Opava po boji podlehla Přerovu

• neděle 09. prosince 2007
  • Filip Lefenda, Vladimír Müller

O p a v a - V dalším kole 2. hokejové ligy skupiny Východ přívítali hokejisté Opavy na domácí ledě třetí tým tabulky z Přerova. Utkání rozhodli hosté jediným gólem v první třetině, když jejich přesilovou hru využil šťastným gólem Hanák. Slezan nedokázal zužitkovat ani jednu se svých šancí a tak si Přerov dokázal pohlídat vítězství 0:1. V dalším kole zajíždí hráči Slezanu příští neděli na led Uničova.

18. kolo, neděle 9. 12. 2007

0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

HC ZUBR Přerov

Branka: 20. Hanák. Rozhodčí: Venglář - Tuizal, Vengřín. Vyloučení: 5:8, navíc Kovalovský 5 + DKU - Pala 10 min. OT. Využití: 0:1. Diváci: 250.

Iláš - Bednárek, Měkýš, Čavrk, Tichý J., Kukol, Mičola - Měch, Suchý, Polok, Tůma, Kocián, Černý, Tichý R., Suchánek, Kovalovský

Laníček - Novák, Faltýnek, Pala, Hruška, Prinke, Rajnoha P. - Jelínek, Hanák, Rusek, Kolář, Frieb, Ditrich, Rajnoha K., Sedlář, Štastný, Čech, Brumar

Ve velmi vyrovnaném zápase rozhodla o vítězi již první dvacetiminutovka. Zpočátku byli aktivnější Opavané, ovšem žádnou větší akci, kterou by ohrozili golmana hostí Láníčka, nevymysleli. Slezan se neprosadil ani v období od šesté do deváté minuty, kdy hrál dokonce dvojnásobnou přesilovku. I v dalších početních výhodách se Slezanu nedařilo zrovna podle představ. Na druhou stranu se perfektně činily soupeřovy formace pro oslabení, které své hry s méně hráči v poli sehrávaly na jedničku. Ani Přerov se nedokázal dopracovat k nějaké větší hrozbě. Snad jen ojedinělé střely Ditricha zaměstnávaly golmana Iláše. Pak ale přišlo vyloučení Čavrka a hostům se v posledních okamžicích prvního dějství naskytla příležitost zahrát si přesilovou hru. Tu naneštěstí pro domácí Pavel Hanák využil již po šestnácti vteřinách, když vsítil jediný gól utkání. Opava dostala ránu, gól do šatny, ze které se již nedokázala vzpamatovat.

Ve druhé třetině byl k vidění zcela jiný hokej, branky ale nepadaly. Oba týmy výrazně přidaly na agresivitě a rychlosti. To se vymstilo ve 23. minutě Kovalovskému, který narazil zezadu na mantinel přerovského Nováka a dostal trest 5 minut + do konce utkání. Slezan se však dlouhé přesilovce Minoru ubránil a mohl se vrhnout na útočení, ke kterému mu dopomohlo také vyloučení dvou hostujících hráčů. V 32. minutě pálil od modré Tichý. Jeho střelu vyrazil golman Láníček do nohy jednoho z obránců Přerova, od které se puk odrazil těsně mimo brány a stadionem to jen zahučelo. O něco později, v 35. minutě, našel Suchánek v situaci dva na jednoho na druhé tyči Černého, Láníček však předvedl zákrok večera. Za další minutu byl Láníček opět v plné permanenci. Suchánek dostal přihrávku, ale se svou střelou naložil prachbídně – přestřelil. Po této sérii šancí se hra opět zklidnila a stav 1:0 tak trval i po čtyřiceti minutách.

V závěrečné části zápasu se domácí pokoušeli o vyrovnání. Marně. Vážnější akcí se prezentoval ve 47. minutě Černý. Na skvěle chytajícího brankáře Láníčka ale nevyzrál. Byl ovšem zahákován a vybojoval tak pro svůj tým alespoň další hru s výhodou jednoho muže v poli. Tu Slezan opět nedokázal využít. V dalších minutách hry znemožnily snahu Opavy o vyrovnání dvě vyloučení Mičoly. V 56. minutě se dostali ke slovu hosté. Ditrich se proháčkoval až k Ilášovi, dostal se ale mimo střelecký úhel a nedokázal tak přehodit ležícího brankáře. V 57. minutě pálil nebezpečné od modré Bednárek, i tentokráte byl Láníček pozorný. V posledních vteřinách hry se mohl Slezan odhodlat k nebývalému tlaku. Dostalo se mu totiž možnosti přesilové hry podpořenou také hrou bez brankáře a tudíž hrou šest na čtyři. Slezané však nic z této výhody nevytěžily a tak body putují po velmi vyrovnaném a bojovném utkání do Přerova.

Karel Suchánek (Opava): Prohra je nepříjemná, teď po zápase v kabině bylo vidět, jak jsou hráči psychicky dole. Dnes neprohrál horší mančaft, bylo to o štestí, rozhodla jedna tečované střela a tři body jsou pryč. V powerplay bylo vidět, že prostě to štěstíčko nemáme, ale při poctivé práci se můžeme zase dostat nahoru. Soupeř ukázal přesně to, co nám chybí, jednoduchý přechod do pásma a zakončení, naopak my chceme pořád něco vylepšovat a kombinovat, ale na to se dneska nehraje.