Nepěkný zápas skončil remízou

• sobota 20. září 2003
  • Tomáš Kubánek, Jaroslav Šindelář

O p a v a - Fotbalová plichta 1:1 se zrodila ve svižném, ale nezáživném zápase. Spolehlivé obrany obou celků spolehlivě rozrážely pokusy útočníků o přechod do útočného pásma, takže šance se rodily především z brejkových situací, které si oba týmy vyzkoušely mnohokrát. V druhé polovině utkání se začal nejvíce prosazovat první útok domácích v čele s Daliborem Sochorkem a Pavlem Šebestou. Ten také zařídil jediný gól Opavy.

, sobota 20. 9. 2003

1:1

HC Olomouc

49. Šebesta (Sochorek) - 58. Faltýnek (Prošek). Rozhodčí: Trombík - Šimůnek, Vrdlovec. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 520.

Šlupina - Přibyla, Prokop, Vosátko, Dresler, Ptáček, Mocek - Mikšan (47. Suchánek), Sochorek, Šebesta - Lhotský, Najdek, Zdeněk (47. Mikšan) - Horný, Harazim, Duba. <br> Trenéři: Milan Chalupa, Josef Doboš.

Svoboda - Doseděl, Prošek, Šafařík, Klimeš, Faltýnek, Dostál - Kašparů, Brančík, Martinka - Žajgla, Ministr, Komínek - Kučera, Bělohlávek, Kárný. <br> Trenéři: Jozef Zavadil, Jan Klacl.

Zpoza střídačky...

Nejlepší hráči Opavy: 1. Sochorek, 2. Šebesta, 3. Horný

Lahůdka zápasu: 49. minuta, Dalibor Sochorek obkrouží branku hostí a naservíruje puk mezi kruhy postavenému Pavlu Šebestovi, který střelou nad lapačku překonává brankáře Svobodu.

Zajímavost zápasu: Domácímu obránci Janu Dreslerovi spadne dvakrát při strkanicích helma. Místo aby si ji nasadil anebo vystřídal, dál dohrává osobní souboje. Napodruhé jeho přestupek už rozhodčí oceňuje dvouminutovým trestem.

Co rozhodlo: S narůstajícím časem začínalo být jasné, že o bodech rozhodne minimum vstřelených gólů. Zápasu vládly pevné obrany.

Do utkání vstoupili aktivněji domácí, kteří se dostali k několika nebezpečným pokusům. Nejprve nebezpečně dorážel Lhotský po Zdeňkově akci a za chvíli se prezentoval samostatným průnikem Šebesta, jehož příležitost zlikvidoval obránce hostí až na brankovišti. Poté se hra přelévala z jedné strany na druhou, ovšem zajímavého dění bylo k vidění málo. První vážnější ohrožení Šlupiny měl na svědomí ve 13. minutě exopavský Brančík. Těsně před koncem třetiny diváky i rozhodčího zaujalo Dosedělovo ukázkové držení Šebesty.

Hned od počátku druhé části tak měli Opavští přesilovkovou výhodu, ale vytěžit z ní nějakou šanci byl pro ně nadlidský úkol. Ve 23. minutě Duba neopatrně vyvážel puk, o nějž ve středním pásmu přišel, ovšem Brančíkova formace jeho chybu potrestat nedokázala. Domácí kontrovali střelou Lhotského a chytrým Horného obětím branky, jehož pokus však Svoboda kryl. Štiplavou střelou prověří brankářovu lapačku i Prokop. Ten o pár minut později pohotově zasáhne, když rodící se přečíslení Kašparů a Martinky utne odpálením kotouče na tribunu. Ve 33. minutě davá o svém umu vědět i rozený technik Sochorek. V pravém koutě útočného pásma kvedlá s pukem tak dlouho, dokud mu před brankáře nenajede obránce Prokop. Sochorkova přihrávka nachází správného adresáta, jehož přízemní střela však o chlup míjí branku.

Z kraje třetí třetiny se do brejku dostane dnes agilní duo Kašparů Martinka. Druhý jmenovaný volí ostrou ránu, která najde pouze připraveného Šlupinu. Největší šanci zápasu neproměnil ve 43. minutě Karel Horný. Pohotově vypíchl hostujícímu obránci puk, ale snažíce se vyšachovat brankáře Svobodu nenašel již dostatek klidu pro přesné zakončení. Za chvíli zahrozili opět hosté, když bombu Martinky si Šlupina srazil pouze do brankoviště, odkud jej musel vyrážet Prokop.

V 9. minutě se Slezanu konečně podařilo změnit bezbrankový stav. Sochorek chytře obkroužil svatyni hostí, přihrál mezi kruhy Šebestovi, jenž nedal Svobodovi táháčkem nad lapačku šanci. Táž situace se opakovala o několik chvil později, ale tentokráte bez gólového vyjádření.

Když už se zdálo, že domácí hubené vítězství uhájí, přišly dvě akce jako přes kopírák na olomoucké straně. První Faltýnkova rána od modré skončila díky Prokopově teči pouze rozezněním brankové konstrukce, ta následující si však cestu do sítě našla - 1:1.

Prodloužení se pak odehrávalo v režii Opavských, čemuž napomohlo i Ministrovo vyloučení, ale ani střela Suchánka, ani Sochorkovo snažení se skóre nepohnulo.

Josef Doboš: Poslední třetinu jsme chtěli dát mužstvu nějaký impuls, proto jsme zařadili Mikšana k Najdkovi a Suchánka do první pětky, což přineslo úvodní gól, je jen škoda, že jsme neproměnili i další příležitosti, protože pak jsme se nechali zatlačit do defenzivy a dostali gól dvě minuty před koncem. Snažili jsme se hned odpovědět, ale ani přesilovka v prodloužení se nám nepovedla, což bylo nejdůležitější. Je to teprve začátek soutěže a jsem přesvědčen, že už v příštím kole se více střelecky prosadíme. V obraně jsme se posílili, na střídavý start přišli Mocek a Dresler z Vítkovic, vrátil se Ptáček, což jsou kvalitní beci. Dresler už zde loni hrál a i Ptáček s Mockem se jevili dobře a jsou velkým přínosem pro naše mužstvo.

Jozef Zavadil: Nedalo se na to dívat, zápas byl neurovnaný. Je vidět, že hráči ještě nejsou ideálně sehraní. Přes léto se v mužstvu událo mnoho změn, které se na souhře musí projevit. Myslím si ale, že tým má svou sílu, a že nepříznivé výsledky jsou důsledkem právě nesehranosti.