Obrat snů! Mladší dorost 11 sekund před koncem prohrával, přesto v Třinci vyhrál

• pondělí 13. ledna 2014
  • Redakce

Mladší dorost opavského Slezanu v neděli zamířil na zápas do Třince, kde po první bezbrankové třetině inkasoval od lídra extraligy čtyři góly ve druhé části a zdálo se být rozhodnuto. Opavští mladíci ale zápas nezabalili, ve třetím dějství snížili na rozdíl jediné branky, a pak se děly věci.

24. kolo, neděle 12. 1. 2014

HC Oceláři Třinec

Branky a nahrávky: 21. J. Hladoník (Molin, Valíček), 27. Bárci (J. Hladoník, Molin), 37. Roman (Kaukič), 40. Kalus (Kaukič, Rufer) – 45. Langer (A. Hladoník.), 49. Kupka (Döhner), 58. Fedor (Langer), 60. Bohanos (Štepánek), 60. Kosina. Rozhodčí: Krenželok - Genger, Ganger. Vyloučení: 1:6 navíc Döhner (Opava) 10 min. OT. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 143. Střely na branku: 50:23. Průběh utkání: 4:0, 4:5.

Ovčaři – Klocek, Imrich, Marguš, Krzak, Radzienciak, Rufer, Krása, Valíček – Najsar, Molin, Kaukič, Przybyla, Kalus, Veselý, Bárci, Roman, Papaj, J. Hladoník

Huzlík – Kupka, Štěpánek, Cibulka, Lelek, Janošek, Jirůšek – Langer, Bohanos, Döhner, Fedor, Kosina, A. Hladoník, Pělucha, Tauwinkl, Hudečka

Zhruba 40 sekund před koncem řádné hrací doby odjel Huzlík z brány a vypukla opavská power-play. V ní nejprve 10 vteřin před koncem vyrovnal Bohanos a následně po vyhraném buly vstřelil v čase 59:56 vítězný gól Kosina! Třinec tak padl po dvanácti výhrách v řadě.

„Ve druhé části nás domácí přehrávali a dali čtyři branky. Ve třetí třetině jsme se snažili výsledek utkání zkorigovat, a když jsme dali dvě branky, domácí znervózněli a začali se bát o výsledek,“ uvedl kouč mladšího dorostu Slezanu Miloslav Kukol.

„Pak jsme dali třetí gól a euforie mezi kluky neuvěřitelně narostla. Deset sekund před koncem stihli vyrovnat, poté vyhráli buly a přidali vítěznou branku. Neuvěřitelné,“ nechápal ani s odstupem času zkušený trenér.

„Kdysi se mi stalo něco podobného s dorostem a partou kolem Radka Tůmy v Havířově. Tam jsme prohrávali 0:5 a otočili jsme na 6:5. S Havířovem jsme tehdy byli vyrovnanými týmy, kdežto Třinec je lídr soutěže, o to víc nás tento husarský kousek těší,“ pousmál se Kukol.