O šokujicí výhru přišel Slezan až v závěru

• sobota 01. března 2008
  • Tomáš Kubánek, Michal Berg

Přestože se úvod prvního utkání play-off v Hodoníně odehrával podle očekávaného scénáře a domácí se dostali do vedení 2:0, Opavští dokázali zlepšeným výkonem a podařenými přesilovkami ztrátu vyrovnat a na začátku třetí části dokonce vedli díky čtyřem proměněným přesilovkám v poměru 4:3. Jenže početní výhody se povedly také domácím, kteří přece jen dokázali uspokojit bouřlivé publikum otočením výsledku ve svůj prospěch, když rozhodující branku dali v 58. minutě. Další utkání je na programu v neděli od 17 hodin.

ČF, sobota 1. 3. 2008

SHK Hodonín

5:4 (2:1, 1:2, 2:1)

Branky: 2. Matušek (Peš), 9. Zábranský (Barták), 26. Ivičič (Barták), 54. Obdržálek (Pokorný), 58. Matušek - 16. Podešva (Suchánek, Černý), 24. Suchánek (Černý, Tichý), 40. Bednárek (Kukol, Suchý), 45. Měch (Kukol, Tichý). Vyloučení: 10:11. Využití: 3:4. Diváci: 1995.

Maláč – Březina, Sladký, Pokorný, Šťastný, Pochylý, Ivičič – Hoza, Meixner, Kočara – Barták, Peš, Matušek – Sojčík, Zábranský, Obdržálek – Hudíček, Bártík, Knebl.

Iláš - Kukol, Tichý, Bednárek, Čavrk, Podešva, Plánovský - Suchánek, Měch, Černý - Suchý, Polok, Tůma - Kocián, Chalupa, Kovalovský - Weiss, Kříž, Mlýnek.

Jako malí žáčci působili hráči Opavy v úvodních minutách zápasu ve dvoutisícovém hodonínském kotli. Na jejich hře byla patrná obrovská nervozita, puky odskakovaly od hokejek a první zákrok domácího brankáře Maláče přišel až ve 14. minutě. To už Opava prohrávala 0:2, nejprve využil zaváhání obránců Matušek, který se sám před Ilášem nemýlil, a v deváté minutě využil přesilovku dokážkou Martin Zábranský.

Naštestí se hráči Slezanu dostali do hry v 16. minutě, kdy také v přesilovce napřáhl Ondřej Podešva a jeho rána prošla díky teči až za záda domácího brankáře. Hned vzápětí měl vyrovnání na holi Lukáš Černý, ale jeho střelu po objetí branky lahůdkově vytáhl lapačkou brankář Maláč. Tím výčet jeho práce v první třetině skončil.

Druhá část ale přinesla ze strany Opavy výrazné zlepšení a projevilo se to i na skóre. V přesilovce 5 na 3 sehrál první útok ukázkovou kombinaci zakončenou Kamilem Suchánkem a bylo srovnáno. Domácí ale odpověděli velmi rychle. V další přesilovce si k tyči sjel obránce Ivičič a po přesném pasu Bartáka skóroval.

Krizové momenty přicházely v zápase vždy v přesilových hrách, kterých oba týmy hráli velký počet. Při jedné z nich nejprve Slezan ubránil 1:20 ve třech, aby na jejím konci dokonce Michal Kukol vypích puk a dostal se k brejku na Maláče. Svůj blafák ale poslal jen těsně vedle branky. O chvíli později na druhé straně trefil aktivní Sojčík po chybě doácí obrany tyčku, když byl před Maláčem úplně sám.

Podruhé vyrovnat se Slezanu podařilo v poslední minutě druhé třetiny při další dvojnásobné přesilovce. 16 vteřin před přestávkou propálil Maláče Jaromír Bednárek.

Třetí část začali hráči Slezanu opět sebevědomě a ve 45. minutě se jim jinak vynikající domácí fanoušky podařilo umlčet úplně. Tomáš Měch se nejlépe orientoval ve skrumáži před Maláčem a poslal svůj tým do vedení.

Domácí hráči začali působit opařeným dojmem a pustili hosty do několika brejků, žádný z nich ale nebyl úspěšně zakončen. terve s blížícím se koncem třetiny domácí opravdu zapnuli a podařilo se jim trefir další tyč za Ilášem, který zneškodnil i několik dalších nebezpečných situací.

K obratu zápasu pomohla domácím nedisciplinovanost hráčů Slezanu. Nejprve tak ve dvojnásobné přesilovce dorazil od horní tyče odraženou ránu Pokorného Obdržálek a po zbytečném faulu Tůmy v 58. minutě rozhodl zápas dělovkou Matušek. Opava se ještě pokusila o hru bez brankáře, domácí si už ale vítězství nenechali vzít a ujali se v sérii vedení 1:0.

Karel Suchánek: Dnešní zápas nás hodně mrzí. Myslím že to bylo naprosto vyrovnané utkání, s vyjímkou prvních deseti minut, kdy na nás domácí vlétli, měli obrovský tlak a dali dvě branky. Po vstřelené brance jsme se oklepali a byli domácím vyrovnaným soupeřem, dokonce jsme vedli, ale v závěru jsme se bohužel díky zbytečným vyloučením domácím darovali výhru.