Mladší dorostenci zvítězili díky dvěma trefám Bohanose v Havířově

• neděle 22. září 2013
  • Filip Lefenda, Josef Nudera

Čtyři odehrané zápasy - tři vítězství. Taková je dosavadní letošní bilance opavských mladších dorostenců, kteří se v neděli představili na ledě Havířova. Skóre duelu otevřel v prostředním dějství Bohanos, domácí kontrolovali tři minuty před třetí sirénou. Body se však nedělily, v 59. minutě se totiž podruhé v utkání prosadil Bohanos, který rozhodl o triumfu Slezanu.

4. kolo, neděle 22. 9. 2013

HC AZ Havířov 2010

1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky: 57. Sojka (Kalus, Kurovský) – 37. Bohanos (Frydrych), 59. Bohanos. Rozhodčí: Golaň – Janda, Parma. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 104. Střely na branku: 42:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Kováč – Kalus, Pawlas, Srníček, Kozubek, Szturc, Folwarczný – Hysek, Pawliczek, Rzekanowski, Konečný, Lenomar, Cháňa, Frojda, Sojka, Kurovský, Cihlář

Huzlík – Kupka, Cibulka, Štěpánek, Lelek, Janošek, Šafarčík, Hadamczik – Bohanos, Langer, Frydrych, Fajkus, Hladoník, Kvasnica, Kosina, Blecha, Döhner

Začátek zápasu moc velkých šancí nenabídl. Za zmínku stojí jen pokusy Štěpánka a na druhé straně Frydrycha. Ve 12. minutě si dojel vyhozený puk Dominik Cihlář, obešel obránce, ale přestřelil branku. Když přestřelil Kozubek branku a Štěpánkovo nahození skončilo mimo tři tyče, bylo jasné, že třetina už úspěšný pokus nenabídne. Opava byla herně o něco lepší.

Okolo 24. minuty utkání jsme viděli dvě velké šance. Cihlář byl sám u zadní tyčky, ale nedokázal přehodit beton Huzlíka. Ve druhé šanci byli hosté. Frydrych jel sám na Kováče, zamířil mezi betony, tam však puk také zůstal.

Ve 37. minutě jsme se dočkali první branky utkání. Svatopluk Bohanos se vytočil na kruhu do střelecké pozice a vyslal pohotovou střelu k pravé tyčce. Havířov mohl ihned zareagovat, ale Kurovský v samostatném úniku Huzlíka nepřekonal.

I ve třetí třetině pokračoval AZet v mnoha šancích, ale opět se příliš nedařilo. Kurovský i Pawliczek opět dostali velkou šanci, ale Huzlík uspěl. V 57. minutě využil Havířov přesilovou hru, do Kalusovy střely vložil hůl Kristián Sojka, usměrnil puk pod horní tyčku a bylo srovnáno. Opava ale dokázala ještě zareagovat. Po hrubé chybě ve středním pásmu vsítil vítěznou branku opět Svatopluk Bohanos.

V závěrečné power-play měl Havířov ještě velkou šanci na vyrovnání, ale Opava dokázala zápas, i přes oslabení, ubránit. Slezan si tak na půdě rivala připsal plný počet bodů.