Opava přestřílela Drtiče, Vítek dopomohl ke všem pěti gólům

• sobota 22. října 2016
  • Soňa Molatová

První sekundy utkání s Hodonínem přinesly pořádné drama, když se Petr Wolf po zásahu pukem rozjel zpět na střídačku. Opavský útočník již sice do středečního zápasu nezasáhl, přesto se jeho týmu povedlo zvítězit nad Drtiči 5:2. Na všech pěti gólech se navíc podílel Jakub Vítek, který z utkání odchází se třemi góly a dvěma asistencemi.

12. kolo, sobota 22. 10. 2016

5:2 (2:1, 0:0, 3:1)

SHK Hodonín

Branky a nahrávky: 1. Vítek (Chalupa, Grygar), 8. Vítek (Galvas, Chalupa), 43. Šindelář (Selingr, Vítek), 46. Chalupa (Vítek, Selingr), 57. Vítek – 8. Jurča (Kadlec, Peš), 49. Pokorný (Haloda M., Garčic) . Rozhodčí: Fiala – Gančarčík, Konvička. Vyloučení:8:6. Diváci:200. Průběh utkání:2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2 .

Šafránek – Holík, Tůma, Galvas, Černý T., Mosler, Šindelář, Slavík, Vrábel – Polok, Selingr, Grygar, Chalupa, Vítek, Herman, Pavelek, Černý L., Rousek, Štindl, Beneš

Haloda O. – Kužílek, Sorokin, Gerčic, Pokorný, Loginovskij, Polesný, Haloda M., Miklík – Hložánek, Charvát, Vrána, Černohous, Zháňal, Peš, Janás, Kuba, Matula, Kadlec, Judrča, Vaněk

Začátek v režii Jakuba Vítka a Petra Chalupy

Velice rychle skončil zápas pro Petra Wolfa, který byl jen několik málo sekund po úvodním vhazování zasažen pukem do hlavy a zamířil na střídačku. Už v první minutě utkání se domácí dostali do vedení, díky Jakuba Vítka. Opavský útočník se skvěle zorientoval v menším zmatku před kasou hostí a poslal kotouč za záda Ondřeje Halody. V osmé minutě se mohla domácí střídat opět radovat a to zase zásluhout Jakuba Vítka, jehož střele dal hodonínský gólman nechtěně prostor, když se ve snaze najít puk přesunul v bráně. Během obou svých gólových akcí Vítkovi asistoval Petr Chalupa. Ve stejné minutě se ale veselili také hosté. Petr Jurča na Šafránka vyzrál střelou nad betony a snížil brankový rozdíl.

Bezbranková třetina

Tím byly góly na dlouho vyčerpány. Minimálně do konce druhé třetiny pak totiž Šafránek ani Haloda nedovolili, aby se skóre na světelné tabuli měnilo. Druhá dvacetiminutovka nabídla spíše několik vyloučení, přičemž nezajímavější bylo poslední, kdy Hložánek fauloval jednoho z domácích hráčů, který zůstal ležet na ledě. V posledních chvílích hry se ještě o pozornost přihlásil Petr Chalupa, jehož rána jen těsně minula cílovou síť.

Pokorného snížení a tečka zápasu z hole Vítka

Větší jistotu dal domácímu celku gól Jiřího Šindeláře, který dělovkou k tyči vyzrál na Halodu a navýšil opavskému mužstvu náskok dvou gólů. Ve 46. minutě si pak spravil chuť Petr Chalupa, kterému sice akce na konci druhé periody nevyšla, ale krátce po Šindelářově brance zavítal do kasy hostů puk také právě zásluhou Chalupy. Hosté však nemínili nic vzdát a zásluhou Petra Pokorného snížili gólový rozdíl. Symbolicky poslední gól v utkání padl z hole Jakuba Vítka, jenž poslal kotouč do rohu hodonínské kasy a upravil tak skóre na konečných 5:2.