MDO: Opava uspěla v Havířově

• neděle 06. ledna 2013

Mladší dorostenci Slezanu Opava vytěžili ze zápasu na havířovské půdě maximum. Domácí šli sice už ve 3. minutě do vedení, hosté z Opavy však dokázali duel otočit na 3:1 ve svůj prospěch. Na drama pak zadělal svou druhou trefou v zápase havířovský Wróbel ve 47. minutě, Slezan už si ale výhru vyfouknout nenechal. Byli to naopak sami Opavané, kdo v poslední minutě pojistil gólem do prázdné branky plný bodový zisk.

23. kolo, neděle 6. 1. 2013

2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Wróbel (Polak), 47. Wróbel - 5. Hendrych (Bohanos), 30. Černý (Rousek), 35. Fedor (Hendrych, Štěpánek), 60. Rousek. Rozhodčí: Lotko - Ganger, Stonavský. Vyloučení: 5:1 (navíc Bohanos (OPA) 10 min. za nesportovní chování). Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 112. Střely na branku: 28:34. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4.

Šimeček - Trombík, Hudeček, Ďurkáč, Šteffko, Kalus, Kiss, Dudek, Stružík, Polak, Pacoň, Lenomár, Holeš, Kurovský, Wróbel, Honsa, Sojka, Pawliczek

Huzlík - Cibulka, Olšr, Černý, Dreljuš, Štěpánek, Klement, Borunský, Nardelli, Rousek, Fedor, Langer, Hendrych, Kosina, Bohanos, Dohner

Do utkání vstoupil Havířov výborně, když už ve 3. minutě dokázal Kamil Wróbel dorazit nastřelení Richarda Polaka – 1:0. Opava se ale této branky nezalekla a o minutu později udeřila. V předbrankovém prostoru se nejlépe zoriantoval Jakub Hendrych a po jeho střele z blízka bylo srovnáno – 1:1.

Hosté byli aktivnější, což dokazují i šance Rouska a Cibulky, kdy k brance chybělo velmi málo. V 18. minutě se dobrou individuální akcí zaskvěl Polak. Povedlo se mu od vlastní branky projet až do střelecké příležitosti, která jen díky včasnému zákroku Huzlíka, svými betony, neskončila brankou. I do druhé části nastoupila Opava mnohem lépe. Hendrychovi jen o malou chvíli nesedla střela bez přípravy, ale i přesto se tento hráč k puku dostal zpátky a ještě Havířovu zatopil.

Ve 29. minutě vyjel Šimeček hodně před branku, toho chtěl využít Rousek, ale jen centimetry ho dělili od úspěchu. Ve 30. minutě se do vedení dostala poprvé i Opava. Rouskovu tvrdou střelu tečoval těsně před Šimečkem Tomáš Černý a využil tak dvojnásobnou přesilovku – 1:2! AZ byl i nadále nedisciplinovaný a přesilovky Opavy byly dnes výborné. Hendrych našel u levé tyčky volného Marcela Fedora, který jen puk doklepnul za záda havířovského brankáře – 1:3.

Ve 43. minutě byl Rousek opět při chuťi, to se tentokráte snažil dorazit puk na prázdnou branku AZ, ale neuspěl. Opava byla i nadále lepším týmem a kontrolovala hru, žádné velké šance jsme ale neviděly. To bylo ticho před bouří. Ve 47. minutě se svou druhou úspěšnou trefou prezentoval Kamil Wróbel, když z ničeho dokázal vytěžit maximum. Jeho střela zapadla pod lapačkou Huzlíka k tyčce – 2:3. V 51. minutě se lehký oblouček Langera odrazil od horní tyčky za branku Havířova.

V 53. minutě byl Wróbel blízko hattricku, ale Huzlík jeho šanci vykryl betonem! V 57. minutě měl Havířov největší šanci ke srovnání stavu. U tyčky stál úplně sám Kurovský, ale nepodařilo se mu přehodit položený beton Huzlíka! V 59. minutě, kdy hrál Havířov už bez brankáře, měl podobnou šanci i Šteffko, ale také zaúřadoval beton Huzlíka! V poslední minutě pak korunoval výhru Opavy, střelou z vlastní třetiny do prázdné branky Tomáš Rousek.

Darek Stránský (AZ Havířov): Byl to důležitý zápas, všichni jsme to věděli a byli na to upozorňováni. Ten zápas nebyl odehraný tak jak měl. My jsme dostali ty rozdílové branky v oslabení (ve třech, ve čtyřech), byly to zbytečné fauly. Hráčům se řeklo, aby se těmto faulům vyvarovali. Posledních 20 minut se to trochu zvedlo, co se týká naší bojovnosti. Nedokázali jsme ale vsítit branku, i když tam visela na vlásku. Za ty dvě třetiny jsme si to snad ani nezasloužili. Doufám, že se vzpamatujeme a další zápasy budou vypadat jinak.