Odvetu s Bobry Opava zvládla, přípravu zakončila vítězně

• středa 07. září 2016
  • Filip Lefenda, Jan Šimek

Opavští hokejisté zakončili přípravu vítězstvím, když na domácím ledě oplatili Valašskému Meziříčí čtvrteční porážku z jeho stadionu. Domácí celek se dostal do tříbrankového náskoku, ze kterého hosté v posledním dějství ukrojili dva góly, na víc se už ale nezmohli. Duel byl stejně jako na Valašsku poměrně vyhrocený.

přát., středa 7. 9. 2016

3:2 (1:0, 2:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 20. T. Černý (Tůma, Wolf), 34. Polok (Selingr, Wolf), 37. Polok – 46. Kývala (Fojtík), 57. Fojtík. Rozhodčí: Pelc – Vengřín, Rychlý. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:1. Diváci: 150. Průběh utkání: 3:0, 3:2.

Šafránek – Slavík, Šindelář, T. Černý, Tůma, Mosler, Vrabel – Wolf, Polok, Vítek – Grygar, Chalupa, Selingr – Herman, Sysala, L. Černý – Svoboda, Pavelek, Rousek – Beneš, Štindl.

Plšek – Chroboček, Valentík, Vydra, Štědrý, Mikel, Báchor, Pernický – Fojtík, Dvořák, Kývala, Brunec, Studený, Baroš, Pořický, Podešva, Kubo, Kuchařík, Ondráček, Martiník

Opavští začali aktivně a do první slibné se probil veterán Pavelek, jenže jeho střelu z mezikruží si pohlídal Plšek. Další zajímavá šance byla k vidění až v závěru první třetiny, kdy Pořický po zaváhání Tomáše Černého ujížděl sám na Šafránka, brankářská jednička Slezanu ale jeho zakončení zlikvidovala. Když už to vypadalo, že se půjde do kabin za bezbrankového stavu, zavezl Tůma puk do útočného pásma a Tomáš Černý přesně sekundu před zvukem sirény otevřel skóre.

Na startu druhé části Plšek zpacifikoval tutovku Grygara. V polovině utkání Slezané přidali druhý gól. Ve dvojnásobné přesilovce Selingr přesnou nahrávkou našel volného Tomáše Poloka, jenž upravil na 2:0. Neuběhly ani tři minuty, opavský centr si najel mezi kruhy, jeho tečovaná rána skončila a Opava valašskému soupeři odskočila do tříbrankového trháku.

Třetí třetina patřila gólově hostům. Ve 46. minutě našel Fojtík přihrávkou Martina Kývalu, jenž střelou bez přípravy snížil. O tři minuty později musel krýt Plšek dělovku Tůmy. V 56. minutě se před Šafránkem zjevil opět Kývala, domácí brankář ale udržel kotouč před čárou. O necelou minutu později už však tolik štěstí neměl. Josef Fojtík obdržel pas zpoza brány a trefil se přesně k pravé tyči. Vyhrocený závěr utkání již další branku nepřinesl a Opava tak své těsné vedení nakonec uhájila, čímž soupeři oplatila porážku z prvního vzájemného měření sil, které se uskutečnilo ve čtvrtek na ledě soupeře.

Pavel Hulva (trenér HK Opava): „Zápas nám ukázal trápení v první třetině. Byl velmi špatný led, pro hráče to bylo těžké. My jsme chtěli tvořit, jim stačilo bořit. Ve druhé části přišlo zlepšení a vedení 3:0 bylo zasloužené. V té době nás ale držel i Dušan. Ve třetí třetině jsme chtěli ještě vyzkoušet nějaké věci, ale nebylo to moc dobré. Musíme se zaměřit na to, že ani za stavu 3:0 nejde podcenit soupeře a musíme hrát stále naplno.“