Junioři pomstili své starší kolegy a porazili Vsetín na jeho ledě 5:3

• neděle 08. ledna 2012
  • Filip Lefenda, Radek Bařina

Povedené nedělní vystoupení mají za sebou opavští junioři. Ti se, stejně jako ve středu hráči mužského A-týmu, představili na ledě Vsetína. A po šedesáti minutách svítil na světelné tabuli dokonce i stejný výsledek, pouze však v opačném gardu. Výhru 5:3 si totiž tentokrát připsala Opava. Mladíci Slezanu tak alespoň částečně pomstili prohru svých starších hokejových parťáků.

25. kolo, neděle 8. 1. 2012

VHK ROBE Vsetín

3:5 (1:1, 1:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 13. Medvedev (Neuwirth), 39. Kývala (Šunkov, Vítek), 46. Kývala (Kašajev, Klímek) - 11. Baďura (Džemla, Koschatzký), 30. Otipka (Trčka), 32. Trčka, 39. Gulda(Březina), 60. Vaněk (Otipka, Mosler). Rozhodčí: Obadal - Goňa, Smilek. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 75. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5.

Krkoška (41. Michálek) – Studený, Daněk, Šimon, Zbranek, Medvedev, Klimek, Hradil, Šunkov, Koutník, Zuzaník, Kývala, Štrbík, Žabčík, Báchor, Vítek, Kašajev, Tobola, Neuwirth, Valentík

Kober - Faksa, Bendík, Trčka, Vaněk, Březina, Svoboda, Koschatzký, Havlíček, Baďura, Gulda, Džemla, Otipka, Lichý, Chvěja, Mosler

Do utkání proti páté Opavě vstoupil osmý celek tabulky ze Vsetína s jediným cílem, zvítězit. To bylo na ledě patrné hned od úvodních minut. Vsetínští si vytvořili převahu a David Vítek je mohl již po sto vteřinách poslat do vedení. Průnik po křídle zakončený bekhendovou střelou ale zastavila tyč Koberovy brány. Poté i Opava několikrát zvířila vzduch před Krkoškou, výraznější šanci si ale nevytvořila. Ani Vsetín ale přes územní převahu příliš nebezpečný nebyl, Valachy totiž zřetelně trápila finální příhra. V sedmé minutě tečoval nahození Medvedev, puk ale trefil jen oblouk branky a změnu nepřinesla ani domácí přesilovka o minutu později.

Ledva hosté přežili oslabení, z první své větší příležitosti rovnou udeřili. Pavel Baďura se dostal před brankou ke kotouči, v rychlosti si ho posunul do střelecké pozice a pak z bezprostřední blízkosti procedil touš za Krkošku. Domácí odpověď ovšem přišla záhy. Neuwirth, za brankou Opavy, na sebe navázal hned tři hostující hráče, načež poslal přihrávku zcela osamocenému Alexandru Medvedevovi a ten z blízka pokořil gólmana přesnou střelou na vyrážečku. I po vyrovnávací brance pokračovali domácí v náporu, který se s blížícím koncem třetiny ještě zvětšoval. Medvedevova dorážka v minutě patnácté ale skončila na betonech pozorného Kobera, Štrbík o chvíli později zakončil svůj výpad po levém křídle mimo a brankou neskončil ani velký závar před hostující svatyní. Po dvaceti minutách proto odcházely oba celky do kabin za stavu 1:1.

Ze druhé třetiny uběhlo sotva jedenáct sekund a Valaši mohli jít do vedení. Hrubku opavské defenzívy ale nepotrestal Daněk, který po ledě neprostřelil Kobera. Poté si dvě přesilové hry v řadě zahráli hosté, krom několika nepříliš nebezpečných střel, které Krkoška s přehledem pochytal, ale nic nevymysleli. Sotva byli domácí v pěti, vytvořili si další velkou šanci, Vítek, tváří v tvář brankáři, ale se střelou mezi betony nepochodil. Těsně před polovinou zápasu se neprosadil ani Štrbík – průnik zakončil mimo a teč téhož hráče o chvíli později zastavil Kober. To hostům stačila opět jedna vyložená šance k zisku vedení. Trčkovo nahození propadlo až k volnému Martinu Otipkovi, který zavěsil nekompromisně nad padajícího Krkošku.

O dvě minuty později hosté svůj náskok ještě navýšili. Zuzaník na útočné modré nastřelil hráče před sebou a Marek Trčka zakončil svůj samostatný únik přesnou přízemní střelou. Náskokem uklidnění hosté poté na několik minut ovládli hru. Teprve kolem pětatřicáté minuty se domácí probrali z dvojitého úderu a znovu začal hrozit před hostující brankou. Rezultovaly z toho dva fauly. První přesilovku Vsetínští nezvládli, v úvodu té druhé ale dokázali snížit. Šunkov poslal zpoza brány puk do ohně a nepokrytý Martin Kývala procedil puk za Koberova záda. Ze snížení se Vsetínští radovali přesně osm sekund. Domácí brankář totiž ve snaze o rozehrávku netrefil dobře puk, čehož dotírající Opavané pohotově využili a Dennis Gulda poslal touš do odkryté branky. Do šaten tak odcházeli hosté s příjemným náskokem dvou branek.

Do třetí třetině vystřídali Vsetínští brankáře. Místo Krkošky se do klece postavil Michálek a měl se od začátku co ohánět. Valaši v honbě za korekcí brankové ztráty otevírali zadní vrátka a hosté do nich bez pardonu vstupovali. Otipku, Baďuru, Koschatzkého a znovu Otipku ale Michálek výborně vychytal. Až ve čtyřicáté šesté minutě se do větší šance dostali domácí. Štrbík pálil pohotově i tvrdě, přemisťující se Kober se ale dokázal pohotově zakročit. V čase 45:31 putoval na lavici hanby Lichý a domácím stačilo patnáct sekund na potrestání jeho faulu. Ránu od modré dokázal brankář jen vyrazit a Martin Kývala mrštně doklepl touš do sítě.

Hned o minutu později se rovnou ke třem střeleckým příležitostem dostal Neuwirth, všechny ale skončily na výstroji dobře chytajícího Kobera. K vyrovnání nevedla ani přesilovka VHK v polovině třetiny, Kývalovu hattricku ale zabránila fantastická brankářova lapačka. Více příležitostí už Slezané Vsetínu nedopřáli a pozornou hrou s dobrým pohybem nepouštěli domácí do zajímavějších příležitostí. Naopak, necelé dvě minuty před koncem ujel Valachům Baďura, Michálek ale zasáhl bravurně. V poslední minutě již ale nezabránil obdržené brance ani on. Otipkovu ránu v akci dva na jednoho vsetínský brankář vyrazil, na dorážku Filipa Vaňka už ale nedosáhl. Vsetínští, kteří se vůbec nedostali k závěrečnému tlaku tak podlehli Opavě 3:5.