Napotřetí to vyšlo, Slezan veze tři body z Uherského Hradiště

• středa 11. ledna 2012
  • Jan Šimek

Do třetice všeho dobrého to v roce 2012 souboru pod vedením trenéra Piskoře vyšlo. Slezané cestovali na stadion Uherského Hradiště jako favorit a předzápasové prognózy se začaly brzy naplňovat. Vždyť už v 5. minutě vedli Opavští po dvou úderech Tůmy 2:0. Slezan vystupoval na ledě sebejistě a po dalších třech brankách si dokráčel pro zasloužené vítězství, které ještě zkorigoval na konečných 1:5 domácí Sekerka.

34. kolo, středa 11. 1. 2012

HC Uherské Hradiště

1:5 (0:3, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 38. Sekerka (Matějka) - 1. Tůma (Mlýnek), 5. Tůma (Pavelek, Kocián), 16. Černý (Grofek), 24. Kysela (Kukol, Grofek), 26. Polok (Vítek). Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Průběh utkání: 0:5, 1:5.

Heneš (26. Kůdela) - Šťastný, Vodák, Krystýnek, Matula, Sladký, Jedlička, Kříž, Horehleď, Sekerka, Matějka, M. Rapant, Křemeček, J. Rapant, V. Hrabec, Rozhon.

Šafránek – Bednárek, Kysela, Tichý, Tůma, Kukol, Mosler, Jurčík - Černý, Měch, Grofek, Herman, Polok, Pavelek, Kocián, Koschatzký, Wolf, Vítek, Mlýnek

Vstup do zápasu hokejisté Uherského Hradiště zaspali, když už v první minutě inkasovali z hole Tůmy. Brankáře Heneše poté neúspěšně otestoval Černý. Na druhý gól Tůmy, jenž zblízka zakončoval v pádu už ale domácí gólman nedosáhl. Hradiště poté ubránilo dvě oslabení po trestech Sladkého a Krystýnka.

V dalším průběhu hry byli aktivnější hráči Opavy. V dobré střelecké příležitosti vystřelil Bednárek do připraveného gólmana Heneše. Hokejisté Uherského Hradiště tahali za kratší konec, když při třetím oslabení inkasovali po střele Černého. Svěřenci trenéra Sakrajdy následně nevyužili dvě přesilovky. Jednu na konci první třetiny a druhou na začátku prostřední části hry.

Také ve druhém dějství určovali tempo zápasu hosté, což potvrdili dalšími dvěma góly. Jejich trefy obstarali Kysela a Polok. Po pátém zásahu hostů vystřídal v domácí brance gólmana Heneše brankář Kůdela.

Po polovině utkání Opava zvolnila. Domácí zlepšili pohyb a odměnou jim byl první gól v zápase, který vstřelil Sekerka. Do druhé sirény již ke změně výsledku nedošlo.

Poslední třetinu dohrávaly oba týmy za rozhodnutého stavu pouze z povinnosti. Skóre nezměnilo ani několik vyloučených hráčů. Hokejisté Uherského Hradiště tak vyšli bodově naprázdno.

Michal Piskoř (HC Slezan Opava):

Dobře jsme začali, první třetina byla z naší strany vynikající, neboť jsme soupeře k ničemu nepustili a vedli 3:0. Po druhé třetině byl stav 5:1 a ve třetí třetině už nemělo Uherské Hradiště co ztratit. Cením si toho, že jsme inkasovali jen jeden gól a jsem rád za tříbodový zisk.