Opava prohrála v Kopřivnici rozdílem tří branek, přesto dál zůstává na třetí pozici

• středa 28. září 2016
  • Lukáš Jasoněk

Představení v Kopřivnici hokejistům Opavy nevyšlo. V souboji s předposledním celkem tabulky inkasovali svěřenci kouče Hulvy dvě rychlé branky, po kterých se nedokázali vrátit zpět do zápasu. Alespoň čestný zásah zaznamenal ve 45. minutě Jakub Vítek a tím se dostal do čela produktivity opavských hráčů. Povzbuzující je, že i přes tento nezdar na soupeřově ledě udrželi Opavští třetí příčku.

5. kolo, středa 28. 9. 2016

HC TATRA Kopřivnice

4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Hrubý (Kowalczyk), 6. Červenka (Sluštík), 35. Tomášek , 58. Hrubý (Kowalczyk, Tomášek) – 45. Vítek (Holík, Wolf) Rozhodčí: Slavka – Linhart, Kleprlík. Vyloučení: 4:4. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 837. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

Vrba – Hoďa, Krutil, Teper, Čintala, Merenda, Chalupa, Kowalczyk – Poruba, Sluštík, Hrubý, Bartošák, Tomášek, Pargáč, Vyčesaný, Mach, Ollender, Červenka, Kofroň

Šafránek – Slavík, Holík, Galvas,Tůma, Mosler, Šindelář, Černý T., Vrabel – Wolf, Polok, Vítek, Grygar, Černý L., Selingr, Herman, Pavelek, Rousek, Svoboda, Štindl, Beneš

Úvod zápasu vyšel lépe hráčům Kopřivnice, ti se na konci druhé minuty zásluhou Daniela Hrubého dostali do vedení. Netrvalo to dlouho a radost domácích fanoušků ze vstřelené branky propukla znovu, tentokrát je rozjásal Adam Červenka. Ještě předtím si Šafránek připsal dva výtečné zákroky, kterými alespoň částečně zbrzdil rozlet kopřivnických střelců. Opavský gólman se v průběhu první periody musel opravdu hodně ohánět, zlikvidoval například svižnou ránu Ollendera a při pokusu Tomáška ho od třetího inkasovaného gólu zachránila branková konstrukce. Hosté zahrozili prostřednictvím Vítka a Holíka. Prvně jmenovaný nedokázal najít škvíru mezi Vrbovými betony a Holíkovu pumelici od modré čáry strážce kopřivnické pokladnice zneškodnil.

Na začátku prostřední periody se hra přelévala ze strany na stranu, přesto se mužstvům nedařilo nalézat střelecké pozice, z nichž by své ofenzivní výpady mohla nebezpečně zakončit. Příležitost na snížení nepříznivého stavu nastala v pětadvacáté minutě, ale obětavý Hoďa, který si pohotově lehl do střely, šanci zhatil. Za zmínku stojí třeba také razantní rána Galvase, po níž Vrbovi vypadl puk z lapačky. Ošemetnou situaci před brankovištěm však domácí záhy vyřešili. Pargáč se pak v souboji o kotouč provinili podražením, díky čemuž Opavané získali výhodu přesilové hry. Při založení jedné z útočných akcí ovšem hrubě chyboval Šafránek. Dlouholetá opavská jednička vyhodila touš přímo na Martina Tomáška a ten gólmanovu hrubici s povděkem potrestal.

Do třetího dějství vstoupili aktivněji hokejisté Opavy. V přesilové hře napřáhl ke střele Pavelek a jeho pokus Galvas tečoval do Vrbovy výstroje. Šance Opavských na bodový zisk vzápětí vykřesal Jakub Vítek, který svou dorážku umístil nad beton brankáře Kopřivnice. Krátce po gólu jednoho z nejproduktivnějších hráčů Hulvova výběru však Opavu srazila dvě zbytečná vyloučení, při nichž se hosté pochopitelně museli bránit. Před Šafránkem se tak například zjevil Tomášek, tomu se ale z bezprostřední blízkosti skórovat nepovedlo. Opavští se za žádnou cenu nechtěli s nepříznivým stavem smířit a dál odhodlaně bojovali, jejich šance ale většinou končily na pozorně chytajícím Vrbovi. Definitivní tečku za utkáním napsal Daniel Hrubý, který v osmapadesáté minutě opavským hokejistům poslal na cestu domů čtvrtý gól.