Opava ovládla zápas s Technikou a připsala si první výhru sezony!

• středa 14. září 2016
  • Daniel Kinc

O p a v a - Skvělý vstup do nového ročníku 2. ligy mají za sebou hokejisté Opavy. Na ledě Techniky Brno zvítězili 5:2 a hned na úvod soutěže si připsali důležitou výhru. V zápase vedli od samého začátku, domácí dotahovali, nicméně ve třetí třetině přidal Slezan dvě branky, čímž definitivně odvrátil tlak soupeře.

1. kolo, středa 14. 9. 2016

Technika Hockey Brno

2:5 (0:1, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 30. Bustin (Stehlík), 56. P. Brzobohatý (Benýšek) – 1. Polok (Wolf, Vítek), 24. Vítek (Holík, Černý), 40. Rousek, 48. Rousek (Pavelek, Vítek), 54. Černý (Pavelek, Herman). Rozhodčí: Pokorný – Musil, Komínek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 30. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 2:5.

Novák (od 48. Slavíček) – Švejda, Cívka, Odehnal, Štancl, Šidák, Kupčík – M. Brzobohatý, Benýšek, P. Brzobohatý, Bustin, Stehlík (C), Biolek, Buhaj, Boček, Čtvrtníček, Kozák, Matov.

Šafránek (Wanecki) – T. Černý, Holík, Galvas, Tuma, Mosler, Šindelář, Slavík – Wolf, Polok, Vítek, Rousek, Chalupa, Selingr (C), Herman, Pavelek, L. Černý, Svoboda, Štindl, Beneš.

Utkání v Brně začali lépe hosté z Opavy, kteří vstoupili do utkání skvěle. Již po půlminutě hry Wolf rychle posunul kotouč na Tomáše Poloka, který přes skrumáž těl umístil puk přesně k levé tyči branky domácích – 1:0. A Slezané pokračovali v aktivitě. Na začátku třetí minuty se po kombinace na jeden dotek se k puku dostal u levé tyče volný Holík, ale trefil jen lapačku přesunujícího se Nováka. Domácí mohli kontrovat zhruba v polovině první periody, ovšem dlouhou přesilovku 5 na 3 nevyužili. V závěru první třetiny měl dobrou šanci Chalupa, který rychle vybruslil zpoza branky, ale kotouč ze ležícího Nováka zasunout nedokázal. Do kabin tak odcházeli spokojenější hosté, kteří vedli 1:0.

Prostřední část hry začali opět lépe hosté. K dispozici měli přesilovku, při níž napřáhl Holík a jeho prudký pokus tečoval Jakub Vítek přesně za záda Nováka – 0:2. O tři minuty později ujel v oslabení po pravé straně Selingr, jehož jedovatý pokus vyrazil brankář Novák těsně nad branku . V polovině utkání se dočkaly také Sovy. Po akci Stehlíka se ke střele dostal Peter Bustin, jenž zamířil přesně nad vyrážečku brankáře Šafránka – 1:2. Domácí poté převzali iniciativu, ovšem z branky se radovali Opavští. Půl minuty před koncem třetiny ujel Jakub Vítek, který byl faulován, a svůj souboj s Novákem si mohl zopakovat při trestné střílení. Rozjel se pomalu, těsně před brankovištěm zabrzdil a poté se štěstí ranou o břevno zamířil nad vyrážečku brankáře domácích - 1:3. Do kabin tak Slezan odcházel s dvoubrankovým náskokem.

Brno vstoupilo do závěrečné třetiny aktivněji, ovšem žádné šance se Sovy nedočkaly. Na druhé straně Pavelek předal kotouč Tomáši Rouskovi, který podruhé v zápase nasměroval kotouč puk za záda brankáře Nováka – 1:4. To už bylo příliš právě na brankáře Josefa Nováka, kterého v brance Techniky nahradil Zdeněk Slavíček. Domácí mohli v polovině třetí části snížit, Patrik Brzobohatý ale osamocen na zadní tyči nedokázal z první nasměrovat kotouč za záda brankáře Šafránka. Naopak pátou branku přidal Slezan. Lukáš Černý dostal puk do střelecké pozice a z první překonal přesunujícího se Slavíčka – 1:5. Technika se nakonec přeci jen dočkala snížení. Při přesilovce obdržel od Benýška krásnou křižnou přihrávku Patrik Brzobohatý a z první poslal kotouč přesně k bližší tyči – 2:5. Na víc se už domácí nezmohli a hosté si tak po vítězství 5:2 připsali první tři body v nové sezoně!

Vlastimil Odehnal st. (Technika): Jak už jsem říkal před sezónou, tak jsme nastoupili s velmi mladou obranou. Udělali jsme několik chyb a ty soupeř dokázal potrestat. Myslím si, že rozhodující okamžik bylo trestné střílení po sporném zákroku na našeho hráče.
Pavel Hulva (Opava): Dobře jsme vstoupili do utkání. První třetina byla v naší režii. Ve druhé třetině jsme za stavu 2:0 pro nás trochu otevřeli hru a dostali branku na 1:2. Zachránilo nás trestné střílení před koncem. Ve třetí třetině jsme hned z kraje ubránili přesilovku soupeře a poté jsme dokázali zvýšit na 1:4 a 1:5 a utkání se jen dohrávalo. Takže jsem spokojený.