Masný vychytal Opavě důležité tři body

• středa 04. února 2004
  • Michal Berg

H a v í ř o v - Teprve v devatenáctém zápase na ledě soupeře dokázala Opava v letošní sezóně zvítězit za tři body. Na ledě Havířova rozhodla úvodní desetiminutovka, kdy brankář Masný vychytal velké šance domácích, naopak Martin Vojtek v brance Panterů už v osmé minutě po dvou zaváhání přenechal místo za stavu 0:3 náhradníku Vrbovi. Domácí se do hry dostali jen na začátku třetí části, kdy přesilovku využil Volák, Opava ale dokázala kontrovat a i díky někdy až neskutečným zákrokům brankáře Masného, který předvedl svůj nejlepší výkon sezóny, dovedla zápas k jasnému vítězství. Druhá přestávka se o 15 minut protáhla, anonym nahásil uložení bomby na stadioně.

, středa 4. 2. 2004

2:5 (0:3, 1:2, 1:0)

21. Volák (Fabián, Folta), 59. Volák (Luka, Piecha) - 4. Hruška (Šefčík), 5. Najdek, 8. Zdeněk (Sochorek), 29. Sochorek (Zdeněk), 39. Najdek (Hruška). Rozhodčí: Hradil - Váňa, Škach. Vyloučení: 6:8, navíc Sedlák 10 min., Matějíček 5 min. + DKU - Zdeněk 5 min. + DKU. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1581. Střely na branku: 45:30.

Vojtek (8.Vrba) - Vavruša, Matějíček, Hunkes, Prokop, Karlíček, Zavrtálek, Balčík - Sedlák, Folta, Syřínek - Dibelka, Fabián, Volák, Fabián - Piecha, Luka, Kočara - Staněk, Csabi.

Masný - Tůma, Vosátko, Kramný, Šefčík, Vnenk, Přibyla - Zdeněk (48.Lhotský), Sochorek, Šebesta - Hruška, Najdek, Mikšan - Hulva, Harazim, Rozum.

V dalším důležitém souboji o záchranu měl lepší nástup domácí Havířov, ale opavský brankář Masný dvakrát skvěle zachránil a určil tak vlastně celý ráz následujících minut. Opava se oklepala z úvodního tlaku Havířova ve čtvrté minutě. Šefčík našel přesným pasem na modré našlápnutého Hrušku a ten po třech rychlých krocích nezaváhal a poslal puk pod Vojtkovu vyrážečku. Neuplynuly ani dvě minuty, Havířov hrál přesilovku, ale fatální chyba gólmana Vojtka znamenala druhý gól Opavy. Martin Vojtek se snažil vyhozený puk před dotírajícím Najdkem uklidit za branku, trochu zaváhal při práci s holí a poslal puk přímo na konstrukci své branky. Pro Najdka pak nebylo problémem kotouč zasunout do opuštěné branky.

Havířov se ještě neoklepal z jedné smolné branky a přišla další. V osmé minutě střílel Vosátko od modré, Vojtek jen puk vyrazil před sebe na hůl Sochorka, ten našel lépe postaveného Zdeňka a Opava vedla 3:0. Na Martina Vojtka to bylo i při jeho klidné povaze trochu moc a přenechal své místo Adamu Vrbovi.

V druhé desetiminutovce domácí zabrali a snažili se se zápasem něco udělat. Radost jim však neustále kazil Masný, který zlikvidoval jak velkou šanci Voláka, tak blafák Kočary. Gól mohl padnout i na druhé straně, kdy v oslabení ujela dvojice Sochorek - Šebesta, ale nevyhověli si přihrávkou, Rozumovu rámu poté zastavila tyč. Domácí pak nevyužili ani téměř půlminutovou situaci, kdy byl opavský brankář Masný ve své kleci bez brankářské hole.

Druhá část začala přesilovkou domácích a ti ji také hned po 25 vteřinách využili. Kombinaci zkušených útočníků Fabiána a Folty zakončil přesnou střelou z prostoru mezi kruhy neméně zkušený Milan Volák. Havířov se dál tlačil do útoku, v další přesilovce pálil nebezpečně Vavruša, šanci měl také Folta, který vystihl rozehrávku Masného. Tlak Havířova utnula čtvrtá branka Opavy ve 29. minutě. U zadního mantinelu vybojoval puk Jiří Zdeněk, předložil jej před branku Sochorkovi a ten mu poděkoval střelou do horního růžku Vrbovy branky.

Za stavu 1:4 se domácí dostali do velkého útlumu, útočné akce se rozbíjely o pozornou opavskou obranu a pouze devětatřicetiletý Fabián svou technikou na opavské borce platil. Svou výbornou bilanci sedmi bodů ve dvou utkáních však už nerozšířil. Naopak, na druhé straně se při vyloučení Dibelky radovala popáté Opava. Hruška zatáhl puk po pravé straně, přenechal jej do jízdy Najdkovi a ten svým druhým gólem zvýšil na 5:1.

Začátek poslední části se po nahlášení bomby a následném prohledávání stadionu posunul o 15 minut, ale změnit ráz střetnutí se již neznámému dobrodinci nepovedlo. Domácí se nedokázali prosadit přes výborného Masného ani z těch nejvyloženějších pozic, Milan Volák byl Masného lapačkou vychytán z brankoviště snad třikrát, jednou Masný zasáhl dokonce neuvěřitelně svou maskou. Když už byl opavský brankář dvakrát překonán, zastoupili ho na brankové čáře vlastní obránci.

Zpestřením poslední části byla ještě bitka Zdeňka s Matějíčkem, po které oba putovali do kabin. Konečnou podobu výsledku dala přesilovková branka Milana Voláka v předposlední minutě, kdy mu od zadního mantinelu nahrál Luka a Volák až na pátý pokud v poslední třetině překonal z bezprostřední blízkosti Masného. Ten se i přesto stal hrdinou utkání a pomohl Opavě vybojovat premiérové vítězství na soupeřově ledě v této sezóně.

Josef Doboš: V záčátku utkání si domácí vytvořili tři vyložené tutovky, ale nás zachránil Radek Masný. Nám se pak z několika útoků podařilo vyrobit tříbrankový náskok, čímž jsme si trochu hru uklidnili. Kluci odehráli skvělý zápas a dokázali, že jsme dobrý mančaft, který se musí dobře skloubit.