Mladší dorostenci padli v Olomouci a v základní části končí třetí

• neděle 16. března 2014

Extraligový mladší dorost opavského Slezanu v posledním kole základní části na ledě Olomouce prohrál v poměru 3:4 v prodloužení. V základní části se tak umístil na třetím místě, a v semifinále na tři vítězné zápasy se utká s druhým výběrem Zlína.

36. kolo, neděle 16. 3. 2014

HC Olomouc

4:3p (1:2, 1:1, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 4. M. Urban (Beier), 37. Hajšman (Skopal, Podlaha), 52. Zabloudil (Podlaha), 62. Beier (Zabloudil, Galvas) – 3. Čížek (Langer), 4. Frydrych (Fedor), 34. Fedor (Frydrych, Bohanos). Rozhodčí: Cik – Novotná, Doleček. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 56:23. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 3:3, 4:3.

T. Urban – Beutl, Štreit, Janků, Dajčar, Piska, Mádr, Galvas, Holiš, Murla – Horký, Hajšman, M. Urban, Pěcha, Skopal, Podlaha, Spatharis, Wolf, Zabloudil, Beier, Husták.

Huzlík – Kupka, Štěpánek, Lelek, Janošek, Hadamczik, Beránek – Bohanos, Fedor, Pělucha, Langer, Čížek, Frydrych, Tauwinkl, Hladoník, Kvasnica, Kosina, Döhner.

Poslední 36. kolo začalo lépe pro hostující Opavu, která se dokázala velice rychle dostat do dvoubrankového vedení, když se už ve 2. minutě prosadil Marcel Čížek, který zavezl puk do útočného pásma, kde ihned za modrou vystřelil a puk zapadnul přesně k pravé tyči Urbanovy brány. Pro Čížka to navíc byla premiérová trefa v týmu mladšího dorostu Opavy.

Uběhla minuta a deset vteřin a hostující celek se radoval znovu, protože domácí obraně ujeli hned dva opavští hráči a celou situaci nakonec vyřešil svou střelou Lukáš Frydrych, jenž poslal puk přesně k vzdálenější tyči olomoucké klece. Vedení o dvě branky však vydrželo Slezanu pouhých 14 vteřin, protože se na druhé straně dostal ke střele Beier, jehož střelu vyrazil Huzlík před sebe, kde dojížděl Martin Urban, který svou dorážkou trefil opavského brankáře, ale puk se poté snesl do hostující klece.

Do dvoubrankového vedení mohl vrátit Opavu Kosina, který se řítil zcela sám na Urbana, ale opavský útočník se svou střelou trefil pravou tyč olomoucké brány. Na tyčky poté ještě v první třetině vyrovnal i domácí Podlaha, jenž se dostal ke střele z mezikruží, ale i jeho pokus skončil pouze na tyči tentokráte opavské brány. Do šaten tak odcházeli šťastnější opavští dorostenci, jenž po první třetině vedli 2:1.

Mora si na začátku druhé třetiny vypracovala dvě vážnější šance, když nejdříve Skopalovu střelu vyrazil na svou vzdálenější tyč Huzlík, kde byl domácí Husták, který už chtěl doklepávat puk do brány, ale jeden z obránců Slezanu mu v tom skvěle zabránil, když vyseknul puk z hole domácího útočníka. Do další větší šance se po nahození Pisky dostal M. Urban, jenž jeho pokus tečoval a Huzlík vyrazil kotouč před sebe na hůl domácího hráče, který následně vstřelil puk přesně do lapačky opavského brankáře.

Zhruba v polovině utkání hrál Slezan přesilovou hru, kterou nakonec dokázali hosté využít, když Frydrych nahrál před bránu Olomouce Marcelu Fedorovi, jenž si ještě následně vykoupal Urbana v domácí bráně a poté poslal kotouč do odkryté části klece. Olomouc však dokázala znovu reagovat, když se za další tři minuty trefil Dominik Hajšman, jenž využil přihrávky zpoza brány od Skopala a poslal puk k levé tyči opavské klece.

Ve třetí třetině se Mora tlačila za vyrovnáním. První větší šanci spálil Zabloudil, jenž už byl sám před Huzlíkem, kterého i překonal se svou kličkou, ale olomoucký útočník trefil boční konstrukci opavské brány a puk následně rychle přikryl hostující brankář. Hanáci se však vyrovnání dočkali ve 52. minutě, když si Podlaha vzal kotouč ve středním pásmu a následně se dokázal proháčkovat až před bránu Huzlíka, kde ještě pěknou přihrávkou našel Matěje Zabloudila, jenž už posílal puk do odkryté brány Slezanu.

Do konce třetí třetiny již následně nepadla ani jedna branka, a tak se utkání muselo rozhodnout v prodloužení, ve kterém hrála Olomouc přesilovou hru, kterou domácí dokázali využít až v jejím závěru, když Galvas měl puk ve pravém kruhu, odkud jej poslal před bránu, kde byli Beier a Zabloudil, kteří měli před sebou zcela odkrytou bránu a Jan Beier nakonec poslal kotouč nadvakrát do sítě Opavy, a rozhodnul tak o tom, že Olomouc na svém ledě porazila Opavu 4:3 po prodloužení.

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): Šli jsme do zápasu s tím, že nutně potřebujeme urvat všechny body. Utkání jsme chtěli začít ofenzivně, ale bohužel jsme inkasovali dvě branky z prvních dvou střel. Cením si však nesmírně toho, že se mužstvo nezesypalo a šlo si za svým a na rozdíl od jiných zápasů, ve kterých jsme inkasovali a přestali jsme hrát svou hru, tak proti Opavě jsme se stále drželi. V závěru se nám i s trochou štěstí povedlo vyrovnat a v následném prodloužení jsme urvali zápas na naší stranu a zaslouženě jsme postoupili do play off.

Miloslav Kukol (HC Slezan Opava): Pro oba týmy to bylo poslední utkání před play off, a tak se oba mančafty snažily rozloučit se základní části důstojným zápasem. Bylo to hodně vyrovnané utkání, kdy začátek zápasu lépe vyšel nám, ale postupně začala Olomouc lépe bruslit a dostávala se do šancí. Utkání nakonec rozhodnulo prodloužení, ve kterém jsme hráli oslabení a domácí po zásluze zvítězili.