Frýdek-Místek nasázel Opavě šest branek a potvrdil tak roli favorita

• středa 09. prosince 2015
  • Vojtěch Konečný, Monika Návratová

Opavští hokejisté se dnes utkali s tabulkovým lídrem, Frýdkem-Místkem. Na první branku museli diváci čekat do čtyřiadvacáté minuty, to totiž dokázal Chmielewski přetavit v gól svůj samostatný únik. Za necelé dvě minuty překonal Šafránka z dorážky mladíček Christov, na jehož přesný zásah dokázal ještě v téže tercii navázat Samiec. I třetí periodu ovládli domácí, kteří za Šafránkem rozvlnili síť znovu třikrát. Nejprve dostal kotouč za brankovou čáru Meidl a poté dvakrát Chmielewski, který tak zkompletoval hattrick.

25. kolo, středa 9. 12. 2015

Frýdek-Místek

6:0 (0:0, 3:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 24. Chmielewski (Jaroš, Schwarz), 26. Christov (Dresler), 36. Samiec, 54. Meidl (Dresler, Christov), 55. Chmielewski (Kvapil), 59. Chmielewski (Schwarz, Dresler). Rozhodčí: Fiala – Vožda, Zedník. Vyloučení: 5:9, navíc Tichý (Opava) do konce utkání za nesp. chování. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1616. Průběh utkání: 6:0.

Šimboch – Dresler, Jeník, Heider, Krutil, Kowalczyk, Samiec, Adámek, Kvapil, Polák – Franek, Piecha, Sonnek, Rufer, Chmielewski, Schwarz, Cienciala, Meidl, Růžička, Jaroš, Christov

Šafránek – Kysela, Vrabel, Galvas, Slavík, Tichý, Tůma, Mosler – Štindl, Herman, Rousek, Vítek, Hlista, Wolf, Černý, Baďura, Svoboda, Chalupa

Hned ze startu utkání si domácí vyzkoušeli dvě přesilové hry po sobě, ani jednu z nich však nedokázali Frýdecko-místečtí využít. Čtyřminutová početní výhoda se naskytla i Opavě, když Jeník fauloval jednoho ze svých soupeřů vysokou holí. Tato přesilovka však také vypadala spíše tragicky, domácí se dokonce dostali hned do několika šancí ve vlastním oslabení. Hráčům se v první třetině na trestné lavici evidentně líbilo, Opavští na ni usedli rovnou čtyřikrát. Frýdek-Místek však velmi trápila nepřesná koncovka ani jednou se nedokázali prosadit. To platilo i o hostech, kteří byli kvůli oslabení sice méně aktivnějším týmem. Každopádně šance, do kterých se dostali, taktéž proměnit nedokázali. Po první třetině se tak šlo do šaten s čistým štítem na obou stranách.

Druhá část už byla pro diváky jistě mnohem zajímavější. Hned tři a půl minuty po jejím startu se totiž dočkali branky, a to z hole Arona Chmielewského, který se dostal do samostatného úniku, perfektně vymíchal hostujícího gólmana a suverénně dostal puk až za jeho záda. Vzápětí byl vyloučen domácí Růžička a pár sekund po něm hostující Svoboda. Hra čtyři na čtyři vyhovovala lépe Frýdku-Místku, konkrétně Vítu Christovovi. Puk se odrazil od zadního mantinelu přímo před bránu, kde byl nekrytý Christov a přesnou trefou překvapil zmateného Šafránka. Dvě rychlé branky domácí pochopitelně povzbudily a hra byla od té doby spíše v jejich režii. Hosté začali zmatkovat a tím si zavinili i třetí gól do své sítě. Opavským bekům nevyšla rozehrávka, puk se odrazil přímo k Davidu Samiecovi a ten jej poslal přesně mezi betony hostujícího gólmana.

Poslední třetinu začali hosté opět na trestné lavici, ani tentokrát však početní výhodu Frýdek-Místek nedokázal využít. Nedisciplinovanost hostů byla i v této třetině jasně znát a tentokrát už ji domácí dokázali potrestat. V 54. minutě využil přesilovku Radek Meidl, který dorážel střelu Dreslera, jenž pálil od modré. Tohle rozjetému Frýdku-Místku nestačilo a zhruba o minutu později přidal svoji druhou trefu v utkání Aron Chmielewski. Tento hráč byl při chuti a necelou minutu a půl před koncem dokončil svůj hattrick. Nutno podotknout, že hattrickem se Aron Chmielewski blýskl i v minulém vzájemném utkání Frýdku-Místku na ledě Opavy.

Aleš Mach (HC Frýdek-Místek): Výsledek je pěkný, jsem rád, že už tam byly takové náznaky té hry, jakou kluci hráli v první polovině soutěže. Věřím, že se vrátí k jednoduché hře a povedenému zakončení. Myslím, že dnes dali panu Juříkovi pěkný dárek k padesátinám, byl spokojen. Věřím, že teď budeme pokračovat ve zlepšené výkonnosti nejen výsledkově, ale hlavně herně. Gratuluji klukům k výhře, dnes si ji zasloužili, protože makali a snažili se.