Opava jasně přehrála vedoucí tým tabulky z Třince

• sobota 08. října 2005
  • Michal Berg

O p a v a - Nejlepší dvě třetiny v sezóně předvedli v zápase proti Třinci opavští junioři. Po dobrém vstupu a brankách Kříže a Vrabela vedli domácí 2:0, skóre pak výrazně posunuli využitými přesilovkami ve druhé třetině Weiss a dvakrát Polok. Nebýt promarněných šancí, mohla vést Opava dvojnásobným výsledkem, ovšem hostům se podařilo v poslední třetině ještě snížit. Slezan si však výsledek pohlídal a výhrou nad vedoucím týmem tabulky pozval fanoušky na další zápasy juniorské extraligy.

12. kolo, sobota 8. 10. 2005

5:3 (2:0, 3:1, 0:2)

HC Oceláři Třinec

Branky: 3. Kříž (Herman), 6. Vrabel (Tichý), 28. Weiss (Kokavec, Černý), 29. Polok (Plachký, Huska), 39. Polok (Kapsa) - 23. Dvorčák (Grofek, Petrek), 44. Grofek (Hampl), 58. Dvorčák (Petrek). Rozhodčí: Krenželok - Brada, Hanzlík. Vyloučení: 5:10. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 100. Střely na branku: 34:28.

Krejčí (33. - 40. Supa) - Kokavec, Koloničný, Tichý, Vrabel, Plachký, Huska - Černý, Chalupa, Weiss - Kapsa, Polok, Kocián - Tůma, Kříž, Herman - Wolf, Jurdič, Fuks

Daneček - Bartoň, T. Jurdič, Vydra, Kundrátek, Matejka, Podešva, Polanský - Dvorčák, Čížek, Florián, Grofek, Haas, Hampl, Maruna, Petrek, Polák, Samiec, Toman, Tošenovjan, Zeliska

Vstup do zápasu se proti prvnímu týmu tabulky opavským juniorům povedl. Už ve třetí minutě si na Hermanův puk najel kapitán Kříž a otevřel skóre. Na oapvské střídačce bylo o něco veseleji hned pod dvou minutách, když vyvážel v oslabení puk obránce Vrabel a když nevěděl komu nahrát, rozhodl se pro střelu, kterou reprezentační brankář Daneček uviděl až v síti.

Opava pokračovala i v dalších minutách v náporu, třetí branku odmítl Wolf, kterému poslal Jurdič puk rovnou na hůl před prézdnou branku, Wolf však přestřelil.

Hosté se zvedli až ve druhé třetině. Poté, co opavský brankář Krejčí vyjel do rohu a tam v souboji zlomil hůl, dokázal hostující Dvorčák tohoto zaváhání využít a snížil.

O dalším průběhu zápasu rozhodly přesilovky. V 25. minutě byl vyloučen Tošenovjan a k němu ve stejném čase poslal sudí i navrátilce z Kanady Marka Poláka, jelikož přestože ještě nedovršil osmnáct let, nastoupil v zápase bez celoobličeového krytu. Dvojnásobnou přesilovku ještě Opava nevyužila, ale po dalších dvou faulech hostů využili hráči Slezanu dvě početní výhody. Nejprve tečoval do branky střelu Kokavce Weiss a vzápětí zakončil pěknou kombinaci celé pětky Polok.

Když ke konci třetiny zvýšil Polok po chybě hostů v rozehrávce na 5:1, zdálo se být rozhodnuto. kdyby navíc Opava využila další šance, které měli Tůma, Weiss (trefil tyč) nebo Polok, mohlo to být po dvou třetinách o sedm branek.

Do třetí část se do domácí branky vrátil brankář Krejčí, kteý po srážce s prothráčem ve druhé třetině s otřesením odstoupil, přes dobrý výkon le nezabránil třineckému snížení. Nejprve se individuálně prosadil bývalý hráč Opavy Grofek a dvě minuty před koncem snížil na 5:3 Dvorčák. Na další zdramatizování už Třinec neměl čas, naopak po další tyčce Weisse a nevyužité šanci smolaře Wolfa mohla Opava ještě vítězství zvýraznit.

Karel Suchánek (Opava): První dvě třetiny jsme hráli velmi dobře, dokázali jsme soupeře přehrát a jen nevyužítí dalších šancí soupeře ochránilo od většího přídělu. V poslední třetině už jsme polevili a kvalitní třinecký tým toho dokázal využít. Je ale důležité, že jsme zvítězili, výhra nad prvním týmem v tabulce je pro kluky dobrá i pro psychické stránce.