MČR: V poslední den podlehl Slezan novému mistrovi ČR

• neděle 01. dubna 2012

Soupeř těžkého kalibru čekal v závěrečný den MČR v Liberci na mladé hokejisty Slezanu Opava. Hráči naší 8. třídy sice vsítili jak první, tak poslední gól zápasu, to bylo ale bohužel ze strany Opavy vše. Po zbytek zápasu totiž diktovali tempo domácí Bílí Tygři, kteří se díky této výhře stali novým mistrem ČR. Opava skončila na turnaji pátá se ziskem pěti bodů, když si poradila s Černými Vlky a po nájezdech zdolala tým Sparty Praha.

MČR, neděle 1. 4. 2012

HC Bílí Tygři liberec

13:2 (5:1, 5:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 2. Zachar (Solenský), 12. Zachar (Solenský, Nezbeda), 15. Wiencek (Kačírek), 17. Solenský (Zachar, Mróz), 20. Mróz (Eichler, Zachar), 25. Nezbeda (Solenský, Zachar), 36. Nezbeda (Zachar), 37. Eichler (Zachar), 39. Straka (Kačírek), 40. Eichler (Kačírek), 45. Zachar (Solenský, Nezbeda), 55. Solenský (Nezbeda, Zachar), 57. Balabán (Wiencek) - 2. Fedor (Langer), 60. Fedor (Štěpánek). Rozhodčí: Hrubý – Daněk, Novák. Vyloučení: 5:8, navíc Wieser (LIB) 10 min. OT, Kosina a Fedor (oba OPA) 10 min. OT Průběh utkání: 0:1, 13:1, 13:2.

Žajdlík (od 30. Jiránek) – Henych, Kunst, Zachar, Wiencek, Straka, Wieser, Solenský, Minařík, Slavík, Balabán, Čechura, Dvořák, Mróz, Eichler, Nejedlý, Nezbeda, Jursa, Kačírek, Velechovský

Klein (od 41. Lamla) – Kupka, Cibulka, Štěpánek, Fedor, Stuchlík, Hladoník, Beránek, Langer, Döhner, Lelek, Boček, Kosina, Adamczyk, Novák, Zajíc

Slezan zažil lepší vstup do utkání než soupeř. Psala se 2. minuta, když se v předbrankovém prostoru prosadil po pasu Langera Marcel Fedor. Liberec však dokázal bleskově odpovědět a nasadit duelu svou dominanci. Ještě v téže minutě našel v přečíslení Solenský u druhé tyče najetého Marka Zachara, který střelou bez přípravy srovnal stav. V 9. minutě mohli jít Bílí Tygři do vedení. Eichler nabral rychlost a dostal se ve vlastním oslabení až do zakončení, trefil však pouze tyčku. Na druhé straně zahrozil Döhner, kterému ale chyběly potřebné centimetry k tomu, aby doklepl kotouč do odkryté svatyně. Ve 12. minutě už se ale měnilo skóre. Liberečtí hráli přesilovou hru a na konci povedené kombinace stál Marek Zachar. O tři minuty později přišla pro opavské hokejisty další rána. Obrana Slezanu si ve vlastní přesilovce počínala neopatrně a Liberec toho využil k přečíslení dvou hráčů proti jednomu. Na konci této akce předložil Kačírek kotouč Petru Wiencekovi a ten poslal puk za Kleinova záda. V 17. minutě korunoval drtivý nápor Bílých Tygrů čtvrtou brankou Samuel Solenský. Ze strany domácího týmu to však ještě nebyl poslední gólový zářez v rámci úvodní periody. Necelou půlminutu před první sirénou dorážel v přesilovce pěti proti třem touš do poloprázdné opavské svatyně Zikmund Mróz.

Do druhé dvacetiminutovky šli Opavané se čtyřbrankovou ztrátou. Ta ovšem bohužel v průběhu následujících minut ještě více narůstala. Ve 22. minutě jel Solenský zcela sám na Kleina, ten se však tentokrát ještě prezentoval povedeným zákrokem. O chvíli později už ale přeci jen brankář Slezanu opět lovil puk ze své sítě, když jej za jeho záda došťoural Tomáš Nezbeda. Ve 31. minutě měla Opava zajímavou možnost, Stuchlík ale pálil nepřesně. Vypadalo to, že druhá třetina nebude už ze strany Liberce výsledkově tak dominantní, jako ta první. Bohužel, Tygři si to nejlepší schovali až na samotný závěr prostředního dějství. Ve 36. minutě vyrazil Klein Zacharův pokus pouze na hůl Tomáše Nezbedy, který už měl při zakončení snadnou úlohu. Minutu poté se prosadil také Jan Eichler, který sklepl za Kleinova záda ránu Zachara. Ve 39. minutě našel Kačírek před brankou volného Petra Straku a ten přidal devátý gól domácího celku. Dvacet sekund před přestávkou poté zkompletoval desítku Jan Eichler, který se prosadil v přesilové hře.

O vítězi tak bylo rozhodnuto a v poslední třetině tak šlo jen o to, do jaké podoby se nakonec rozvine gólový stav. Ve 45. minutě vyškolil opavskou obranu Marek Zachar a bekhendovou střelou k tyči nedal Lamlovi, jenž vystřídal v brance Slezanu Kleina, šanci. O deset minut později se prosadil opět Samuel Solenský, který doklepával kotouč za bezmocného Lamlu. Rovné tři minuty před koncem utkání navýšil vedení už na 13:1 po dlouhém obléhání opavské brány Petr Balabán. V poslední minutě si ale přeci jen trochu chuť spravila i Opava. Štěpánek předložil kotouč Marcelu Fedorovi a ten svým druhým gólem v duelu stanovil konečné skóre.

Slezan tak na turnaji získal pět bodů a skončil pátý. Liberec je naopak novým mistrem ČR.