Junioři zlomili neúspěšnou sérii s lídrem tabulky

• úterý 20. prosince 2005
  • Jaroslav Šindelář

O p a v a - Deset zápasů čekali opavští junioři na výhru, a až v jedenáctém se jim to povedlo. Trenér Konečný se tak radoval poprvé v roli trenéra juniorů, když se z předchozích výher radoval trenér Suchánek. Vítězství s Kladnem je o to cennější, že série deseti zápasů bez výhry začala právě prohrou 2:0 na ledě dnešního soupeře. Radost ze dvou bodů však kalí situace ze 48. minuty, když puk z hokejky hostujícího kapitána Kose skončil evidentně za brankovou čárou, ale ani jeden z rozhodčích puk v brance nespatřil. I tak ale domácí budou ve čtvrtek odjíždět k poslednímu letošnímu zápasu na led Litvínova spokojeni a budou doufat v bodový dovoz z ledu soupeře, na který čekají už třináct zápasů.

31. kolo, čtvrtek 15. 12. 2005

2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

HC KEB Kladno

Branky: 31. Kapsa (Tichý, Černý), 38. Kříž (Herman) - 37. Hlusička (Hudínek, Voráček). Rozhodčí: Klimecký - Šimčík, Durčák. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. Diváci: 200. Střely na branku: 33:22.

Krejčí - Kokavec, Koloničný, Vrabel, Tichý, Plachký, Huska - Weiss, Kapsa, Černý - Kocián, Polok, Wolf - Herman, Kříž, Tůma - Chalupa.

Lev - Babický, Cafourek, Čermák, Kříž, Mizera, Sedláček, Trončinský, Vedral - Andres, Dlouhý, Eitler, Hlusička, Hudíček, Kos, Procházka, Rudovský, Stieler, Valský, Voráček.

Slezané, vědomi si své černé série během reprezentačních přestávek, se pustili do lídra soutěže s chutí, což si pochvalovali i bývalí opavští trenéři Suchánek, Doboš, Režnar a současný reprezentační trenér Hadamczik. Hlavně první pětka měla ke skórování nejblíže, proti však stál vždy brankář Lev, který již okusil extraligu v seniorské soutěži. Trest za neproměňování šancí málem přišel v 6. minutě, když v přesilovce Opavy udělal na útočné modré chybu Polok, puk mu vypíchl Rudovský, ale sólo přes celé kluziště mu zhatil opavský gólman Krejčí povedeným rozklekem. Zanedlouho byl na druhé straně naražen na mantinel Kapsa a jen díky zásahu čárového rozhodčího znovu popadl vyražený dech. Od té chvíle znovu tahali za delší konec nově odění Slezané, kteří spoléhali na dlouhé pasy až na útočnou modrou, ale ani Weiss, ani Kříž, a ani Černý, který trefil břevno, tváří v tvář hostujícímu brankáři neuspěli.

Druhá třetina začala stejně jako skončila první, a to stálým tlakem domácích. Nejdříve v oslabení zachytil na útočné modré puk Weiss, ale místo příhry osamocenému spoluhráči zbrkle vystřelil do Lva. Již v plném stavu trefil tyčku kladenské branky Polok a Tůma nedokázal dorazit skákající puk do prázdné brány. Když už se zdálo, že gól visí na vlásku, zaútočili v oslabení znovu hosté. Nejdříve nedokončil své sólo obránce Trončinský, vzápětí neuspěli Hudíček a Hlusička. A tak znovu udeřil soupeř, a tentokrát úspěšně. Ve 31. minutě Tichý zachytil puk na modré, jeho střelu brankář Lev neudržel a Kapsa bekhendem skóroval do opuštěné branky. V té chvíli znovu zapnuli na plné obrátky hosté, kteří ovládli dění a zaslouženě se radovali z vyrovnání. Ve 37. minutě vybruslil v přesilovce od mantinelu Voráček, puk se mu podařilo poslat k volnému Hudíčkovi, ten se neunáhlil, poslal puk podél brankoviště kolegovi Hlusičkovi, který skóroval za záda bezmocného Krejčího. Kapitán Kříž však své vyloučení záhy odčinil, když Herman zavezl puk za kladenskou branku, Kříž se chvíli rozmýšlel komu puk pošle, ale jelikož ho žádný protihráč neatakoval, vyjel si před bránu a zavěsil pod břevno. Hosté pak hráli znovu přesilovku, ale byli opařeni natolik, že nechali po křídle ujet Tůmu, který tentokrát Lva nepokořil.

Do třetí třetiny znovu vstoupili čileji domácí, po střele Vrabela se však rozezvonila branková konstrukce a hlavní rozhodčí nechal pokračovat ve hře. A reakce přišla i nyní. Kos si zajel na útočné modré za obránce a s přehledem zamířil nad Krejčího rameno. K podivu všech hráčů i diváků se však červené světlo nerozsvítilo a hlavní rozhodčí na pokyn čárového opět rozpažil. Hosté, poškozeni tímto výrokem, se do svého soupeře zakousli a téměř ho nepustili ven z obranného pásma. Výsledkem toho byly fauly domácích hráčů, ale Středočeši nedokázali využít ani minutovou převahu dvou hráčů v poli. Přílišná kombinace a liknavost hostí v koncovce mohla vést k rozhodnutí duelu, avšak Kocián a Černý se nejspíš zalekli prázdné brány a gólu nedocílili. To už je však nemuselo tolik mrzet, protože po dalším brejku byl v jasné příležitosti faulován Kříž, a poslední dvě minuty odehráli s pukem na svých holích. Přesto ovšem z vítězství zůstala nad ledem pachuť, jelikož by se situace při uznaní gólu hostí zřejmě vyvíjela jinak. Domácí se však po jedenácti zápasech z výhry radovali, a udělali tak radost kouči Konečnému, pro kterého to byla vítězná premiéra.