Je to doma, jsme ve čtvrfinále

• sobota 14. března 2009
  • Daniel Bartonec, Martin Kubánek

Rozhodující zápas předkola play off mezi domácím Slezanem a hostující Břeclaví byl od prvních minut pro fanoušky na prášky. Utkání bylo na vyhrocené situace velmi bohaté. Jako první se ze vstřelené branky radovali domácí po střele Rehuše. Břeclav však ještě do konce třetiny stihla srovnat. Na řadě tedy byla třetí a zároveň poslední třetina této série. Hosté v polovině této třetiny odskočili, jenže vzápětí srovnal David Kovalovský. Kdo si myslel, že se půjde prodlužovat, ten se hluboce mýlil. Akci z říše geniality totiž proměnil excelentí Tomáš Měch a v tuto chvíli Slezan vedl. Do konce zvývalo něco málo přes pět miinut. Nervozita houstla, na domácích fandech by se nikdo krve nedořezal. Ovšem vše dobře dopadlo a Slezan se tak mohl radovat z postupu. Čtvrtfinálem Opava hraje s Orlovou. První zápas na orlovském ledě se hraje již toto úterý. Odveta je na programu ve čtvrtek 19.3.2009.

PřK, sobota 14. 3. 2009

3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

HC Břeclav

Branky a nahrávky: 24. Rehuš (Szturc, Tichý), 49. Kovalovský, 55. Měch (Tichý) - 29. Mišura (Čikl), 48. Čikl (Balát). Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 550. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 3:2.

Iláš - Kukol, Tichý, Čavrk, Bednárek, Měkýš, Vitásek - Grofek, Měch, Černý - Kovalovský, Chalupa (38.Polok), Kocián - Suchánek, Rehuš, Szturc

Chvátal - Strýček, Koš, Strapko, Macháček, Popela, Novák - Čikl, Hrůza, Vaněček - Prachař, Karný, Nohel - Balát, Kuriál, Mišura

Zápas pravdy začala obě mužstva zodpovědně. Dlouho diváci viděli pouze taktické šachy, ale žádné větší šance. První rozruch přinesla až minuta patnáctá. Domácí hráči si vypracovali tlak, při závaru před Chvátalem měli hosté štěstí. Dále měla po zbytek třetiny mírnou převahu Opava, zejména domácí Měch se aktivně pouštěl do útočných manévrů. Branku jsme ale neviděli.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili lépe domácí. Po třech odehraných minutách neuhlídali břeclavští obránci Szturce, který se dostal před bránu, přihrál volnému Rehušovi a ten otevřel skóre zápasu. Vedení nevydrželo Opavě dlouho, protože už o pět minut později hosté srovnali. Čikl našel najetého Mišuru, který překvapil nejen opavskou obranu, ale i brankáře Iláše.

Po obdržené brance byl ovšem vyloučen Nohel a bylo z toho nebezpečí pro Břeclav. Hned dvě tutovky spálili domácí. Nejprve Rehuš dal gólmanovi jesličky, jenže střela jen těsně minula bránu, načež pak Grofek sám před Chvátalem opět selhal. Poté se hra trochu uklidnila a obě mužstva pozorně bránila a chtěla dohrát třetinu již bez inkasované branky. Drama měla rozřešit až poslední část hry. Ve 48. minutě se k útoku nadechli hosté a Čikl prostřelil Iláše mezi betony. Hned z protiútoku však opět srovnal Kovalovský. Po této brance měl navrch Slezan.

Opavští hráči byli najednou bojovnější a Břeclav začali přehrávat. 55. minuta byla klíčová. Měch se po přihrávce Tichého řítil sám na brankáře, efektně si ho položil a uklidil puk do sítě. Břeclav se nevzdávala. Bojovala dál. Opavští hokejisté se při posledních útocích soupeře vrhali všemožně do střel a přihrávek, aby zabránili vyrovnání. S vypětím všech sil nakonec uhájili Suchánkovi svěřenci vítězství a postup do čtvrtfinále!

Karel Suchánek (Opava): Máme mladý tým a postupu si nesmírně vážím. První domácí zápas jsme hráli pod psychickým tlakem, nebruslili jsme, u nich to byl úplně jiný hokej, jiný výkon. Břeclav má zkušené mužstvo, měli jsme obavy. Přesto jsme mohli vstřelit dřív ty góly, myslím si, že kdybychom skórovali třeba už v první třetině, tak by z kluků nervozita spadla. Nicméně nakonec se nám povedlo dát tu třetí branku v závěru po buly, která nakonec znamená postup. Dneska jsme bojovali, byla to týmová práce. Ať se dneska někdo neurazí, že nehrál, ale takové je play-off. Každý hráč má v týmu určité úkoly a já jsem rád, že si je každý plní.