Junioři zdolali Porubu dokonalým obratem ve třetí třetině

• pátek 09. března 2012
  • Adam Bagar

V dalším kole druhé nejvyšší soutěže juniorů zavítala na led Opavy druhá Poruba. Hosté si již v první třetině vypracovali dvoubrankový náskok a ten si dokázali držet ještě v úvodu závěrečné dvacetiminutovky. Plány na možný bodový zisk jim ovšem zhatila závěrečná opavská gólová smršť. V rozmezí jedenácti minut se Slezan trefil hned čtyřikrát a otočil tím výsledek na konečných 6:4. Hattrickem se blýsknul Marek Trčka, o dvě branky se postaral Patrik Džemla. Další utkání čeká svěřence trenéra Suchánka v neděli ve Frýdku-Místku.

40. kolo, pátek 9. 3. 2012

6:4 (1:3, 1:1, 4:0)

HC RT TORAX Poruba

Branky a nahrávky: 9. Džemla (Otipka, Trčka), 25. Trčka (Kysela), 45. Vaněk (Jelen), 49. Trčka (Kysela, Džemla), 52. Džemla (Lichý), 56. Trčka (Kysela) – 5. Chamrád (Axman), 7. Axman (Šimkovič), 18. Šimkovič (Kaleta), 38. Šimkovič (Chamrád). Rozhodčí: Klapetek – Vengřín M., Mrákava. Vyloučení: 4:6. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Střely na branku: 37:31 (9:11, 10:14, 18:6). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 6:4.

Kober – Bendík, Hájek, Trčka, Vaněk F., Březina, Ježek, Jelen, Svoboda, Havlíček, Džemla, Rybka, Otipka, Lichý, Chvěja, Mosler, Kysela.

Hlavina – Baca, Vrána, Axman, Chamrád, Franek, Jasiok – Kofroň, Mihal, Vaněk R. – Kaleta, Šimkovič, Gelnar – Kanaloš, Palkovič, Maček.

V úvodu utkání se hrálo dlouho bez přerušení a šancí bylo jako šafránu. Pak se ovšem oba celky rozstřílely. Jakub Chamrád napřáhl na modré a přesně umístěnou střelou do růžku nedal Koberovi žádnou šanci. O dvě minuty později se dostala Poruba již do dvoubrankového vedení. Tentokrát od modré střílel Michal Axman a kotouč prošel přes hradbu těl až za brankovou čáru.

Domácí se vrátili rychle do zápasu využitou přesilovou hrou. Hlavina neudržel Otipkův pokus a Patrik Džemla mohl pohotově na brankovišti doklepávat touš do branky. Na druhé straně dělala domácím poblémy nadále druhá porubská formace. Kaleta sice ještě napálil pravou tyč, ale stejný hráč při následném velkém tlaku našel před brankou Štefana Šimkoviče, jemuž stačilo jen šikovně tečovat puk za bezmocného Kobera.

V úvodu druhé tercie se Slezan přiblížil soupeři opět na rozdíl jediného gólu. Marek Trčka se ocitl nikým nehlídán v ideální střelecké pozici mezi kruhy a dokázal se trefit přesně k tyči. RT TORAX měl následně k dispozici přesilovou hru, ale tu sehrál mírně řečeno tragicky. Slezan se tlačil za vyrovnáním, Otipka s Trčkou ovšem na hranici brankoviště neuspěli.

Postupně začala ve druhé části hrozit i Poruba. Rostislav Vaněk se prokličkoval až před Kobera, ale ve finální fázi neuspěl. Čtvrtá trefa hostí přece jen přišla. Jejich druhá formace byla nadále při chuti. Střelu Chamráda sice opavský gólman vyrazil, ale pouze přesně na hůl Štefana Šimkoviče, jenž měl před sebou úplně odkrytou horní polovinu branky.

Do třetí části nastoupila Opava velmi aktivně, ovšem největší šanci si hned v úvodu vytvořil Šimkovič, jenž napálil břevno. To však bylo ze strany Poruby vše. Její hra se naprosto sesypala a domácí tak rozjeli svůj brankostroj. Při velkém tlaku pálil od modré Filip Vaněk a Hlavina měl zakrytý výhled. Kotouč si tak našel cestu až za jeho záda.

Vyrovnání měl na holi Svoboda, ale Hlavina se dokázal na brankovišti rozplácnout jako vorvaň. Slezan se dočkal v přesilové hře. V ní si sjel ideálně před branku Marek Trčka a rozpoutal domácí euforii. O další tři minuty později nepodržel Hlavina lehké nahození a Patrik Džemla již podruhé v utkání jen lehce doklepával kotouč za brankovou čáru.

Přesilovky byly doslova smrtící zbraní opavských juniorů. V té další zůstal před Hlavinou opět nepochopitelně volný Marek Trčka, jenž zamířil přesně mezi betony gólmana a očekával přílet kšiltovek na ledovou plochu. Ano, trefou na 6:4 dokonal svůj hattrick a výborný výkon v zápase. V závěru si již Slezan svůj náskok v poklidu uhájil, hosté ještě odvolali gólmana, ale ani to k ničemu nevedlo.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava): V úvodu jsme tak trošku pokračovali výkonem z Přerova, kdy jsme absolutně nebránili a udělali jsme tam spoustu chyb. Postupem času se hra srovnala a myslím si, že jsme zaslouženě došli k vítězství.

Martin Smeták (HC RT TORAX Poruba): První třetinu jsme odehráli dobře. Pak jsme tam měli nějaké přesilovky a ty jsme sehráli snad nejhůře v celé sezóně, nedokázali jsme se dostat ani do pásma. Největší katastrofou byla poslední třetina, kdy jsme ztratili vedení 4:2. Mužstvo odešlo po všech stránkách. Hráči vůbec neplnili to, co měli a dělali hrubé chyby. Je to stále ta stejná písnička. Nejhorší na tom je, že některým hráčům je to úplně jedno. Přijde mi to sprosté vůči těm, co chtějí a makají po celý zápas. Chtěl bych pochválit všech pět kluků ze staršího dorostu, jsem s nimi spokojený a je dobře, že se už připravují na další sezónu.