Na závěr základní části padla Opava v Šumperku

• středa 22. února 2017
  • Soňa Molatová | FOTO: Věra Václavková

Opava uzavřela základní část sezony utkáním v Šumperku, kde ale nedokázala vzdorovat a padla rozdílem tří branek. V duelu se vyznamenal především Milan Ostřanský, který do sítě Slezanu nasázel dvě branky a na další dvě přihrál. Opavští tak playoff nebudou začínat doma, v sobotu se představí na ledě Drtičů v Hodoníně.

44. kolo, středa 22. 2. 2017

Draci Šumperk

4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 17. Vachutka (Vymazal, Ostřanský), 23. Vymazal (Ostřanský), 39. Ostřanský (Vymazal), 59. Ostřanský (Sedláček) – 30. Galvas (Kilnar, Černý T.). Rozhodčí: Zbořil – Bubela, Čelechovský. Vyloučení: 5:9, navíc Selingr 10 min OT + do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 600. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

Kůdela – Adam, Sedlák, Řezáč, Fišera, Janota, Drtil, Ďurkáč – Ostřanský, Vymazal, Vachutka – Sedláček, Králík, Novosad – Langr, Fischer, Hroch

Wanecki – Galvas, Černý T., Slavík, Holík, Mosler, Šindelář, Tůma – Wolf, Polok, Selingr – Kilnar, Černý L., Vítek – Herman, Sysala, Rousek – Svoboda, Pavelek, Štindl

Poslední opavské utkání základní části přineslo branku až v 17. minutě, kdy na bránu Slezanu pálil Daniel Vachutka. Rána šumperského útočníka dostala kotouč do výstroje Michala Waneckého, odkud poté touš zapadl do brány hostů. Příliš pozitivní pro hosty nebyl ani začátek druhé periody, kdy mohl Ostřanský vystřelit na prázdnou bránu. Namísto toho ale naservíroval puk Michalu Vymazalovi a Šumperští se mohli radovat z dvoubrankového vedení.

V polovině druhé třetiny naservíroval Kilnar kotouč Davidu Galvasovi, jehož dělovka zapadla do levého rohu brány Draků a vypadalo to, že hosté mají na čem začít stavět. Opavští následně zvládli přetrpět dvojnásobné oslabení bez gólové újmy. Krušné chvíle však nastaly poté, co fauloval Pavel Selingr, který tak oslabil svůj tým celkem na čtyři minuty a sobě nadělil předčasný odchod do sprch. Nabízenou přesilovku pak využil Milan Ostřanský, který potvrdil souznění s Vymazalem, po jehož nahrávce dokonal akci a zasadil kotouč k levé tyči opavské svatyně.

V poslední třetině to sice do posledních minut vypadalo, že se Opavě snížit nepovede a ani Šumperk už nejspíš svému soupeři žádnou branku nevsítí. Pár chvil před koncem utkání se ke kase opavského mužstva ale opět přihnal Milan Ostřanský, před jehož střelou se Wanecki nestihl přemístit a výhra Šumperku tak byla zpečetěna.