Jihočeský sumec chutnější opavských tatranek

• pondělí 05. prosince 2005
  • Tomáš Kubánek

O p a v a - Nedůraz domácích a vysoká úspěšnost českobudějovických hráčů v koncovce určila, že porážka juniorů Slezanu je tak vysoká. Téměř každá třetí střela prošla za brankářskou dvojku Supu, který proti většině gólů o moc líp zasáhnout nemohl; jedna branka na jeho vrub však padá naprosto bez debat. V tomto momentu však už bylo o osudu utkání rozhodnuto.

28. kolo, pondělí 5. 12. 2005

4:8 (0:1, 2:4, 2:3)

HC Mountfield

Branky: 22. Zaoral (Trefil), 27. Černý (Vrabel, Kocián), 58. Polok (Černý), 60. Wolf (Jurdič) - 6. Černý (Gulaš, Ficek), 28. Gulaš (Mertl, Ježek), 37. Mertl (Hanzal M.), 38. Polodna (Ježek, Černý), 40. Mertl (Hanzal M.), 45. Parýzek, 52. Vach (Gulaš, Baran), 54. Černý, (Zourek). Rozhodčí: Minář - Jureček, Pala. Vyloučení: 6:7, navíc Salák 10 min OT. Využití: 1:1. Diváci: 70.

Supa - Plachký, Vrabel, Fišera, Koloničný, Tichý, Trefil - Kříž, Polok, Tůma, Fuks, Kocián, Herman, Wolf, Černý, Macíček, Kapsa, Jurdič, Chalupa, Zaoral.

Salák - Vondráček, Zourek, Předota, Zíb, Parýzek, Baran, Klíma - Slavík, Vach, Muršak, Polodna, Černý, Ficek, Hanzal J., Ježek, Hanzal M., Rod, Matušík, Mertl, Gulaš.

V první třetině se sice hrálo nahoru dolů, ale střely z hokejek hráčů obou mužstev většinou gólovým nebezpečím nezaváněly. Úvodní přesilová hra hostů dlouho nenaznačovala, že by se mělo měnit skóre, ale najednou se před domácí brankou nikým nehlídán objevil Černý a pohodlně zužitkoval Gulašovu přihrávku. Opavským se záhy naskytla perfektní možnost, ale chvilková dvojnásobná přesilovka jim radost z vyrovnání nepřinesla. Naopak Plachký se při vyvážení puku nechal obrat Martinem Hanzalem, ten však forhendovým blafákem Supův natažený beton nepřekonal. Ve 12. minutě se nepříjemným sklepnutím nahození prezentoval Tůma. Hosté mohli zvýšit ve své druhé přesilové hře, ale Jiří Hanzal přihrávku zpoza branky umístil těsně vedle. Poslední zajímavou střelu první části měl na svědomí Klíma, ale díky Supově lapačce se skóre neměnilo.

Druhá dvacetiminutovka přinesla hokejovému labužníkovi už chutnější sousta. Jako první servírovali své chody Opavští. Ve 31. minutě podával předkrm Zaoral, když dorazil Trefilovu ránu od modré. Skvělý bujón vyvařil Černý z Vrabelovy úmyslně nepřesné střely, kterou umě tečoval pod víko Salákovy svatyně. To však bylo na dlouhé chvíle z opavského menu vše. Nyní přišly na řadu skvosty jihočeské kuchyně. O chvíli později totiž srovnal po stejně krásné akci Gulaš, kterého našel z pravé strany od modré k opačné tyči přihrávající Mertl. Po chvíli oddechu přišel na řadu hlavní chod. Ve 37. minutě Martin Hanzal zavezl podél mantinelu kotouč do třetiny, najel najetému Mertlovi, jehož střela mezi nohy byla pro Supu příliš velké sousto - 2:3. Než to stačil domácí gólman rozdýchat přišel nášup v podobě dalších branek Polodny a Mertla.

Ani patnáctiminutová siesta neměla na Slezany pozitivní vliv. Ještě dobře neprobraného Supu totiž v končící přesilovce zaskočilo Parýzkovo nahození z půlky kluziště, které brankář jen lapačkou ztlumil za svá záda. Za stavu 2:6 bylo již těžké udržet tu správnou koncentraci, a tak se v obranách obou mužstev vytvářely mezery větší než v nejděravějším ementálu. Ani domácí Kapsa ani Matušík zatím skóre tohoto zápasu nenavýšili. Českobudějovický útočník ale rozezněl tyčku, čímž dal jasný signál k podávání zákusku. V 52. minutě se skákavou střelou přes clonícího obránce prosadil Vach a poslední položkou na jídelníčku hostů byl úspěšný nájezd Černého. Opavské lavičce se z těchto hodů zřejmě udělalo trochu nevolno, a tak si vzala oddechový čas. Ten vykonal své, protože už za chvíli hrál Slezan přesilovku pět na tři. Ta zatím výsledek nepřináší, ale prášky proti špatnému trávení podané Polokovým a Wolfovým blafákem alespoň trochu stabilizují horšící se stav opavské juniorky.

Jan Černý (České Budějovice): S výsledkem jsme spokojeni. Za jasného stavu jsme nechali trochu korigovat skóre soupeře, což bylo celkem zbytečné.