O osudu utkání rozhodla poslední třetina, Slezan se vrací s prázdnou

• sobota 19. září 2015
  • Vojtěch Konečný, Monika Návratová

Opavští hokejisté mají po dnešním dni na svém kontě první porážku. Úvodní třetinu utkání ve Frýdku-Místku zvládli lépe domácí, kteří si zásluhou Dreslera a Káni vytvořili dvoubrankový náskok. Opava ale zabojovala. Ve 38. minutě nejprve snížil Galvas a hned v úvodu třetí tercie proměnil trestné střílení Polok. Rozhodující zásah přišel v 53. minutě, kdy dokázal Jeník využít početní výhodu. Domácí ještě přidali dvě branky a rozhodli o tom, že všechny tři body zůstávají ve Frýdku-Místku.

3. kolo, sobota 19. 9. 2015

Frýdek-Místek

5:2 (2:0, 0:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 5.Dresler (Meidl), 7.Káňa (Luka), 53.Jeník (Luka, Piecha), 54.Jeník (Kowalczyk, Christov), 58.Jeník (Káňa, Luka) – 38.Galvas (Chalupa, Vítek), 41.Polok (TS). Rozhodčí: Vaněk – Rychlý, Řezáč. Vyloučení: 5:9. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1087. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 5:2.

Daneček – Dresler, Jeník, Heider, Krutil, Kowalczyk, Matyáš, Kulhánek, – Franek, Piecha Sonnek, Klimša, Kovařčík, Samiec, Růžička, Schwarz, Káňa, Jaroš, Meidl, Luka, Christov

Šafránek – Vrabel, Černý T., Galvas, Slavík, Tichý, Tůma, Pavelek, Mosler – Herman, Vítek, Polok, Borunský, Kocián, Wolf, Selingr, Černý L., Baďura, Svoboda, Chalupa

Opavští se hned po úvodním vhazování dostali ke střele, Daneček byl však pozorný a nájezd jednoho z hostů vychytal. Poté už se kotouče ujali domácí, kterým hosté nabídli přesilovou hru. Hned první početní výhodu využil Jan Dresler, kterému na modrou čáru přihrál zpoza brány Meidl. Na druhou branku nemuseli diváci dlouho čekat, hned o dvě minuty později se těsně po vhazování prosadil Tomáš Káňa. O pár minut později byl ve slibné šanci Růžička, ten ale místo střely zvolil přihrávku, která neprošla na nikoho z domácích. Poté se k puku dostal Franek, jehož střelu hostující gólman pouze vyrazil před sebe, před brankou ale nebyl nikdo, kdo by do téměř odkryté klece mohl dorážet. Několika šancí jsme se do konce úvodní části ještě dočkali, puk do brány už však nikdo dostat nedokázal.

Ve druhé třetině jsme viděli celkem šest vyloučení. Dvě na straně domácích, čtyři pak na straně hostů. Frýdku-Místku se nedisciplinovanost nevyplatila. Po faulu Růžičky totiž dokázala Opava využít přesilovou hru. Chalupa přihrál Davidu Galvasovi, který poslal puk přesnou trefou za záda Danečka. Kromě této branky, kterou hosté snížili na rozdíl jediného gólu, jsme už ovšem ve druhé třetině nic podstatného neviděli. Do kabiny se tak odcházelo za stavu 2:1.

Naopak třetí třetina byla zajímavá hned od začátku. Dvaadvacet sekund po startu poslední části bylo proti brance Frýdku-Místku nařízeno trestné střílení za úmyslné sevření kotouče v brankovišti. Tento samostatný nájezd proměnil opavský Tomáš Polok a srovnal tak skóre utkání. Hned o čtyři minuty později měli hosté opět možnost překonat Danečka v nařízeném trestném střílení, tentokrát byl však domácí gólman úspěšnější a Wolfův nájezd zneškodnil. Nedisciplinovanost hostů pak nabídla domácím dvě početní výhody za sebou, přičemž devatenáct sekund hráli v pěti proti třem. Dvojnásobnou přesilovku sice nevyužili, v té klasické pak už ale byli úspěšní. Díky důrazu v brankovišti se po třetí dorážce prosadil Štěpán Jeník, který poslal Frýdek-Místek zpět do vedení. Těsně po této brance šli hosté znovu na trestnou a Štěpán Jeník byl opět ve správný čas na správném místě, když holení tečoval ránu Kowalczyka. Dvě a půl minuty před koncem utkání završil Jeník svůj hattrick, když tečoval střelu Káni.

Mgr. Jiří Juřík (trenér HC Frýdek-Místek): „Dvě třetiny jsme se hodně trápili, nebyli jsme spokojení s hrou, kterou jsme předváděli. Nakonec jsme zbytečně dostali soupeře do hry. Třetí třetinu už to ale bylo lepší, kluci si dali říct a nakonec jsme to otočili na 5:2. Jsme rádi za tři body."