeň začala vystrkovat růžky. Nebezpečně vypadalo uvolnění Hájka, který ovšem střelou z první mířil jen do hrudi opavské jedničky.

Do druhé části vstoupili aktivněji naopak Západočeši. Hráči se snažili rychlými výpady ohrožovat branku Slezanu, ale především jejich nahazování do útočného pásma bylo zkouškou pro opavskou obranu. Ta ovšem pracovala na výbornou a se spletitými situacemi si poradila. Přesně v polovině utkání se zrodil moment, kdy Kysela vystřelil a Novák rozjásal stadion – 1:0. Poté došlo na obou stranách k několika vyloučením, které posílaly do početní výhody jeden či druhý tým. Větší šance ale nepřinesly, ale převaha Plzně se stupňovala.

Domácí chtěli ve třetí třetině rozhodnout a ve 43. minutě k navýšení skóre nebylo daleko. Koschatzký pálil z pravého křídla, ovšem Mazanec vyrazil. O pět minut později se ale skóre už měnilo, větší radost z toho měli ale hosté. Před prázdnou bránu obdržel přesnou přihrávku Straka a srovnal stav na 1:1. Než se Slezané rozkoukali, padla do jejich svatyně druhá branka. Pět minut nato totiž využil přesilovou hru svého mužstva Hájek a přetáhl trumfy na stranu Plzně. Domácí začali být po této brance nervóznější a nedařil se jim vůbec přechod přes obranný val soupeře.

Ke konci už svěřenci trenéra Konečného poznávali, že tentokrát to už opravdu nepůjde. V závěru si vyžádala Opava ještě oddechový čas. Vhazovalo se před Machovským. Domácí se po buly nemohli vymanit ze své půlky, hosté přitom vraceli kotouč zpět a odpočítávali poslední sekundy celého zápasu. Plzeň vedení uhájila a spustila na ledě gejzír opojné radosti. Opavě patří ale určitě také dík za fantastické druhé místo!

Miroslav Přerost (Plzeň): Bylo to velmi težké, vstupovali jsme do play-off jako favorit a vítěz základní části a každý nás už viděl ve finále. Bylo důležité, že jsme dokázali vždy vyhrát první zápas série a potom jsme mohli hrát více uvolněně. Cením si dnešního vítězství, Opava byla velmi těžký soupeř a že jsme ji porazili 2:0 na zápasy jsme nečekali. Chtěl bych poděkovat za podporu fanouškům, kteří za námi přijeli, domácí také vytvořili velmi příjemnou sportovní atmosféru, která se mnohdy nevidí ani na zápasech mužů.

Kamil Konečný (Opava): Teď samozřejmě převládá zklamání, i když asi více u hráčů, protože já jsem přece jen už několik prohraných finále zažil, ale nakonec to stejně určitě doceníme jako obrovský úspěch. Kluci vytvořili skvělý tým, výborně makali, v první polovině zápasu jsme ale nedali několik jasných šancí a to rozhodlo.