Hodonín přehrál Opavu 7:3

• sobota 14. listopadu 2009
  • Václav Urubek, Jan Šimek

V dnešním zápase 15. kole druhé hokejové ligy se utkali domácí Hodonín s Opavou. Domácí byli v zápase aktivnější než soupeř a ve 44. minutě již vedl vysoko 4:0. Poté se Slezan sice zvedl a v 50. minutě dvěma rychlými brankami stáhl z náskoku Drtičů dva góly, to však bylo po ofenzivní stránce od Opavy prakticky vše. Hodonínští totiž v rozmezí čtyř minut nastříleli Slezanům další tři branky a o vítězi tak bylo rozhodnuto. Opavští ještě v závěru korigovali na konečných 7:3. Hodonínská pevnost tak opět nájezdům soupeře odolala.

15. kolo, sobota 14. 11. 2009

SHK Hodonín

7:3 (2:0, 1:0, 4:3)

Branky a nahrávky: 1. Korotvička (Vrba), 10. Šimeček (Vaškovič, Hollý), 36. Vrba (Peš), 46. Jurásek (Komárek), 50. Vrba (Peš), 52. Jurásek (Komárek), 53. Hrtús (Haring, Kuba) - 49. Plánovský (Polok), 50. Měch (Černý, Kukol), 57. Tůma (Pavelek). Rozhodčí: Dědek - Klein, Mlčoch. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 1563. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 7:2, 7:3.

Holeš - Komárek, Podešva, Pokorný, Flašar, Salajka, Šimeček - Peš, Jurásek, Vrba - Kuba, Špok, Hrtús - Haring, Šúrek, Vaškovič, Korotvička, Hollý

Iláš - Kukol, Měkýš, Plánovský, Schreier, Tichý - Kříž, Měch, Glabazňa, Polok, Tůma, Pavelek, Kocián, Černý, Grofek, Suchánek, Chalupa, Kovalovský

Hodonín do utkání doslova vlétl a hned po 39 sekundách padla první branka. Korotvička po nahrávce Vrby otevřel skóre. Tlak domácích pokračoval, ale se střelami Hollého a Podešvy si Iláš poradil. Jako první usedl na trestnou lavici hostující Polok. A Drtiči navýšili vedení. Radek Šimeček napřáhl z kruhu a prostřelil Iláše. Dost práce měl ale i Holeš. Se štěstím si poradil se střelou Chalupy a několika dorážkami Pavelka. Navíc byl o chvíli později vyloučen domácí Hollý a útočná snaha hostů mohla pokračovat. A málem slavila úspěch, ale ani Polokova tvrdá střela na překonání Holeše nestačila. S dalšími střelami si již oba brankáři poradili a první třetinu tak domácí vyhráli 2:0.

Domácí do druhé třetiny vstoupili vyloučení Šimečka. Opava ale v přesilovce téměř nic nepředvedla a Drtiči se v pohodě ubránili. Pak následovalo další vyloučení na domácí straně, potrestaným hráčem byl tentokrát Flašar. Tato přesilovka již byla nebezpečnější, stříleli Tichý a Grofek, ale Holeš byl pozorný. V 29. minutě předvedl pěknou individuální akci Vaškovič, Iláš měl s jeho zakončením co dělat. O chvíli později přišlo vyloučení na opavské straně. Na trestnou lavici zamířil Polok za vysokou hůl. Velkou šanci měl Špok, když dorážel po střele Komárka, ale Iláš odolal. Už po návratu Poloka na led znovu pálil Komárek, Iláš i tentokrát na místě. V 35. minutě odjeli na trestnou lavici za hosty Kovalovský a za domácí Salajka. Hra 4 na 4 více seděla domácím, kteří se gólově prosadili. Tomáš Vrba se v rohu zbavil obránce, vyjel si před branku a poslal puk pod břevno - 3:0. Čisté konto i nadále hájil Holeš, který vyřešil nepříjemný závar před svou brankou. Druhá třetina skončila za stavu 3:0.

I ve třetí třetině byli domácí v převaze. V 44. minutě byl vyloučen domácí Kuba. Ale gólově se urodilo na druhé straně. Puk vypíchl Zdeněk Jurásek, počkal na vhodný moment a překonal Iláše. V 48. minutě mohl snížit Černý, ale Holeš chytal výborně. Ale po vyloučení Podešvy kapituloval. Plánovský ze skrumáže doklepl kotouč za ležícího Holeše. O několik vteřin později hosté udeřili podruhé, Tomáš Měch ujel obraně a blafákem nedal Holešovi šanci. Šanci na zdramatizování zápasu ale svému týmu vzal Iláš, který jel za branku odehrát puk, ale upadl a Vrbovi nezbývalo, než poslat puk do prázdné branky. A brankostroj pokračoval. Svůj druhý gól vstřelil Jurásek. A to ještě nebylo všechno, po nahrávce Haringa usměrnil puk do sítě Hrtús. Opava nakonec ještě snížila na konečných 7:3, střelcem byl Tůma. Drtiči si tak připisují sedmu výhru v řadě.