Drama do posledních sekund! Opava podlehla ambicióznímu Vsetínu rozdílem jedné branky

• středa 12. října 2016
  • Soňa Molatová

V devátém kole druholigových zápasů se Opava na svém ledě střetla se Vsetínem, který se letos netají postupovými ambicemi a kraluje tabulce východní skupiny. Do 13. minuty zápasy byl stav nerozhodný, pak svůj tým poslal do vedení David Vítek. Soupeřův náskok jednoho gólu pro Opavu nemusel představovat velký problém, ale krátce po začátku druhé třetiny následovala ze strany hostů gólová smršť. Několikabrankové manko pomohl výrazně stáhnout Petr Chalupa a byl tak jedním z hlavních strůjců středečního dramatu!

9. kolo, středa 12. 10. 2016

4:5 (0:1, 2:3, 2:1)

VHK ROBE Vsetín

Branky a nahrávky: 33. Chalupa (Pavelek), 37. Chalupa (Černý), 48. Polok (Grygar), 59. Pavelek (Herman) – 13. D.Vítek (Janáček), 21. Kobylík (Kolařík, Kucharczyk), 24. Šilhavý (Kajaba), 26. Pokorný (Zoubek, Hořanský), 45. Kajaba (Šilhavý, Mojžíš) . Rozhodčí: Obadal – Bubela, Zedník. Vyloučení: 4:6, navíc Vítek (VSE) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:5, 4:5.

Šafránek – Slavík, Holík, Galvas, Černý T., Mosler, Tůma, Šindelář, Vrabel – Wolf, Polok, Vítek J. – Grygar, Chalupa, Selingr – Herman, Pavelek, Černý L., Svoboda, Štindl, Rousek

Hromada – Mojžíš, Kobylík, Janáček, Hryciow, Vrba, Žák, Stichlík – Kucharczyk, Vávra, Kolařík, Finsterle, Čuřík, Čech, Zúbek, Pokorný, Hořanský, Vítek D., Šilhavý, Kajaba

Domácí celek ze začátku utkání dokázal se svým soupeřem udržet krok, což na dlouho skončilo ve třinácté minutě utkání. Šikovnou střelou vyzrál na Šafránka David Vítek, jehož dělovku se sice pokusil opavský gólman schovat do lapačky, ale nebyl úspěšný. Do konce první dvacetiminutovky nabídl hostující tým Opavě dvě přesilovky, které však zůstaly nevyužity.

Zelenožlutí pak zaznamenali výborný start do druhé třetiny. Už dvacet osm sekund po jejím začátku se zpoza opavské brány vyřítil Radim Kucharczyk, jehož přihrávku se pokoušel využít neúspěšný Jan Kolařík, po kterém si kotouč přebral do režie Richard Kobylík a dorážkou jej poslal za záda domácího brankáře podruhé. Jen o tři minuty později zavítal černý kus pryže do kasy Opavy opět. Vojtěch Šilhavý si nabruslil až před Šafránka, který na jeho střelu nestačil zareagovat. Ve 26. minutě se po střele Dominika Pokorného vsetínská střídačka mohla radovat ze slibně se budujícího náskoku.

Opavský celek se po půlce druhé třetiny dokázal vzchopit. Zásluhou Petra Chalupy, který skóroval z dorážky měl domácí tým na čem stavět. Po pár minutách bylo jasno, že bude pro opavské mužstvo i fanoušky Petr Chalupa hrdinou středečního zápasu, když se mu povedlo v oslabení využít odkryté kasy a snížit na 2:4.

Vsetínsý tým si mohl začít dělat obavy s nebezpečně přibližujícím se soupeřem, ale krátce po startu poslední dvacetiminutovky své spoluhráče uklidnil vsetínský útočník René Kajaba, který zvýšil náskok svou dělovkou, jež prosvištěla kolem Šafránka a zakotvila v bráně domácích. Opava však nepřestala vzdorovat. Tomáš Polok potrestal vsetínský tým za faulování a začal tak připravovat půdu na pořádné drama. Necelé dvě minuty před koncem utkání se podařilo Bohumilo Hermanovi společně se Zdeňkem Pavelkem pláchnout vsetínské obraně a podvedlo se jim rychlou předávkou puku obalamutit Hromadu, jenž Pavelkovu střelu nevychytal.

Po pár sekundách sáhli domácí ke hře bez brankáře, ale početní výhoda jim k vyrovnání nestačila a tak nakonec vedoucímu celku tabulky podlehli s rozdílem jednoho gólu.