Mladší dorostenci přejeli Havířov, kterému nasázeli sedm branek

• sobota 23. listopadu 2013

Extraligový mladší dorost Slezanu si doma jasně poradil s výběrem havířovského AZetu. Hosté šli sice do vedení, ale Opavští čtyřmi góly skóre otočili, a i když se Havířov dostal Opavě na dostřel, Slezan znovu zabral a dalšími brankami upravil na konečných 7:2.

13. kolo, čtvrtek 21. 11. 2013

7:2 (2:1, 2:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 8. Frydrych (Hadamczik), 17. Fedor, 38. Štěpánek (Frydrych), 38. Tauwinkl (Fedor, Lelek), 55. Langer (Jirůšek, Döhner), 57. Kosina (Fedor), 59. Fedor (Döhner, Kosina) - 2. Lenomar (Adámek), 51. Rzekanowski (Lenomar, Srníček). Rozhodčí: Pelc - Lasák, Boháč. Vyloučení: 9:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 132. Střely na branku: 46:46. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 7:2.

Huzlík - Lelek, Štěpánek, Hadamczik, Jirůšek, Cibulka, Kupka - Fedor, Döhner, Kosina, Frydrych, Langer, Tauwinkl, Bohanos, Fajkus, Kvasnica.

Kováč - Srníček, Adámek, Kalus, Szturc, Frojda, Hudeček, Kozubek - Lenomar, Rzekanowski, Honsa, Kurovský, Mrowiec, Pawliczek, Konečný, Cháňa, Cihlář.

Havířovští vlétli do zápasu jako vítr. Už po 17 vteřinách si svou aktivitou vynutili faul a v následné přesilovce je poslal do vedení Pavel Lenomar. Svou další početní výhodu však už hosté nevyužili. Stejnou možnost pak dostali i domácí, ale i když neuspěli, mrzet je to moc nemuselo, protože krátce poté se prosadil Lukáš Frydrych a bylo srovnáno na 1:1. V 17. minutě si však i Slezan připsal využitou přesilovku. V poslední vteřině Kalusova trestu se za Víta Kováče trefil Marcel Fedor a do šaten tak šli za stavu 2:1 spokojenější Opavští.

I v prostřední třetině byl k vidění oboustranně útočný hokej s dostatkem brankových příležitostí. Dlouho však nebyla žádná využita, a to včetně trestného střílení, nařízeného proti AZetu za faul Hudečka. Na další gól se tak muselo čekat až do 38. minuty. V ní se nakonec zrodily dva slepené opavské branky, které zřejmě rozhodly o výsledku zápasu. Nejprve se štěstí usmálo na obránce Radima Štěpánka, a za 38 vteřin se ze čtvrté branky Slezanu radoval Jakub Tauwinkl.

To třetí část zápasu byla brankově bohatší. Nejprve to byli Havířovští, kdo se v 51. minutě ještě dostal, snížením z hole Oskara Rzekanowského, alespoň trochu na dostřel opavského náskoku. Jenže už za dvě minuty se do hostující branky trefil Svatopluk Langer a vrátil Opavě pohodlný náskok. Ten se ještě podařilo Slezanu v samotném závěru viditelně navýšit, protože v 57. minutě skóroval Ondřej Kosina a o dvě minuty později uzavřel střelecký účet utkání svou druhou brankou Marcel Fedor.