Junioři v Havířově bojovali statečně, na body však nedosáhli

• sobota 15. října 2011
  • Filip Lefenda, Petr Miklas

Měla to být jasná záležitost v podání domácích hráčů. Nestalo se tak. Opavští junioři v Havířově drželi statečně krok s lídrem soutěže a po první dvacetiminutovce dokonce vedli 2:1. Domácím se však podařilo utkání otočit a vyhrát o jedinou branku 3:2. Úspěšnými střelci Slezanu byli Džemla s Lichým. Další duel sehrají svěřenci trenéra Beránka v neděli s Rožnovem.

9. kolo, pátek 14. 10. 2011

3:2 (1:2, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Matějíček (Pechanec), 21. Mráz (Matějíček), 35. Mráz (Pechanec, Matějíček) - 18. Džemla (Baďura, Lichý), 20. Lichý (Vaněk, Březina). Rozhodčí: Langer - Novák, Marek. Vyloučení: 6:6, navíc Szewieczek (AZ)10 min. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Průběh utkání: 1:0,1:2,3:2.

Matoušek - Čintala, Moržol, Kostelník, Szewieczek, Ovčaří, Lešiga - Kopún, Pechanec, Weisser, Dýrr, Majda, Matějek, Matějíček,Putniorz, Přívara, Barnošák, Smuž, Mráz.

Novák - Bendík, Chvěja, Lichý, Havlíček - Trčka, Vaněk, Březina, Jelen, Ježek, Svoboda, Olbrecht, Džemla, Závodník, Otipka, Baďura, Bezděk.

Zápas s Opavou měl být pro juniory Azetu jednoduchou záležitostí, ale nebylo tomu tak, přestože předvedli dobrý nástup do utkání a v 6. minutě vedli zásluhou Marka Matějíčka, asistencí se na brance podílel Pechanec a svůj díl viny měl i hostující brankář Jiří Novák. Poté však přišly zbytečné fauly domácích, kteří se třikrát dostali do oslabení tří proti pěti, čehož soupeř ve dvou případech využil a dostal se do vedení. Nejprve po krásné kombinaci střelou do odkryté branky vyrovnával Patrik Džemla, nahrávali mu Baďura a Lichý. Druhý gól Opavy dal Richard Lichý, bylo to už při hře pěti proti čtyřem, když vypršel trest Pechance. Asistenci si připsali Vaněk a Březina. Hosté tak vyhráli první periodu 2:1.

Vedení Opavy netrvalo dlouho, už třináct vteřin po začátku druhé třetiny vyrovnal střelou do prázdné branky Tomáš Mráz,velký podíl má na brance Matějíček, který vymíchal obranu hostí včetně gólmana Nováka a vybídl Mráze ke skórování. Poté měli domácí několik šancí dostat se do vedení, dokonce i přesilovku 5 na 3, ale využít jich nedokázali. Nakonec se Havířov do vedení přecejen dostal – ve 35. minutě předvedl pěknou kličkovanou Pechanec, vrátil puk před prázdnou branku a pro Tomáše Mráze už nebyl problém poslat puk do sítě. I nadále měli trochu víc ze hry domácí, ale chyběla přesnost. Po druhé třetině si tedy oba soupeři role vyměnili, tentokrát vedl o gól domácí Azet.

Ve třetí části hry jsme viděli urputný boj hostí o vyrovnání a marnou snahu domácích o navýšení náskoku. Opava se soustředila na obranu, ze které vyrážela do nebezpečných protiútoků. Asi největší šanci na vyrovnání měli Baďura s Lichým, kteří jeli 2 na 1, ale Matoušek výborným přesunutím se brance zabránil. Azet se dostával do šancí, ale buď je zneškodnila obrana Slezanu v čela s Novákem, nebo nepřesnost při zakončení. Hosté si v závěru vzali oddechový čas, ale ke hře bez brankáře se nedostali, protože kotouč měli na holích domácí, kteří naopak mohli přidat další branku, když jeli 2 na 1 Pechanec se Smužem. To se jim však po dobrém zásahu hostujícího obránce nepodařilo.

Nakonec tedy zápas skončil vítězstvím Havířova, přestože by si hosté za převedený výkon bod zasloužili.

Dalibor Pasker (HC AZ Havířov):

Vlastní nedisciplinovaností jsem dali rozhodčímu záminku, aby nás poslal třikrát za první třetinu do třech, čehož zkušený soupeř dokázal využít a dostal se do vedení. Od druhé třetiny jsme museli stáhnout sestavu na tři útoky a dostali se tak do tempa. Měli jsme tlak, ale opět žalostnou koncovku. Domnívám se, že o ten gól jsme lepší byli.

Petr Beránek (HC Slezan Opava):

Havířovští nás zezačátku trochu podcenili, mysleli si, že to půjde samo. My jsme je zaskočili dobrým bruslením, ale kvůli hrubé chybě gólmana jsme prohrávali. Třetinu jsme nakonec vyhráli, ale po další chybě hned na začátku druhé třetiny jsme opět inkasovali. Myslím si, že bychom si zaloužili remízu. Bylo to bojovné utkání, které trochu ovlivnil rozhodčí.