Hodonín vyhrál v Opavě a náskok Slezanu ztenčil na dva body

• neděle 16. ledna 2011
  • Daniel Bartonec, Jan Schneider

Svěřenci kouče Suchánka nezvládli v nedělním duelu na domácím ledě především první třetinu, která se ukázala pro další vývoj zápasu jako klíčová. Těsně před druhou sirénou sice snížil Kocián, jenže opavští za pouhých sedm sekund inkasovali další branku. Slezan doplatil v tomto klání i na nevyužívání přesilových her. V celém zápase nevyužil ani jednu z deseti možných. Opavský náskok na sedmé příčce se tak kvůli prohře ztenčil na pouhé dva body. Napravit prohru s Drtiči mohou hokejisté Slezanu již tuto středu, kdy se představí na ledě Valašského Meziříčí.

32. kolo, neděle 16. 1. 2011

1:3 (0:2, 1:1, 0:0)

SHK Hodonín

Branky a nahrávky: 40. Kocián (Kukol, Mlýnek) - 10. Beňa, 20. Flamík (Penák), 40. Jurásek (Flamík, Salajka). Vyloučení: 7:10, navíc Tichý (OPA) 10 minut OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 750. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

Iláš - Kukol, Tichý, Bednárek, Tůma, Vrabel, Kysela, Grofek, Měch, Černý, Kocián, Polok, Pavelek, Herman, Mlýnek, Chalupa, Wolf.

Peksa - Hoza, Rehuš, Korotvička, Jurásek, Flamík, Pokorný, Podešva, Šindelář, Tomášek, Miklík, Peš, Zelinka, Salajka, Beňa, Barták, Penák

Hostující tým přijel nabuzen výhrou z minulého kola, ale domácí minulé kolo vyhráli také, takže chtěli vítěznou sérii prodloužit. Utkání začalo ve vysokém tempu a o útočné akce obou týmů nebyla nouze. Domácí vstoupili do zápasu přesilovkou v šesté minutě, kterou bohužel nedokázali zužitkovat a po chybě v útočném pásmu ujížděli hosté v přečíslení na domácí svatyni, brankář Iláš však fantastickým zákrokem zneškodnil střelu Pokorného. Domácí hokejisté se dále pokoušeli otevřít skóre, ale jejich pokusy většinou končily na pokažené přihrávce v útočném pásmu. V deváté minutě ovšem již hosté udeřili. Po vyhraném Pavelkově buly, poté prohrál souboj za branou jeden z domácích obránců, puk se dostal k hostujícímu Beňovi a ten ranou od modré nedal opavskému gólmanovi šanci. Domácí po tomto gólu chtěli vyrovnat skóre, ale Hodonín hrál chytře a hrozil z rychlých brejků. V šestnácté minutě dostali domácí borci příležitost přesilovky 5 na 3. Opava zmáčkla hosty v jejich obraném pásmu, ale výsledkem byla pouze Kociánova dobrá střela, kterou gólman hostí vyrazil do rohu. Minutu před koncem třetiny hosté udeřili podruhé, střelou z blízky se prosadil hostující Flamík.

Ve druhé třetině domácí zvýšili obrátky a chvílemi bylo hostujícím hráčům pořádně horko. Již v dvacátéprvní minutě nebezpečně pálil po přihrávce Poloka Bednárek, hostující brankář však byl pozorný. Domácí byli dále aktivnější a výsledkem byla šance z kategorie tutových, Měch však ale po přihrávce Černého z blízky trefil pouze do hostujícího brankáře. Slezané dále zasypávali hosty sprškou střel, ze kterých bylo několik hodně povedených a hostující gólman Peksa se musel pořádně zapotit. V 26. minutě unikali dva domácí útočníci na jediného obránce hostí, Pavelek předložil přihrávkou kotouč Polokovi, který ve stoprocentní šancí před prázdnou bránou trefil pouze do tyče. Kdo si myslel že tyto neproměněné šance domácí hráče srazily, musel být zklamán. Opavané i nadále lépe bruslili a střely Měcha a Tichého nadále zaměstnávaly gólmana hostí. Nejvíce akce nabídl konec třetiny, kdy se po vzájemné potyčce hrálo 4 na 4. Domácí obránce Tichý navíc obdržel osobní desetiminutový trest. Po této přesilovce se však již domácí dočkali. V 39. minutě po střele od modré čáry šikovně tečoval Kocián. Hosté však ihned po vhazování odpověděli střelou Juráska z prostoru mezi kruhy a tak po druhé třetině hosté vedli 3:1.

Třetí třetina příliš hokejové krásy nenabídla, opavské útoky většinou končily na pozorné hostující obraně, která v poslední třetině působila velmi kompaktně. Opavané se nadále snažili, ale z jejich strany už to byla spíše křeč, nicméně bojovnost jim určitě nechyběla. Úvodní minuty poslední třetiny přinesly šance kapitána domácích Pavelka a útočníka Poloka, v prvním případě, nemusel gólman Peksa zasahovat, v druhém případě už ano, a dokonce dvakrát. Ve 45. minutě se z čista jasna objevil před domácím brankářem hostující Flamík, ten ale nechal vyniknout Iláše, který ho skvělým zákrokem připravil o gólovou radost. Ve 47. minutě hráli domácí borci v oslabení, které díky dobré práci obrany a gólmana Iláše přečkali. Čtyři minuty poté se nechal zbytečně vyloučit kapitán domácích Pavelek, a slezanům v následujících minutách bylo pořádně horko. Konec třetiny už se nesl v nervózním duchu obou celků, kdy se strhla i potyčka, ze které k radosti domácích fanoušků vyšli domácí borci vítězně. V 58. minutě zkoušeli domácí power play, ale výsledkem nebylo nic jiného než pár zakázaných uvolnění hostů. Ve třetí třetině se tedy stav nezměnil a hostující Hodonín si z Opavy veze cenné vítězství 3:1.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava):

Rozhodujícím faktem dnes bylo to, že jsme neproměnili své čisté gólové šance. Danému hráči se je ale nepovedlo vyřešit. Kdyby alespoň nějakou příležitost naši hráči zužitkovali, utkání by se určitě vyvíjelo trochu jinak. Střelci ovšem tyto situace podcenili, navíc ke špatnému vývoji utkání přispěli i fauly našich obránců a týmem jakým je Hodonín se pak za těchto podmínek vrací do zápasu velice těžko.

Arnošt Šifl (as. trenéra SHK Hodonín):

S Opavou to jsou vždy dobré zápasy. Opavští hrají dobrý, útočný hokej, jenž nám víc vyhovuje, než třeba týmy, které proti nám jen brání a betonují. Proto jsou všechny naše zápasy vyrovnané a dramatické s množstvím šancí na obou stranách. Dnes rozhodla střelecká produktivita a hlavně dobrý výkon našeho brankáře Peksy. Chyběli nám sice někteří důležití hráči, ale ti co nastoupili se s tím dokázali vypořádat dobře a myslím si, že jsme po zásluze vyhráli.