Drama ovládl Šumperk! Opava doma padla po prodloužení

• středa 09. listopadu 2016
  • Soňa Molatová

Draci se na začátku utkání chopili šance, která vyplývala z vyloučení Petra Grygara a otevřeli skóre středečního utkání. Přesto, že s nimi dokázali Opavští držešt krok a v několika momentech utkání dokonce vedli, Šumperk dohnal zápas do prodloužení a nakonec z utkání vyšel jako vítěz poté, co rozhodují gól v prodloužení vstřelil Pavel Sedláček.

17. kolo, středa 9. 11. 2016

5:6p (1:1, 2:0, 2:4 - 0:1)

Draci Šumperk

Branky a nahrávky: 15. Vítek (Pavelek, Selingr), 27. Černý L. (Pavelek, Šindelář), 35. Polok (Wolf, Holík), 50. Černý L. (Grygar, Mosler), 58. Grygar (Štěpánek) – 2. Hroch (Fischer, Cink), 46. Vachutka (Matějka, Sedlák), 47. Novosád, 52. Hroch (Drtil, Svoboda), 60. Matějka (Drtil, Vachutka), 65. Sedláček (Cink). Rozhodčí: Fiala – Bojda, Mikler. Vyloučení: 5:3. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 310. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4, 5:5, 5:6.

Šafránek – Štěpánek, Holík, Galvas, Černý T., Mosler, Šindelář, Slavík, Tůma – Wolf, Polok, Selingr, Grygar, Chalupa, Vítek, Pavelek, Černý L., Hartmann, Šindl, Fedor, Rousek

Svoboda – Tomek, Sedlák, Janota, Ďurkáč, Drtil, Navrátil – Matějka, Vymazal, Brida, Novosad, Sedláček, Vachutka, Vink, Hroch, Fischer, Langr, Ostřanský

Poté, co se v 57. sekundě poslal svým faulem na trestnou Petr Grygar, početní výhodu na ledě zužitkoval Daniel Hroch, kterému se povedlo poslat puk za Šafránkova záda. V 15. minutě ale Jakub Vítek vyrovnal tečovanou střelou a jelikož do konce první třetiny nepadl žádný gól, oba celky začaly druhou periodu s čistým štítem.

Domácí si pak počínali celkem slibně. Nejdříve se střelou z mezikruží vyznamenal Lukáš Černý a poslal svůj tým do vedení. Gólový náskok ve 35. minutě navýšil Slezanu Tomáš Polok, jehož dělovka prosvištěla přesně k tyči. Pak se ale Draci opět vzchopili a po snížení Daniela Vachutka vyrovnal Zdeněk Novosad, který dokázal využít toho, že se Šafránek po prvním zákroku nestihl včas přemístit.

Následovala krátká přestřelka, ve které si nejdřív Opava vzala vedení zpět díky dalšímu gólu Lukáše Černého. Poté se k puku opět dostal Daniel Hroch, jenž využil odkryté brány domácího celku a opět bylo vyrovnáno. Když už to v čase 57:03 vypadalo, že svou brankou rozhodne utkání ve prospěch Opavy Petr Grygar, jemuž se povedlo utéct šumperské obraně a zakončit přímo pod víko, devatenáct sekund před koncem zápasu skóroval k tyči domácí brány Jan Matějka. Právě díky jeho gólu dospěl zápas do prodloužení, ve kterém rozhodl svou brankou Pavel Sedláček a zlomil tak čtyři zápasy trvající šňůrku proher Draků.