Nový Jičín dobyt, Šafránek udržel druhou nulu v řadě

• sobota 21. září 2013
  • Filip Lefenda, Jan Šimek

Opavští hokejisté navázali na středeční vítězství proti Přerovu a ve stejném poměru 3:0 zvítězili také na ledě Nového Jičína. V první třetině otevřel skóre Tomáš Polok a po druhé bezbrankové části přidali v posledním dějství další dva zásahy David Galvas s kapitánem Tomášem Měchem. Druhé čisté konto v řadě za sebou navíc udržel brankář Dušan Šafránek.

3. kolo, sobota 21. 9. 2013

0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 18. Polok (Tichý), 43. Galvas (Svoboda, Džemla), 59. Pavelek (Herman). Rozhodčí: J. Fiedler – T. Goňa, R. Smilek. Vyloučení: 6:7, navíc Polok (OPA) 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 0:3.

Šrámek – F. Chvostek, Vašut, Vnenk, Hruška, Skaloš, Pelikán – Sprušil, Macháček, Zedník – M. Chvostek, Hanák, Brynecký – Uhlár, Putniorz, R. Gebauer – Kabeláč, Martinčík

Šafránek – Galvas, Vrabel, Tichý, Pavelek, Mosler, Bednárek – Černý, Měch, Wolf – Kocián, Chalupa, Herman – Svoboda, Polok, Baďura – Vlašánek.

Duel začal aktivitou hostů, kteří se do výraznější šance dostali již ve 4. minutě. Nejprve se do kotouče opřel Tichý, následně zkoušel štěstí také Chalupa. V obou případech se činil brankář Šrámek, který si v tomto případě vysloužil podtrženou jedničku. O tři minuty později se jiskřilo pro změnu před Šafránkem, který se musel míti hodně na pozoru. Skrumáž Nového Jičína rezultovala ve střelecké pokusy Sprušila, Macháčka a posléze i Chvostka. Také Šafránek byl ale na místě.

V 17. minutě se dostal do dobré možnosti Uhlár, jeho únik byl ale nedovoleně zastaven a sudí nařídil trestné střílení. Domácí hráč tak dostal šanci na repete, mezírku mezi Šafránkovými betony ale netrefil.

Mohlo tak udeřit na druhé straně. Tomáš Polok si vybruslil mezi obránce a otevřel skóre přesnou ranou nad Šrámkovu vyrážečku.

Druhá perioda změnu skóre nenabídla. Opavští měli dobrou možnost v 31. minutě, vše však ztroskotalo na pozorném Šrámkovi. Nový Jičín zahrozil o čtyři minuty později, když vybídl ke skórování Sprušil Macháčka, na Šafránka si však druhý jmenovaný nepřišel.

Vstup do poslední dvacetiminutovky byl ze strany Slezanu velice povedený. Již po dvou minutách si najel do mezikruží David Galvas a tvrdou střelou navýšil vedení našeho týmu. Snížit mohl v 54. minutě Zedník, v jasné pozici ale netrefil puk ideálně a černá guma tak skončila mimo brankový prostor. Stejný hráč nevyzrál na Šafránka ani o pár chvil později.

V samotném závěru tak přišla opavská pojistka. Nový Jičín vyzkoušel hru bez brankáře, čehož využili Opavští ke třetí brance. Tu si připsal kapitán Tomáš Měch, který tak stanovil konečný stav duelu.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava):

Nebylo to jednoduché utkání, museli jsme hrát celý zápas pozorně. V předchozích zápasech v Novém Jičíně jsme vždy dělali zbytečné fauly, ale toho jsme se nyní vyvarovali. V některých momentech nás podržel brankář Dušan Šafránek, který podal vynikající výkon. Naše vítězství je zasloužené.