Dva vstřelené góly stačily Boleslavi k vítězství

• sobota 08. ledna 2005
  • Jaroslav Šindelář

O p a v a - Souboj golmanů dvou generací - opavského Šlupiny a Mensatora - přinesl zápas Slezanu na ledě BK Mladá Boleslav. Do konce druhé třetiny se nepovedlo hráčům vstřelit víc než jeden gól, ale 9 sekund před jejím koncem vystřelil bekendem exopavský obránce Petr Mainer a hosté se z gólu do šatny už nezvedli. Domácí si vítězství 2:0 do konce zápasu pohlídali, ale přesto se situace v tabulce nezměnila. Po prohrách Havířova, Olomouce i Písku se tak skýtá Slezanu před sérií tří zápasů venku jasný úkol: vybojovat body z pondělního zápasu s Kometou Brno.

37. kolo, sobota 8. 1. 2005

BK Mladá Boleslav

2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Branky: 24. Nedorost (Oliverius), 40. Meiner (Nedorost). Rozhodčí: T. Horák - Havlín, Kureš. Vyloučení: 6:4. Bez využití. Diváků: 1600. Střely na branku: 34:30.

Mensator – Mainer, Kivoň, Princko, Toužimský, Kvetan, Morava, Štrach – Holý, Jaroš, L. Krupka – Nedorost, Oliverius, Říha – Kadlec, Kameš, Hradecký – M. Krupka, Kostourek, Metlička.

Šlupina – Kramný, Sadloň, Bršlica, Procházka, Přibyla, Balcar – T. Lhotský, Harazim, Adamčík – Kříž, Boháč, L. Lhotský (16. Martiník) – Suchánek, Kašík, Langhammer.

Do první šance utkání se dostal domácí L. Krupka, projel hostující obranou, ale Šlupina si s jeho příležitostí nakonec poradil. Stejně tak zlikvidoval bekhendový pokud Holého. Poté měli hosté možnost hrát čtyřminutovou přesilovku, kdy na trestné lavici na nebezpečnou hru vysokou holí (navíc se zraněním soupeře) pykal Oliverius. Hosté však početní převahu nehráli vůbec dobře a pokud už se dostali do šance, jako například Adamčík, vylámali si zuby na skvělém Mensatorovi. Ale výtečné zákroky předváděl také opavský Šlupina, například při stoprocentní příležitosti Nedorosta. Poté puk v ideální pozici netrefil Kadlec a Toužimský střílel vedle opavské branky. V 16. minutě dostali hosté opět možnost čtyřminutové početní převahy. Tentokrát se na trestnou lavici poroučel Holý a také v jeho případě se jednalo o hru vysokou holí se zraněním jednoho z opavských hráčů. Ani tentokrát však Mensator puk za svá záda nepustil. Největší šanci přitom zmařil Kašíkovi.

Do druhé třetiny domácí vstoupili s přáním co nejdříve vstřelit gól, a to se jim také podařilo. Ve 24. minutě přihrával Oliverius, Nedorost si s pukem najel před opavskou branku a se štěstím poprvé překonal Šlupinu. Přišly i další šance, ovšem zatím bez gólového efektu. Opavský gólman nejprve vyrazil střelu bez přípravy v podání Hradeckého a poté zlikvidoval i pokus Nedorosta. Boleslavští hokejisté pak hráli v krátkém sledu i dvě přesilovky, jenže proměňovat se jim je nedaří. Navíc tentokrát mohli domácí sami inkasovat. K sólu totiž našlápl Kašík, jenže na Mensatora nevyzrál. A tak znovu udeřili domácí. Do konce prostřední dvacetiminutovky chybělo pouhých devět vteřin, kdy po přihrávce Nedorosta překonal Šlupiny bekhendem Mainer.

Hned v úvodu závěrečné části byl blízko ke gólu Kameš, střelu zblízka však Šlupina opět kryl. Vzápětí strážce opavské svatyně vyzrál také na Holého a vyrážečkou zastavil pokus Kadlece. Gólem neskončila ani samostatná akce Oliveria, který nepotrestal špatnou rozehrávku opavským obránců. Také Princko se mezi střelce nezapsal, to když si Šlupina poradil s jeho střelou od modré. A když přečíslení dvou na jednoho nevyužili Říha s Nedorostem, dalšího gólu se diváci již nedočkali. Hosté se v poslední třetině příliš do šancí nedostávali, výjimkou snad byl pouze pokus Procházky od modré, se kterým si však Mensator bez problémů poradil. I díky jeho výkonu tak domácí dotáhli zápas zaslouženě do vítězného konce. Hosté už v závěru neměli na zkorigování výsledku sílu a nedostali se ani k power play.

Pavel Hulva (Opava): Prohráli jsme 0:2 a ztratili jsme tři body, oboustranně se pak, myslím si, hrál vyrovnaný hokej. Na obou stranách podávali výborné výkony brankáři. Samozřejmě o výsledku rozhodla druhá třetina, v jejím úvodu jsme inkasovali první branku a v samém závěru druhou. Bohužel my jsme naše šance neproměnili, a proto odjíždíme z Mladé Boleslavi s prázdnou. Na této skutečnosti se podepsala i úvodní třetina, kdy jsme hráli celkem osm minut v přesilovce, ke gólu jsme se však nedostali. Ale je to těžké, máme řadu juniorů v sestavě. Kdybychom gól na 1:0 dali, vše mohlo být jinak. Musíme se nyní smířit s tím, že budeme bojovat o záchranu.

Roman Haken (Mladá Boleslav): Já si myslím, že jsme splnili povinnost v tom, že jsme zvítězili. To bylo pro nás v zápase s Opavou důležité. Máme ale na to, abychom předvedli lepší výkon. Na druhou stranu soupeř přijel bránit, čekal na brejky a tím pádem i příležitosti. O výsledku rozhodla druhá třetina, kdy jsme v některých okamžicích přečkali naše slabší chvíle a sami skórovali. Podržel nás navíc gólman Mensator. Toho musím pochválit za výborný výkon. V poslední části jsme hráli hlavně my. My jsme měli šance. Opava se vlastně už ani nedostala do vyložené příležitosti.