Hokejisté Slezanu rozhodli duel s Karvinou ve třetí třetině

• středa 13. února 2008
  • Martin Kubánek

Domácí mančaft pokořil na svém ledě hostující celek z Karviné, který dělal opavským hráčům starosti zejména v první a druhé třetině. Hosté nejprve odskočili svému soupeři na rozdíl dvou branek, avšak Suchánkovi svěřenci dokázali zápas otočit ve svůj prospěch. V poslední dvacetiminutovce ovládl Slezan hru, vypracoval si dostatek brankových příležitostí k tomu, aby se jeho hráči dokázali gólově prosadit. Domácí stále bojují o play-off a po dnešní výhře jsou k němu zase o krok blíže.

31. kolo, středa 13. 2. 2008

5:3 (2:2, 1:1, 2:0)

HC Karviná

Branky: 13. Kovalovský (Grofek, Kocián), 20. Kovalovský (Grofek), 25. Černý (Kukol, Suchánek), 45. Měch (Grofek), 59. Chalupa (Kocián) - 5. Vaštík (Milch), 8. Zakuťanský (Opravil, Matejka), 36. Opravil (Fiala, Mleko). Rozhodčí: Havlík - Adamec, J.Štěpán. Vyloučení: 5:8, navíc 10 min. Suchánek, 5 + OT Kovalovský - 5 + OT Kubala. Využití: 2:0. Diváci: 300.

Iláš - Kukol, Tichý, Bednárek, Čavrk, Podešva, Plachký - Suchánek, Měch, Černý - Suchý, Polok, Tůma - Kocián, Grofek, Kovalovský - Kříž, Chalupa, Herman

Volf - Augusta, Kubala, Matejka, Suszka, Kytka, Milch - Fiala, Mleko, Ciupa - Zakuťanský, Sabela, Opravil - Vaštík, Hublík, Kasalík.

Utkání začalo lépe pro hosty, kteří již v 5. minutě měli důvod k radosti. Do obranného pásma Opavy zavezl kotouč Vaštík, vyslal prudkou střelu a o brusli jednoho z opavských beků se puk dostal až za záda Iláše. Než se domácí stačili rozkoukat, inkasovali podruhé. Tentokráte se prosadil Zakuťanský, když dorazil předchozí pokus Opravila. Slezan vytušil, že takhle to dál nepůjde a snažil se praktikovat nátlakovou hru. V 8. minutě se několikrát do dobré střelecké pozice dostal domácí Černý, ale pouze prověřil pozornost Volfa. O chvíli později se skóre měnilo znovu. Domácí útočník Kovalovský obdržel přihrávku od Grofka do zcela volného prostoru a nabídnutou šanci nezahodil. Slezan tak snížil na 1:2.

Vyrovnat mohl záhy Suchánek, ale jeho střelu ihned po buly zlikvidoval Volf. Ač byly síly v dalším průběhu dosti vyrovnané, tak přece jen stihla Opava do přestávky ještě vyrovnat, prosadil se opět forvard David Kovalovský, jehož sřelu si jeden z beků srazil do branky. Nutno říci, že pro Opavu to mohlo vypadat ještě lépe, protože pár vteřin před hvizdem rozhodčího pálil ve stoprocentní šanci nad bránu Tůma.

Na zlepšenou hru navázal Slezan ve druhé části, kterou začal aktivněji. Své ovoce to přineslo ve 25. minutě, kdy se domácí prosadili ve dvojnásobné početní převaze. Po kombinační hře v útočné třetině se puku v rozhodujícím momentu zmocnil Černý, který jej poslal nekompromisně do sítě. Možnost navýšit skóre měl poté Kocián, jenž se dostal do samostatného průniku, avšak s jeho střelou mezi betony si dokázala karvinská jednička poradit.

Bojovní hosté, kteří se rvou o záchranu v soutěži, se ale nevzdali. Ve 35. minutě dostal domácí Suchánek trest na deset minut za hrubý zákrok a o pár sekund později srovnal skóre na 3:3 lehce tečovaným pukem Opravil. Na koni byli rázem hosté, vyloučen byl Plachký, ale hostům se nepovedlo sevřít soupeře tak zdatně, jako se to dařilo Opavě v klíčových momentech třetí třetiny.

V poslední části se početní výhoda na ledě přehoupla ve prospěch Slezanu. Ve 45. minutě už hosté nezvládli čelit sprškám střel a po velkém náporu nakonec povolili jít Opavě do vedení. Do listiny střelců se zapsal Měch po souhře s Grofkem. Domácí tým šel pak evidentně výkonnostně nahoru a znavení hosté se zmohli tak akorát na nesmělé průniky do středního pásma, kde byly hned utlumeny. Hosty naopak podržel několikrát výbornými zákroky Volf, například zhruba deset minut před koncem, kdy Měch přihrával v situaci dva na jednoho na Grofka, ale karvinská jednička dokázala puk vytáhnout doslova tygřím skokem z prázdné branky.

Opava chtěla vstřelit ještě gól,který by ji dával jistotu. Když už se schylovalo k závěru utkání, pá tou branku přece jen přidala. Nejprve sice Grofek minul opět prázdnou branku, proti skvělé kombinaci Kociána a Chalupy již neměl brankář hostí žádnou šanci a domácí tak v závěru pečetili vítězství na svou stranu. V poslední minutě ještě zpestřila zápas boxerská vložka v podání Kovalovského a Kubaly a i v ní, stejně jako v celém zápase byl úspěšnější opavský borec.

Karel Suchánek (Opava): Bylo to opravdu těžké utkání, dneska jsme to nevyhráli žádnou hokejovou krásou, ale rozhodla bojovnost, vůle a morálka našeho týmu. Hosté hráli o vše, hrají o udržení v soutěži a prokázali, že s nimi není jednoduché hrát. Začali jsme na čtyři útoky, hra ale byla taková ospalá a dostali jsme dvě branky, proto jsme stáhli hru na tři útoky a v podstatě po celý zápas se měnila sestava. V poslední třetině jsme už měli mnoho šancí, bohužel jsme se nedokázali několikrát trefit do prázdné branky.

Martin Mičola už kvůli práci nedokázal stíhat hokejové povinnosti, navíc studuje vysokou školu v Karviné, takže už s námi nepokračuje, hraje krajský přebor za Horní Benešov. Moc si toho vážím, co pro náš tým udělal a chtěl bych mu touto cestou poděkovat.