18. kolo, pátek 3. 12. 2010

HC RT TORAX Poruba

11:0 (3:0,3:0,5:0)

Branky a nahrávky: 8. Herman (Maček, Kaleta), 17. Maček (Kaleta), 18. Král (Újezdský), 32. Kaleta (Palkovič), 35. Franek, (Maček, Kaleta), 40. Rosypka (Újezdský, Král), 43. Franz (Pelech), 46. Král (Maček), 49. Formánek (Pobuta), 50. Král (Rosypka, Újezdský), 54. Herman (Palkovič, Franek). Rozhodčí: Šeděnka - Kopřiva, Urbánek. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 11:0.

Hlavina (od 50. Chybík) - Vrána, Franek, Herman, Baca, Soukal, Zuščík, Wolný, Hradil - Vícha, Rosypka, Palkovič, Maček, Franz, Král, Mihal, Újezdský, Kaleta, Pelech, Formánek, Pobuta.

Kober (35. - 50. Kirschner) - Hon, Slavík, Hájek, Rohovský, Chvěja - Bendík, Heider, Ježek, Harazim, Březina, Rybka, Cios, Pražák, Holiš, Juran.

Od prvního vhození puku na led to vypadalo na rovnocenný boj. Slezané zaznamenali díky Chvějovi první střelecký pokus. Kdyby puk propadl za brankovou čáru, slavili by v úvodu zápasu úspěch v přesilovce. Bohužel Hlavina byl proti a domácí oslabení ustáli.

Jak plynul čas, ukazovalo se, že Opava není v herní pohodě. Domácí překvapivě lehce přecházeli přes střední pásmo a častými střelami zaměstnávali hostujícího brankáře Kobera. Králova střela skončila na jeho rameni, Mihalova teč jen těsně minula bránu a Újezdského projektil zazvonil na tyč.

Franek pasem přes střední pásmo na útočnou modrou poslal Palkoviče do útoku. Ztroskotal na zdvojené obraně. Pro puk si do rohu dojel Maček a pohotově přihrál Tomáši Hermanovi na otevření střeleckého účtu – 1:0.

V úvodní třetině byl pro Slezany velkou oporou brankář. Na svém území doslova čaroval. Dvakrát v jednom střídání dokázal vychytat Újezdského i Krále a dal tak šanci svým útočníkům k srovnání. Blízko tomu byl Rohovský, když domácí obrana jen koukala a nechala jej vystřelit. Hlavina jeho střelu vyrazil do ochranné sítě.

Šanci skórovat zahodil domácí útočník Pelech, když nedokázal usměrnit do odkryté klece Mihalovu střílenou přihrávku. V patnácté minutě oznámila špatně nastavená časomíra přestávku. Po nepříjemném zdržení a opětovném nastavení herního času se samozřejmě pokračovalo.

Hosté úspěšně čelili domácím nájezdům, narušovali jejich hru, přesto byli domácí na puku vždy o krok dříve. Poruba trpělivě dobývala tvrz Slezanů, nenechala je vydechnout. Hrála druhou přesilovku a už to vypadalo, že se přesilovková formace ani neusadí v útočném pásmu, když udeřila. David Maček poslal puk správným směrem a na správný cíl.

Opavští ještě pořádně nevstřebali druhou branku ve své síti a na tabuli už svítila trojka. Doslova na kolenou a v otočce překonal z bezprostřední blízkosti Kobera Tomáš Král. Gólový zápis mohl být otevřen i na hostující straně, když se do střelecké šance dostal Březina.

Zápas byl stále otevřen i když domácí vedli 3:0. RT TORAX odehrál velice tristní první minuty druhé tercie. Čtyřikrát zahráli zakázané uvolnění a vypadalo to, že neví co a jak hrát. Slezan tohoto zaváhání nedokázal využít a proklouzl mu mezi prsty možný zvrat v zápase. Domácí se uklidnili a začali hrát opět svou atraktivní kombinační hru, založenou na bruslení, pokrývání prostoru a velkém nasazení.

Naopak Slezanům chyběl klid na hokejkách. Nedokázali založit útok, nedokázali přejít střední pásmo a ztroskotávali na nepřesných přihrávkách, čímž se dostávali do velkých potíží. Poruba dokázala tyto chyby trestat a hodně snadno se dostávala před Koberu. A jen díky jemu se dlouho skóre neměnilo.

Dokázal eliminovat domácí střelce, předváděl akrobatické kousky, ale na střelu Jakuba Kalety, která byla zřejmě tečovaná obráncem, již nestačil – 4:0.

Byla odehrána polovina zápasu a RT TORAX získával nadvládu. Slezané se během druhé a poté i ve třetí třetině dostávali před domácí branku sporadicky. Ojedinělou útočnou akci založil a dokončil Harazim, jehož střelu Hlavina vyrazil a měl velké štěstí, že se opavský Březina dorážkou nedokázal prosadit.

Zato Poruba rozehrála střelecký koncert. Ještě na konci druhé třetiny využili přesilovku. Maček hledal výhodnou střeleckou pozici. Nakonec přihrál na obránce Michala Franka. Gól z jeho hole vyhnal Koberu z branky.

Konec druhé části zápasu byl jeden velký chaos. Opava prohrávala 5:0, ale zdálo se, že se nehodlá jen tak vzdát. Jenže z toho neladu, neustálé změny směru puku, těžila opět Poruba. Vladimír Rosypka stanovil skóre po dvou třetinách na 6:0.

V poslední třetině se s góly roztrhl pytel. Hosté již viditelně na hru domácího celku nestačili a v pravidelných intervalech tří minut inkasovali celkem pětkrát. Jakub Franz střílel přes obránce a tak gólman Kirschner neměl ani tušení, že něco hrozí. Osmou branku zařídil Tomáš Král, když se dostal před brankou lacině k puku a zavěsil do odkryté klece.

Prosadila se i čtvrtá útočná formace a pod devátou brankou je podepsán ve spolupráci s Pobutou Petr Formánek. Na malou chvíli se Slezané ocitli v útočném pásmu, ale Ježkova střela Chybíka, který se v posledních minutách zápasu postavil do domácí brány, nepřekvapila. Ještě se Ježek snažil vybojovat kotouč za brankou, ale přišel o něj.

Vstřelení desáté branky bylo jen otázkou času. Magicky padla v desáté minutě poslední tercie a její autor Tomáš Král tak zkompletoval hattrick.

Tři jedničky. První a jedenáctý gól neboli první a poslední gól má v tomto zápase na svědomí Tomáš Herman. Střelecký účet začal a magicky i uzavřel. Poruba vyprovodila ze svého ledu Opavu vysokým přídělem 11:0 a získala opět první místo v tabulce.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): V první třetině jsme měli dvě či tři vyložené šance, které jsme neproměnili. Kluci zvládli všechny tři třetiny díky disciplíně. Po posledním zápase jsme ztratili vedoucí pozici, takže kluci byli namotivovaní. Samozřejmě všem klukům děkuju.

Petr Beránek (HC Slezan Opava): Těžko se takový zápas hodnotí. Přijeli jsme s polovinou mančaftu z mladšího dorostu, Poruba byla kompletní. Máme tři zraněné, velkou marodku. Chyběl nám jeden kompletní útok a podle toho to vypadalo. A v poslední době se nám ani moc nedaří. Dneska jsme zklamali a pro mě je to taky velké zklamání.