Drama se smutným koncem

• středa 26. září 2012
  • Jan Mareček, Jan Šimek

V úvodním domácím zápase hokejisté Slezanu podlehli Frýdku- Místku 3:4 po samostatných nájezdech. Po slabší první třetině, kterou domácí prohráli 0:2 se v druhé části zvedli a s velmi slušným výkonem vyrovnali. V dramatické poslední části se ještě v oslabení dostali hosté do vedení, Slezan však ke konci vyrovnal. Z bonusového bodu se nakonec radoval Frýdek- Místek po samostatných nájezdech.

2. kolo, středa 26. 9. 2012

3:4sn (0:2, 2:0, 1:1 - 0:0)

Frýdek-Místek

Branky a nahrávky: 22. Bednárek (Herman, Chalupa), 31. Polok (Pavelek, Vítek), 56. Koschatzký (Mlýnek, Pavelek) - 11. Škatula (O. Sluštík), 14. Škatula (O. Sluštík, Mach), 50. Gogolka (Mach, Teper), 65. Škatula. Rozhodčí: Czubaj - Barteček, Moravec. Vyloučení: 6:8. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 400. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.

Šafránek – Kukol, Tichý, Galvas, Bednárek, Mosler, Tůma, Vrábel, Baďura – Mlýnek, Měch, Černý – Vlašánek, Chalupa, Wolf – Vítek, Polok, Pavelek – Herman, Koschatzký, Džemla.

Láníček – Ovšak, Krutil, Teper, Kudláček, Tomis, Měkýš, Kocurek – Rozum, Hrubý, Kelner – Štubňa, J. Slovák, Gogolka – Mach, O. Sluštík, Škatula – J. Sluštík, Kraft, P. Slovák.

Opavští hokejisté začali jak se na favorita sluší a patří. Jenže územní převaha jim byla k ničemu. Frýdek-Místek opět vsadil na hustou, neprostupnou obranu a vyrážel do rychlých protiútoků. Jeden z nich proměnil Škatula a papírový outsider se rázem dostal do vedení.

Tentýž hráč pak čtyři minuty nato proměnil další brejk hostů a Opavě začalo téct do bot. A když poté nevyužil slibnou šanci na zmírnění soupeřova náskoku Měch, šlo se do kabin za stavu 0:2.

Úvod druhého dějství patřil domácím a už ve 22. minutě vstřelil kontaktní gól obránce Bednárek. Slezan v těch chvílích mačkal Frýdecko-místecké jak citron, jenže velké šance zahodil Černý a krátce po něm i Wolf, který po rychlém úniku nechal vyniknout Laníčka. Pak ale zpoza kruhu našel veterán Pavelek střílenou přihrávkou hůl Poloka a bylo vyrovnáno.

Třetí dvacetiminutovka byla v podání obou mužstev o poznání slabší než předešlé dvě, ale pak vyrobil Tichý velikou minelu, kterou hosté potrestali. V oslabení ujelo duo Mach – Gogolka opavské obraně a druhý jmenovaný se trefil nádherně pod horní tyčku – 2:3.

Slezan mohl srovnat po ráně Tichého od modré, ale ta pouze zazvonila na tyč. Opavští se však přece jen dočkali, když se efektně prosadil Koschatzký. Hosté mohli strhnout misky vah na svou stranu na konci utkání, kdy Teper propasíroval kotouč mezi Šafránkovy betony, jenže pozorný Galvas dokázal puk odpálit z brankové čáry do bezpečí.

V prodloužení gól nepadl, a rozhodovaly tak nájezdy, ve kterých byl úspěšnější Frýdek-Místek. O rozhodující gól se postaral Škatula, jenž třetím gólem korunoval svůj výborný výkon.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava):

Šlo o těžké utkání. V první třetině jsme měli tlak a chodili jsme do branky, jenže soupeř nám odskočil na dvoubrankový rozdíl, který měl velký vliv na vývoj utkání. Pak na nás přišla velká krize. Bylo vidět, že mančaft nefungoval, byli jsme těžkopádní a nakonec musím být rád i za to, že jsme dnes vybojovali alespoň bod.